Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

andy61

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    55
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez andy61

  1. Minął rok. No z małym dodatkiem, jak zamieszkaliśmy w naszym domku. Wykonawca przyjechał na przegląd gwarancyjny, i ot tak po prostu pogadać. W końcu też, mogłem podsumować i porównać koszty mieszkania w domu i w bloku. Wciąż nie wiem dlaczego tak długo zwlekałem z budową.
  2. Witam. Wiele pytań, i tylko kilka odpowiedzi. Jeśli budować, to rzeczywiście lepiej z jednym wykonawcą z powodów o których już tu pisano. WM z REKU polecam jak najbardziej, jesli ktoś pisze że WM genruje koszty i zwiększa zużycie energii to lepiej niech nic nie pisze. Warto też zainwestować w GWC, (gruntowy wymiennik ciepła) Nasz domek posiada do ogrzewania Pompę Ciepła, WM z REKU, klimatyzator centralny, kominek z rozprowadzeniem ( z DGP) jako rezerwa. Parter ogrzewanie podłogowe, poddasze użytkowe to klimakonwektory. Wszystko jest na prąd, nie ma węgla czy gazu, nawet kanalizacja ciśnieniowa a więc pompka na prąd, oczywiście również kuchnia, piekarnik czy lodówka. Tak więc tylko prąd. Koszt utrzymania 120 m2 domku to niecałe 400zł/miesiąc w szczycie zimy. Oczywiście 2 taryfy. Jeśli chodzi o koszt budowy to będzie on zależał od standardu wykończenia (standard, energooszczędny, pasywny). Masz jest w standardzie energooszczędnym, więc koszt był nieco wyższy od normalnego, ale ja uważam że było warto. Jeśli masz dużą działkę to pomyśl o oczyszczalni przydomowej ścieków. Pozdrawiam.
  3. Właśnie kończę budowę, za kilka dni przeprowadzka. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę HMB Szkieletowe Domy Energooszczędne. Fundamenty robisz sam, ja mam płytę, Potem wchodzi firma i wychodzi przed glazurnikiem i instalatorem systemu CO. :rolleyes:
  4. Wybacz, ale nie wierzę w kwotę podaną Ci przez tę firmę. Samej podsypki będziesz potrzebował około 1000 ton, dodaj kosz wynajmu maszyn. Wiem o czym mówię, bo robiłem płytę. Wyjdzie Ci pewnie z 70k, zastanów się.
  5. andy61

    Znowu do przodu.

    Elektryka rozprowadzona, hydraulik zakończył układanie rurek do wody i ogrzewania na poddaszu. W łazience grzejniki, a w pokojach klimakonwektory, ogrzewanie będzie niskotemperaturowe. Zapadła kolejna decyzja (jakiś czas temu) zakładamy pompę ciepła, będzie możliwość klimatyzowania domu w sezonie letnim. Na ścianach firma układa właśnie płyty G-K, wkrótce zaczną gipsowanie łączeń płyt. Jeszcze coś ważnego, w zeszłym tygodniu ENERGA założyła licznik na przyłączu czas budowy, a dziś podali napięcie. JEST PRĄD !!! W zeszłym tygodniu hydraulik podłączył nas do kanalizacji i wody, dziś założył nam licznik na wodzie. HURAAA !!! Budowlańcy się cieszą. Nareszcie nie trzeba korzystać z agregatu. Na przyłącze czekaliśmy tylko 3 miesiące. Jednak życie jest piękne!
  6. A firma wybrana przeze mnie zaczyna dociągać do mety. 3 miesiące, jeszcze 2-3 tygodnie i finał, czyli glazura i biały montaż. Niezłe tempo, zważywszy na brak prądu i wody, oraz zakres prac. Pozdrowienia
  7. andy61

    Kolory na elewacji

    W tym tygodniu nasz domek został poddany próbie szczelności. Podobno wyszła dobrze, ale czekam na oficjalne wyniki. Rozpoczęło się również nakładanie wierzchniej warstwy tynku, można komentować. Elektryka rozprowadzona, czas na układanie rurek (hydrauliki), a potem następne i następne i ... Ciągłe dylematy i konieczność wyborów. Cóż, BUDOWA!!!
  8. andy61

    Tynki !!!

    Domek już ocieplony i otynkowany. Zaczyna się układanie elektryki. Dojechała kolejna partia materiałów, wełna, rynny, drewno na podbitki itp. Po świętach malowanie.
  9. andy61

    Dalmatyńczyk?

