Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komtur II

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez komtur II

  1. Ale : - czy masz jakiś odstojnik lub zbiornik powiedzmy dobowy na te ścieki jeżeli tak to taka pompa jak proponowana przeze mnie wystarczy .Sprawdź dane katalogowe na stronie producenta ale wydaje mi się ,że wysokość podnoszenia jest wystarczająca dla Twoich potrzeb.
  2. U mnie to wygląda następująco: ponieważ kolektor ściekowy biegnie w ulicy ok.4 m pow mojej działki wykonałem prosty odstojnik szczelny z 4 kregów betonowych a w nim zastosowałem najprostszą żeliwną pompę wałową do gnojowicy (w 1992 roku nazywała się N410) produkcji Meprozet Brzeg. Firma istnieje do dziś i produkuje takie pompy, więc wystarczy tylko znaleźć dystrybutora. Włącza się codziennie o 23 00 na 6 min - ustaliłem czas doświadczalnie jako opróżnienie 2/3 odstojnika - steruje tym prosty zegar programowalny i przepompowuje surowe ścieki do kolektora komunalnego,oczywiście mam zgodę lokalnego przedsiębiorstwa wod-kan i płacę za ścieki zgodnie ze zużyciem wody czyli standardowo W tej pompie nie ma się co popsuć za to wymieniłem w ciągu tych 21 lat 4 silniki - środowisko ściekowe im nie służy co zrozumiałe.Koszt sinika na dziś ok 300 PLN.Żeliwny talerz rozdrabniający radzi sobie nawet z kasztanami i żołędziami ,małymi zabawkami itp sprawdzone przez wnuki - natomiast potrafi go zablokować utopiona w kiblu ścierka.Na mojej ulicy na mój system przeszli praktycznie wszyscy użytkownicy pomp zatapialnych. Nie wiem gdzie chcesz te ścieki pompować ale jak masz podobnie jak ja to to zastanów się nad proponowanym rozwiązaniem.
  3. Elfir - to właśnie to co Twoich opiniach cenię Dziekuje za szybką odpowiedź. Pozdrawiam
  4. komtur II

