Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cysiokysio

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    756
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez cysiokysio

  1. Post z 4 grudnia w bliżniaczym wątku o DS Post z 21 grudnia śledzę jego wpisy i dla mnie ten kolo to jakiś trol, niespełniony piroman sflustrowany że nikt nie widział jak spala gumę bez dymu itp dyskusja z nim nie ma sensu, on i tak wie lepiej. Szkoda tylko że zaśmieca te dwa wątki niczego nie wnoszącymi radami. PS Trolu - każdy głupi potrafi na full mocy palić bez dymu zwłaszcza w DS
  2. Post z 4 grudnia Post z 21 grudnia w bliżniaczym wątku GS śledzę jego wpisy w wątku o GS i dla mnie ten kolo to jakiś trol, niespełniony piroman sflustrowany że nikt nie widział jak spala gumę bez dymu itp dyskusja z nim nie ma sensu, on i tak wie lepiej. Szkoda tylko że zaśmieca te dwa wątki niczego nie wnoszącymi radami. PS Trolu - każdy głupi potrafi na full mocy palić bez dymu zwłaszcza w DS
  3. Palący się opał + odpowiednio podane Powietrze Wtórne = temperatura =brak dymu nie musisz mnie przekonywać do DS. Ale nie zapominaj że ma on też wady np zapach smoły co moim zdaniem wyklucza go z używania w mieszkaniach. Poza tym nie zapominaj że jest to wątek jest o spalaniu węgla kamiennego a nie papy, opon, foli i czy innych śmieci. GS z węglem kamiennym sobie poradzi dowodem na to są posty w tym wątku (szczerze polecam jako lekturę), a nie "mi się nie udało to się nie da". Pozdrawiam
  4. No no stary jak żeś zamknął PW zamiast nad nim popracować to się nie dziwię ze ci kopcilo. . Masz rację co do kolorów płomieni tyle że da się osiągnąć prawidłowe na PW.
  5. coś robiłeś nie tak, że u ciebie kopciło. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie proporcji PW vs. PG i odpowiednie podawanie PW. Trzeba tak ustawić aby podczas odgazowywania cały czas był płomień to wtedy nie kopci. Jak dasz za dużo PG to za szybko cały wkład odgazowuje i cała ekonomia idzie w pizdu.
  6. To chyba jak miałem palisz. Poczytaj wątek wstecz. Wielokrotnie chłopaki opisywali że w pierwszej fazie palą praktycznie na samym PW (powietrzu od góry) dopiero w fazie spalania koksu otwierali bardziej dolne powietrze.
  7. Nie jestem anty DS, ba nawet sam mam DS i przerobiłem też rodziców starego gorniaka na ds i sobie chwalą. Ale nie jestem pro DS za wszelką cenę. Są granice rozsądku. I nie przesadzaj z tym ze się nie da bo się da. Mam znajomych co palili i gs i ds i wrócili do górnego spalania bo u nich się to lepiej sprawdzało(mniejsze zużycie węgla i mniej dymu)
  8. no super porada, niech odrazu piec szamotowy obok zbuduje. Kolega nie napisał że mu palenie górne nie pasuje tylko zapytał się jak lepiej palić w tego typu piecu. Moim zdanie wystarczy sprawdzić szczelność i popracować nad dawkowaniem PW i PG i jeżeli wymiennik ciepła nie jest za mały to można w nim ekonomicznie palić od góry/
  9. Nawet trochę smoły w komorze zasypowej wystarczy żeby przy rozgrzanym kotle przy dokladaniu capiło. Pozatym wątpię aby po przeròbce miał mniejsze spalanie a do tego wyższą temperaturę. Pierwsze co bym zrobił to sprawdził jaki jest dym podczas palenia. Po nim widać czy odpowiednio dawkujemy powietrza PW i PG i czy musimy je regulować czy poprawiać kocioł. Polecam tez upewnić się czy kocioł nie bierze lewego powietrza chłodząc nam wymienniki (zwłaszcza do spr jest wczystka w popielniku).
  10. Moim zdoniem to chory pomysł przerabiać piecokuchnie na dolniaka tym bardziej że znajduje się ona w mieszkaniu (smród smoły przy dokładaniu). Stałopalność masz ok. Skoro 53 stopnie to za mało żeby ogrzać mieszkanie to czemu nie podniesiesz poprostu temperatury na tej pieco kuchni? ile metrów ogrzewasz?
