Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

solwis

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    58
  • Rejestracja

O solwis

  • Urodziny 24.01.1990

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    mazury
  • Województwo
    warmińsko-mazurskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

solwis's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. To może się kolego określisz do jakiej kategorii fachowców się zaliczasz, alfa, czy omega. W mojej karierze tu spotkałem kilku fachowców na mojej drodze, ale oni jak już cokolwiek doradzali to byli już nauczeni i strzelali w dziesiątkę. Można było na nich polegać. Co do pisania pokrętnie, to wydaje mi się, że sobie robisz z nas jaja pisząc jakoś lakonicznie o badaniu szczelności domu zadymiając go. Stąd wciąż pojawiające się moje pytanie jak wyłapujesz istotne elementy i co to są te elementy przy dymieniu domu.?! Według mnie badanie szczelności polega na pompowaniu np. powietrza oraz jednocześnie pomiarze ciśnienia i sprawdzeniu gdzie ono uchodzi. A jak to Ty robisz?
  2. Ja doskonale wiem co to jest test szczelności i jak i czym się jego wykonuje, oraz jak należy interpretować wyniki. Natomiast Ty pisałeś: 1. Uszczelniam dom zakładając wm z rekuperacją oraz robię test szczelności. Po czym Ty napisałeś, że robisz to dymem. dodając linka do profesjonalnej metody z takim o to komentażem: Zasada prosta dym ma nie uciekać z domu na zewnątrz jak ucieka to źle. Co prawda był później jakiś lakoniczny opis zadymiania le on mnie nie przekonuje, zadymić w środku i i zewnątrz ma nie ma dymić? A co z pomiarem ciśnienia przy takim teście, ile może być krotności wymian w ciągu godziny? Tego nie badasz? A dziwisz się, jak piszesz jakoś pokrętnie. Albo Twoje rady mają być profesjonalne, albo dopiero uczysz się.
  3. Trudno te poczynania zaliczyć do jakiś profisjonalnych a i również do amatorskich badań szczelności dymem. Może to jakaś autorska metoda badań?
  4. Pozwolisz, że użyje jako wstępu Twojego cytatu. Kolega Grześ pisał: 1. Uszczelniam dom zakładając wm z rekuperacją oraz robię test szczelności. I ni jak nie mogę od niego wyciągnąć jak on to robi. On natomiast podsyła mi jakieś zdjęcia, jakieś linki, natomiast nic o tym jak on to robi i czy właściwie kiedykolwiek on to zrobił. Kolego Grzesiu jak kolega to robi?
  5. Już tu gdzieś ktoś opisywał jak się wykonuje test szczelności, ale jaki jest efekt tego testu po za kupa dymu wewnątrz Możesz opisać jak to robisz? i kiedy jest test pozytywny a kiedy negatywny? Jak na podstawie tego testu uszczelnić dom?
  6. Jasne, taką centralę można bez problemu podpiąć do generatora grawitacyjnego, który to prąd daje całkowicie za darmo i nie ma się co przejmować czy centrala zużyje 10 czy 100 kWh
  7. Dość dosadne określenie, ale jednak skoro powiedziało się "a"to tez z jakąś klasą trzeba powiedzieć "b" A więc za namową kolegów spytam co z tym generatorem grawitacyjnym, daje prąd czy nie?
  8. Myślę, że w razie braku zasilania są inne tańsze sposoby zasilania, a jak zabraknie prądu np. w pochmurny wieczór? Pisał Pan też o zasilaniu bateriami pompy ciepła, jak to wygląda finansowo. Ile baterii trzeba aby taka pompę skutecznie zasilać, oraz co trzeba zastosować jako urządzenia peryferyjne.
  9. Za ta cenę ogniwa można podpiąć tylko układ rozmrażania, czy również całą pompę (inwrtor)?
  10. A ja myślałem, że założyłem temat o sprawności rekuperatorów, jak myślisz jest różnica, czy nie?
  11. Sterowanie obrotami nie robi się już na tyrystorach a na triakach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...