    szczyty kiczu i kuriozum

    Ciekawy przykład recyklingu
  5. Witam Proszę forumowych recenzentów o ocenę tego projektu.Mam swoje przemyślenia i chciałbym je skonfrontować. Zależy mi zwłaszcza na opinii Elfir. Pozdrawiam. link do projektu : http://www.archipelag.pl/projekty-domow/edwin-g1-energo/?Kind=1&Name=Edwin&SearchForm=1
  6. Witaj Kuba po długiej przerwie.Śledzę stale Twoje postępy i jestem pod wrażeniem wykonanej pracy. Mam nadzieję ,że już wróciłes do pełnej sprawności- życzę dużo zdrowia .A teraz meritum - ja używam do szlifowania betonu takiej maszynerii :http://www.protool.pl/mediandoweb/index.cfm?ID_O_TREE_GROUP=5595 (Renofix 130) jest dość droga i nieopłacalna dla jednej roboty - ale może jest gdzieś w wypożyczalniach. Pozdrawiam
  7. Przy ścianie 12 cm bezpieczniej wycinać otwory pod puszki otwornicą diamentową bez udaru.Dotyczy to również bruzd ,które lepiej wykonać bruzdownicą.
  8. Takie rozwiązanie jakie Ci proponuje koncesjoner Natea znajdziesz w: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?177584-Dom-w-daliach-4-Opolskie Moim zdaniem najlepiej ten problem rozwiązał Arturo 72.Ja dołożyłbym jeszcze jakiś mały kominek lub kozę do ogrzania na wypadek dużych mrozów lub braku prądu.
  9. Wracając do wywiewki znalazłem: "Jeśli instalacja domowa podłączona jest do szamba, to można zrezygnować z wywiewki na dachu i zamontować ją bezpośrednio na zbiorniku (jest to tzw. wentylacja niska; w2). Latem jednak będzie się z takiej wywiewki wydobywał nieprzyjemny zapach." fragment z artykułu http://ladnydom.pl/budowa/1,106581,2567316.html Twoja decyzja - Twój wybór. Ja jednak starałbym się wyprowadzić nad dach.Może jakąś rurą elastyczną np do niebieską do reku (schować ją pod zabudowę KG ) a potem kominkiem z podłączeniem elastycznym np takim jak tu: http://www.monier.pl/produkty/akcesoria-dachowe/wyprowadzenia.html Kibicuję i pozdrawiam. Ps.Wiem, ze masz blachę na dachu - to tylko jako przykład.
  10. Odpowiedź do postu 52 Napowietrzacz a wywiewka instalacji to zupełnie różne zadania.Przeczytaj:http://fachowyinstalator.pl/index.php/porady/instalacje-sanitarne/158-napowietrzanie-kanalizacji.html Myślę, na tym etapie wciśniesz jeszcze gdzieś w najwyższym punkcie instalacji rurę do wywiewki.Lepiej teraz niż w już w wykończonym i i zamieszkałym domu.Estetyczne a czasami nawet ładne kominki zewnętrze do instalacji ma w ofercie wielu producentów pokryć dachowych i firm specjalistycznych.Na nowoczesnych domach fajnie wyglądają kominki wykonane z nierdzewki.Kibicuję od początku,gratuluję postępów. Być może z POŚ bedzie to działać bez wywiewki bo POŚki mają z zasady własną wentylację, ale dla pewności wcisnąłbym rurę minimum 75 mm.
  11. cyt. ze strony producenta: " Instalacja rozwiązań panelowych na rąbek zatrzaskowy jest prosta oraz szybka. Polega na przykręcaniu paneli do podłoża specjalnymi wkrętami przez wbudowaną w panel haftrę (bez potrzeby wiercenia dziury) oraz zatrzaskiwaniu kolejnego panelu. Niepodważalnym atutem tego rodzaju pokrycia jest brak widocznych zamocowań panelu na połaci, tym samym bez ryzyka ewentualnego przecieku w newralgicznym punkcie wkręt-blacha-podłoże. Przy wyborze pokrycia na rąbek stojący należy pamiętać o tym, że efekt uwypuklenia blachy na zainstalowanym na dachu panelu jest zjawiskiem naturalnym i w pewnych warunkach pogodowo-atmosferycznych (m.in. wietrznych) może objawiać się słyszalnym falowaniem powierzchni blachy. Nie mniej jednak nie wpływa to na obniżenie wartości produktu i wynika z cech samego profilu jak i metody krycia na rąbek stojący.'' Może tu tkwi problem.
  12. To jest upierdliwe ale możliwe.Czy zależy ci na odzyskaniu płytek?Jak nie to natnij fugi do podłoża,usuń jedną delikatnie odkuwając jakimś szerokim dłutem a potem kolejne.Możesz tarczą diamentową do kątówki,ale to strasznie pyli. Zwilż wodą miejsce cięcia.Uważaj,żeby woda nie dostała się do silnika szlifierki i sprawdź czy nie masz uszkodzonej izolacji kabla ( BHP).Jak będziesz ciął płytkę to zrób najpierw rowek rysikiem kilkakrotnie po tej samej linii,żeby tarcza nie dostała poślizgu. Jest fajne narzędzie do tego celu tylko czy warto Ci w nie inwestować? http://www.makita.pl/prod/akum_przecinarka_do_plytek_i_szkla_4191dwa-296-85.html Życzę powodzenia( Nie spiesz się!!!)
  13. Sprawdź jaki przepływ powietrza ma Twoja pompa.Szklarnia ma kubaturę ok 16 m3.Czy będziesz w stanie "dostarczyć pompie odpowiedni strumień ciepłego powietrza na wymianę - piszesz o uszczelnieniu szklarni.Uważam jak DEZET - przerost formy nad treścią i do tego nieprzemyślane rozwiązanie.Ale kombinuj dalej- może wpadnie Ci na myśl coś lepszego.Polecam wątek "jaśkowe wynalazki" w całości i dziennik Jaśka.
  14. Co do dylatacji styropianem - 7 cm to zdecydowanie za dużo. Jak masz tak dużo tej 7-mki -a mógbyś wypożyczyć coś takiego :http://www.maxgj.pl/ to pociąć na grubość 1 cm.Łatwiej robi się to taśmą dylatacyjną.Można przyklejać taśmą dwustronną,ale to już full wypas przeważnie dociska się ją styro a dobry wylewkarz przyciśnie ją do ściany betonem.Pamiętaj dać ją nieco wyżej niż poziom wylewki, żeby później ładnie wyrównać.Folię alu możnna układać na styk lub niewielki zakład i kleić taśmą srebrną zbrojoną.Pozdrawiam.
  15. Proszę o uściślenie - czy można podpiąć inst .odgromową do blachy Classic premium ( na rąbek)skoro jest ona pokryta powłoką Pural mat?
  16. komtur II