    26-03 w poniedziałek, został dostarczony na plac budowy styropian (ryflowany, na wpust) na ocieplenie zewnętrzne, we środę dom wyglądał trochę jak dalmatyńczyk, cały w cętki. Niestety znowu nie widać okien, zobaczymy je dopiero po położeniu tynków.
  10. andy61

    Okienka są

    20-03 ekipa wstawiła wszystkie okienka (dachowe były wcześniej). 22-03 dojechały i od razu zostały zamontowane drzwi wejściowe. Nasz domek wygląda prawie jak gotowy, teraz ocieplenie i tynki, a potem następne i następne i ... Zapomniałem energetycy wstawili skrzynkę w ogrodzenie. Czyżby prąd?
  11. andy61

    Życie jest piękne

    Dach na domu ułożony w całości, okna dachowe wstawione. Garaż stoi, a pracownicy uwijają się układając wełnę w ścianach. Jutro mają dojechać drzwi i okna. Czyż życie nie jest piękne?
  12. andy61

    Dach

    06-03-2012 Przyjechał TOWAR. Nareszcie. Jest blacha na obróbki, następna partia dachówki i wełna do ociepleń, dziś dojechały rynny. Zaczęły się roboty na dachu. 09-03-2012 Można powiedzieć że połowa dachu już jest, dachówka leży, okna wstawione. Pogoda dopisuje. Oby tak dalej.
  13. andy61

    Stawiamy komin

    23-02-2012 W dalszym ciągu nie ma okien połaciowych. Przyjechała za to część dachówki. Na poddaszu widać już zarys pokoi, drewno już zakonserwowane i najważniejsze, postawiony komin do kominka. Pogoda nie rozpieszcza "moich" pracowników, codziennie pada deszcz albo deszcz ze śniegiem, od 1 do 3 stopni. Dziś pogoda piękna, ale nie ma co robić, panowie mają wcześniejszy weekend.
  14. Jeśli zdecydujesz się na płytę wykonaną przez firmę która się w tym specjalizuje, to oni sami przygotują ci projekt pod dom który sobie wymarzyłeś. Rozmawiaj z projektantami z firm i zadawaj dużo pytań. Na pewno będziesz miał dobrą płytę. Powodzenia.
  15. Tak, właśnie taką płytę. Resztę przesyłam na "priv".
  16. Może odwiedź tą stronkę, u mnie właśnie pracują. /
  17. Arturo72 i plusfoto mają rację. Nie słuchaj tego wykonawcy, najlepiej wyślij go do szkoły, a robotę zleć innemu. Nie kładź żadnych siatek zbrojeniowych, musisz jedynie zamocować listwy, żeby nie poprzesuwały się w czasie robienia wylewki.
  18. andy61

    W górę SZKIELETORA

    Gdzieś mi się zaplątał ten wpis:wave:
  19. andy61

    W górę SZKIELETORA

    Tuż po nowym roku zadzwonił wykonawca, "Czy możemy wcześniej wejść na plac budowy?". Miał rozpocząć 1-03-2012, rozpoczyna faktycznie 18-01-2012. Tak więc rozpoczynamy kolejny etap budowy.
  20. andy61

    Oczekiwanie

    No tak. Wiadomo, jak dobrze idzie, to musi coś się popsuć. Czekamy na dachówkę i okna, przymusowa przerwa około tygodnia, może trochę więcej. Zresztą pogoda w tym tygodniu i tak nie pozwoli na roboty dachowe, może wyjdzie na dobre.
  21. Koszt płyty standardowej robionej przez firmę to około 250 zł/m2 + koszt podsyki czyli wymiany gruntu z humusu na żwir lub piach + koszt wynajęcia koparko-spycharki. Im wyższy standard płyty tym wyższy koszt, np. grzewcza energooszczędna około 430 zł/m2. trzeba rozmawiać z firmami, zawsze robią wycenę indywidualną.
  22. andy61

    czas na retrospekcję :)

    Nic nie piszesz, a ja jestem teraz na podobnym etapie budowy. Mam nadzieję że przed wakacjami się wprowadzicie do swojego "szkielecika". Trzymam kciuki.
  23. andy61

    SSO lada chwila

    Dziś minął 17 dzień pracy ekipy. Tempo, moim zdaniem, bardzo dobre. Zdjęcia do obejrzenia w galerii.
  24. t.brinkmann pewnie wiesz o czym piszesz, Megatherm wykonuje płytę w dwóch etapach, dlatego "płyta fundamentowa-grzewcza". nie rozumiem tylko po co styropian między płytą a układem grzewczym. Płyta musi być izolowana od gruntu i spełniać rolę "kondensatora" ciepła.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...