Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcin00

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    44
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez marcin00

  1. @matias78 W takiej sytuacji należy zmniejszyć moc kotła do poziomu 20%. Kocioł będzie wtedy wytwarzać moc wystarczającą do nagrzana zasobnika 100l i będzie pracował „łagodniej”. Ważna jest też ilość zużywanej CWU: gdy jest mała, to kocioł po zagrzaniu zasobnika praktycznie całą dobę pracuje w podtrzymaniu. Jeśli wtedy następuję „przesypywanie” węgla to należy zmniejszyć częstotliwość podawania opału (parametry podtrzymania ustawiane są przez użytkownika i sterownik ich nie koryguje). Co do paleniska: w przypadku kiedy nie zostało ono uszczelnione, może dochodzić do sytuacji niedopalania się opału (część powietrza zamiast dochodzić do paleniska ucieka bokiem i w tym miejscu węgiel się nie dopala).
  2. Co do pojemności zbiornika, to dla 4 osób pojemność 300l. jest wystarczająca, no chyba że w domu jest jeszcze jakaś bardzo duża wanna (np. z hydromasażem). Przy wyborze zbiornika do pompy ciepła należy też zwrócić uwagę na powierzchnię wymiennika (wężownicy spiralnej) , który znajduje się w zbiorniku. Za mała powierzchnia wymiennika może wpłynąć na złą pracę pompy ciepła.
  3. Można zredukować rury przy samym zbiorniku. Nie wpłynie to negatywnie na pracę ogrzewacza wody.
  4. Ech, ostatnio takie ekstremalne zjawiska pogodowe zdarzają się zbyt często... Na Twoim miejscu wybrałbym jednak jakieś solidne kolektory płaskie. Mogę polecić kolektory Galmetu: KSG 21 Premium GT lub KSG 26 Premium.
  5. Zawsze warto. Godne uwagi są przede wszystkim powietrzne pompy ciepła do ogrzewania i cwu. Przy nich nie trzeba posiadać działki, ani robić odwiertów itp.. Mogę polecić model Airmax GT z Galmetu .
  6. Chiny Chinami, ale nie zapominajmy o tym, że to polskie firmy opłacają podatki w Polsce. Jeśli będziemy podchodzić do tego w ten sposób, to za parę lat zamiast języka polskiego będziemy uczyć nasze dzieci chińskiego.
  7. @Krzysiek Polecam urządzenia z Galmetu, bo robią dobre pompy ciepła i oferują je w naprawdę rozsądnej cenie. Poza tym to polska firma. Proponuje pompę ciepła o mocy grzewczej 9,63 kW – New MiniLand + zbiornik, New ML Compact zintegrowany ze zbiornikiem 180 l (obie w systemie ziemia-woda), albo pompę AirMax w systemie powietrze – woda.
  8. może po prostu zacznij oszczedzac ?
  9. Ja akurat mam Galmetowskie i jest ok Ten szron i śnieg faktycznie sprawiaja problem wiec trzeba uwazac Ale tak jak napisal panfotograf na forum bardzo obszernie omowiono juz zagadnienia zwiazane z solarami wiec tam na pewno znajdziesz istotne dla siebie informacje.
  10. dokładnie z tego nie bardzo wiemy o co chodzi, ale jeśli pytasz o sam prysznic to nie powinno być absolutnie z tym problemu
  11. Widze,zże nikt Ci nie odpowiedzial - a z ciekawosci zapytam na co w koncu sie zdecydowales? Czemu akurat wybrales ten produkt http://galmet.com.pl/cms/php/strona.php3?cms=cms_galme&lad=a&id_dzi=0&id_dok=118&id_men=24&powrot=1&slowo_szuk=&gdzie_szuk=&id_men_szuk=0? Ktory Instalator Ci go polecil? Nie wierze, ze tylko te dwa kotly miales do wyboru?
  12. Temat akurat dotyczy pompy ciepła z Galmetu wiec moze powrocimy do tematu? Macie jeszcze jakies problemy z tymi pompami?