  11. Z tego co się oriętuję to mpm jest naszej (czytaj polskiej ) produkcji berthold61 tu masz ciekawy ranking ds-ów: http://czysteogrzewanie.pl/kotly/kotly-dolnego-spalania/ ja osobiście do węgla wybierałbym tylko pomiędzy MPM, p2ar INO( lub inny ds tego producenta) lub Dakon Dor
  12. mnie interesuje jak zamontowałeś podajnik
  13. Jakbyś porobił trochę fotek to było fajnie to wszystko zobaczyć.
  14. Julcyk nie bój się pieca nie rozsadzi. Dużo bardziej niebezpieczne jest palenie na uchylonych drzwiczkach. W SASie można bez problemu dokupić drugie drzwiczki, może w STALMARKu tez.
  15. Jak ci się rozpala za bardzo to musisz polewać od góry wodą wtedy już sie za bardzo nie rozpali. Jak robie grila to taka metoda działa więc tu też musi działać. Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Jak palisz w kotle tak jak piszesz po polsku to nie wiem jak trafne wskazówki byśmy ci tu podawali to i tak bedziesz miał kolejne głupie bezsensowne pytanie. PG i PW powinno być podawane w odpowiedniej ilości w odpowiednim miejscu, PG odpowiedzialne jest za ilość palącego się opału czyli normale jest to że jak dajesz dużo PG przez ruszt pionowy to ci się wsad bardzo rozpala. Jeśli przy ograniczeniu PG zaczyna ci kopcić to oznacza nic innego jak to że PW jest za mało lub jest podane w nieodpowiednim mjejscu.
  16. wygląda ok. troche mało danych na stronie producenta(brakuje np wymiarów komory zasypowej), nie ma klapki krótkiego obiegu (jeśli nie masz problemów z słabym ciągiem to w sumie nie potrzebna rzecz) no i nie ma ceramicznego palnika do palenia na niskich mocach by się przydał, i jak kupować to koniecznie bez wentylatora i ja na twoim miejscu celowałbym bardziej w 11kW niż 15kW (14kW według strony producenta nie ma)
  17. Żeby spalało się wolniej, dłużej i w niższych temperaturach to wybierz kocioł który ma najszczuplejszą i jednocześnie najwyższą komorę zasypową. Zasada 60-80*C tyczy się wszystkich kotłów zasypowych to nie jest wada tylko MPM a jak sam wiesz dla chcącego nic trudnego. Smołe w komorze zasypowej bedziesz miał w każdym DS.
  18. tak to wygląda na zdjęciach: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?195149-Ekonomiczne-spalanie-paliw-stałych&p=6270602&viewfull=1#post6270602 http://forum.muratordom.pl/showthread.php?195149-Ekonomiczne-spalanie-paliw-stałych&p=6303828&viewfull=1#post6303828 tak jak pisałem drugi raz bym się juz w niego nie pchał. Z tego co pisali na forum to mdm jest otwarty na klienta i np można zmienić miejsce przyłączy może ci to pomoże
  19. DS PW doprowadziłem stalową rurka po ruszcie robiąc dziurę w kołnierzu drzwiczek popielnika. Pisząc odpopielacz mam na myśli mechanizm/ wajchę ruszając którą popiół z rusztu powinien powinien spaść do popielnika, to poprostu nie działa. Gdyby nie to że używam tylko połowy rusztu to wyciąłbym to w cholerę.
  20. DS Użytkuje ten kocioł od 3 lat. Główne jego wady to brak rozdzielnego PW w palniku i bardzo kiepski odpopielacz. Posiadam 123m2 uż (160 m2 po podłogach) troche lepiej ocieplone niż twoje i musiałem zmiejszyć komore zasypową o połowę, doprowadzić PW(raz na 2 mc wymieniam rurke stalową bo sie przepala), palę mieszanką orzecha II i miału. Dmuchawy nie używam, a zamiast niej mam elektroniczny miarkownik MCI, od września do końca kwietnia idzie mi ok 1,6 t węgla i tony miału. Teraz jak bym kupował DS-a to w podobnej kasie kupiłbym MDM-a ładowanego od góry lub ewenualnie kociołek na zamówienie od http://www.p2er.pl lub w ostateczności Dakon Dor. I na twoim miejscu jeśli nie palisz samym drewnem to bardziej 10 kW (spokojnie da radę) dla węgla najbardziej ekonomicznie bedzie jeśli komora zasypowa będzie szczupła i wysoka (u mnie teraz jest 12cm x 25cm). Wymienone kotły posiadają ruchome ruszta ( niemyl z odpopielaczem) co jest bardzo istotne jesli chcesz tylko dokładać do kotła.
  21. mendi posłuchaj Dikij.Peti albo PW z przodu (dzięki cegiełce nad palnikiem PW dostaje się przez ruszt( nie jest zasypany przez węgiel) przed palnikiem. W tej opcji nie są ci potrzebne żadne otworki w tej skośnej płytce. albo odseparowane PW z tyłu palnika nie mieszaj wszystkiego do kupy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...