    reklamy

    Pisałem w tej sprawie do Admina ,ale mnie totalnie olał(Baner reklamowy z prawej strony)-widocznie Elita gada tylko z elitą a nie początkującymi. Zainstalowałem sobie w Googlach rozszerzenie Adblock Plus i pomogło. Spróbuj.Pozdrawiam.
  17. Mam podobny problem.W MPZP jest określona odległość linii zabudowy 6 m od ulicy dojazdowej.Chciałbym dom trochę od niej odsunąć.Czy budując dom z garażem od frontu np. taki: http://www.z500.pl/projekt/Z202,Funkcjonalny-dom-z-dachem-dwuspadowym-i-garazem-od-frontu.html ( to nie jest dom planowany - tylko jako przykład) linia zabudowy liczyć się będzie od bramy garażu czy od głównej bryły budynku? W nadzorze budowlanym w Starostwie zdania są podzielone.Pozdrawiam
  18. Witajcie W projekcie mam okno narożne bez słupka klejone. Ładnie to wygląda,przeboleją nawet mostek termiczny ale.... chciałbym rolety zewnętrzne - czy istnieje jakiś system rolet na okna narożne?
  19. Szanowny Adminie Baner reklamowy (obecnie Forda ) umieszczony z prawej strony okienka skutecznie zasłania pole wyboru "przejdź do strony" nie jest możliwe wykonanie takiej operacji.Może ten baner umieścić nieco niżej i w ten sposób i Redakcja będzie miała reklamę i forumowicz nie będzie się wk...Stresował.Pozdrawiam.
  20. Słup nie będzie tak bardzo istotnym mostkiem - konstrukcja podtrzymująca strop drewniany,dach konstrukcja wiązarowa.Co do mebli na rzucie to zgoda. Zauważyłem, ze rzuty w ten sposób i wizualizacje robi wiele pracowni , klient nieświadomy kupuje oczami - a potem , k...,..sorry,kanapa się nie zmieściła. co do projektów małych domków Z... to moim faworytem jest 256-z kosmetycznymi zmianami. Pozdrawiam.
  21. komtur II

    Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!

    Panowie, za to co robicie na tym forum OBAJ JESTEŚCIE WIELCY!
  22. komtur II

    Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!

    Dziękuję MISTRZOWIE -pozdrawiam.
  23. komtur II

    Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!

    Szanowny Panie Andrzeju i Drogi Mistrzu Janie Czy poprawnym rozwiązaniem będzie położenie na krokwie płyt izolacyjnych ze sztywnej pianki poliuretanowej Brass DivoDamm Top na to kontrłaty i łaty pod pokrycie panelami dachowymi Rukki. płyty miałyby zastąpić pełne deskowanie i jednocześnie izolację.Pomijając aspekt ekonomiczny - czy jest to prawidłowe rozwiązanie techniczne bo mam dwie przeciwstawne opinie dekarzy.
  24. Witam,uważam,że zdecydowanie łatwiej byłoby wyszukiwać projekty wg których budujemy nasze domy gdyby posortować je wg nazw i pracowni projektowych tak jak to działa na konkurencyjnym forum.Myślę ,że kopiowanie dobrych rozwiązań nie jest niczym nagannym i mogłoby liczyć na wdzięczność forumowiczów. Szanowny Adminie temat pod rozwagę.Pozdrowienia dla Zespołu Muratora.
  25. Witam, znalazłem dość ciekawe rozwiązanie dla podłogówki szwedzkiej firmy Octopus ( ma przedstawicielstwo w Policach) czy jest na forum zadowolony użytkownik i czy jest to system dedykowany tylko do PC tego producenta?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...