  13. Kurcze sorki cos mi sie pomylilo juz widze wszystko
  14. Hypcio mi się ten link nie otwiera w ogole, o ktory piec Ci chodzilo?
  15. To moze kolega powie jaki ma budzet ile chce wydac, wtedy cos pokombinujemy bo na razie to takie wolne mysli lec, a chcemy przeciez dobrac najbardziej optymalne rozwiazanie przy mozliwosciach finansowych robeta14
  16. Tylko, ze w przypadku pompy ciepla gruntowej a powietrznej to cop roczne jest mniejsze niż gruntowej, ale wszyscy wiemy, ze na to wpływ ma tez region. Np. jeśli mamy sytuacje, ze pompa powietrzna zamontowana jest zestawem solarnym to koszt z dotacja może wynieść załóżmy 15 tys zl – czyli pompa podlaczenie zbiornik i solar. (sa tematy o dotacje na forum do -45% ma Hewalex, Galmet, Vikersonn tylko nie wiem czy wszyscy po tyle samo) Koszty moga tyle wyniesc jeśli ktos nie ma mozliwosci odwiertow, już nie mówiąc o poziomym kolektorze. Roznica w miesiącu miedzy ziemna a powierzchniowa jest podoba bo to koszt około 100 zl czyli w sezonie cos 900 zl, lecz w tym momencie w drugim przypadku oszczedza się na wykopach.
  17. Koszty montazu pompy ciepla w stosunku do kociolka gazowego niestety zwykle sa wyzsze , jesli jednak nie ma mozliwosci montazu gazowki to drugim rozwiazaniem ktore bedzie energooszczedne i przyjazne dla srodowiska to wlasnie wspomniana pompa ciepla. Co do montazu pompy wraz z solarami to oczywiscie podnosi koszty instalacji i to znacznie, ale to juz zalezy od tego kto chce ile zainwestowac
  18. Twarda pianka poliuretanowa ma gęstosc ok. 54kg/m3, natomiast miekka pianka poliuretanowa ma ok. 22 kg/m3.Juz po samej gestosci widac jak duza roznica w izolacji jest dla miekkiej i twardej pianki. Oczywiscie gestosc moze sie nieznacznie roznic, ale to już zalezy od producenta. Lambda dla twardej pianki to 0,023W/m*K. Powodem znacznej ilosci strat dla zbiornika jest przez nieizolowane rurki przyłaczeniowe. Jako dodatkowe ocieplenie zbiornika mozna zastosowac welne mineralna i przy zaizolowanych rurkach znacznie obnizy to straty ciepla.
  19. Tutaj jest -45% http://www.dotacjedokolektorow.com/ HEWALEX http://www.hewalex.pl/ też to ma i to samo leci w Galmecie http://galmet.com.pl/cms/php/strona.php3?cms=cms_galme&id_men=23&id_dok=175 , nie rozumiem tego o co chodzi z tym narzutem firmy?
  20. Kolektory sloneczne zostaly zaprojektowane do podgrzewania c.w.u.. Czas zwrotu nie jest znowu taki dlugi a w dodatku mozna skorzystac z dotacji gminnych lub NFOŚIGW co znacznie skraca czas zwrotu. Choc slyszalem, ze ostatnio jest z tym jakis problem niestety :/ , ale to jest do wyjasnienia. Kolejnym atutem jest ekologia wiec wg mnie warto zainwestowac. Kolektory mozna rowniez zastosowac do wspomagania c.o. w okresach jesienno-wiosennych. Nie nalezy sie ludzic, ze w naszym klimacie uzyski w duzym stopniu ogrzeja budynek. Ze wzgledy na wyzszy koszt oraz dluszy czas zwrotu inwestycji instalacja kolektorow slonecznych do wspomagania c.o. mija sie troche moim zdaniem z celem.
  21. Taka temperatura c.w.u. przy naslonecznieniu 400 W/m^2 jest nie raczej realna. Zalozymy ze przy naslonecznieniu 1000 W/m^2 kolektory zagrzeja zbiornik 300 litrow do 70°C. To przy 2,5 razy nizszym naslonecznieniu temperatura w takim samym zbiorniku na 100 % nie będzie wynosila 60 do 160 °C. Totala głupota!
  22. Nie wydaje mi się, żeby warto zamieniać ponieważ współczynnik absorpcji jest lepszy o ok. 3-4%, a sprawność kolektora z szybą antyrefleksyjną poprawi się o kilka procent. To przełoży się w nie znacznym stopniu na uzysk a cena takiego kolektora jest niestety wyższa
  23. W dni pochmurne niestety uzyskanie energii z kolektorów słonecznych znacznie spada. Tym bardziej jeżeli chodzi ktoś ma kolektory płaskie. Co do kolektorów próżniowych dzięki dobrej izolacji kolektor jest w stanie odebrać cześć promieniowania rozproszonego. Nie wydaje mi się, że należy oczeekiwać znacznych uzysków - jest możliwa temperatura wody rzędu 30°
×
×
  • Dodaj nową pozycję...