Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zbimaz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez zbimaz

  1. Wcześniej nie podałem ale kominek to tradycyjny kominek bez płaszcza i jakiegokolwiek połączenia z kotłownią.
  2. Tak dokładnie już jest podłogówka w wiatrołapie,kuchni, jadalni i łazience a grzejniki jako elementy które dadzą szybciej nic podłogówka odczucie ciepła ( salon. gabinet, przedpokój. Jak to wysterować aby np podłogówka działała cały czas aby w łazienkach i wiatrołapie było ciepło w momencie kiedy będzie palone w kominku i termostat wyłączy piec, a w czasie kiedy nie będzie palone w kominku dodatkowo będą działały grzejniki aby była zadana temperatura.
  3. Co rozumiesz pod pojęciem " sterowanie zależy od umiejętności sterującego" - ja chciałbym sobie na regulatorze w przedpokoju ustawić np 20 stopni i w momencie kiedy będzie taka temperatura to piec ma się wyłączyć. Z tego co czytałem o regulatorach pokojowych np Vitotrolu ale i np Euroster to działają one jaka włącz/wyłącz dla pieca . I drugie pytanie czy rodzaj regulatora ma tutaj jakiś wpływ na działanie systemu ?
  4. Witam. Za niedługo będę zakładał piec do domku i czytam wszystkie posty odnośnie Vitodensa 200. U siebie zaplanowałem założenie tego pieca ale tylko ze sterowaniem stało temperaturowym Vitotronic 100 za pomocą np. Vitotrola 100. Dom około 150m2, na dole podłogówka plus grzejniki a na górze tylko grzejniki ( oprócz łazienki ). Podłogówka jest podłączona do osobnej szafki w której jest układ rozdzielacza z podmieszaniem KAN. W domu rekuperator, kominek, system DGP, dobrze ocieplony dach i ściany. Czy ma ktoś podobne rozwiązanie i może podzielić się opinia na ten temat ?. Zastanawiam się czy podłogówka zdąży się rozgrzać do odczuwalnej temperatury zanim vitotrol wyłączy piec na skutek szybszego nagrzania grzejników i ogrzania pomieszczeń do np. 20 stopni. Drugie pytanie to czy vitodens 200 o mocy 4,8-19 KW będzie wystarczający.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...