Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mrTracy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    47
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mrTracy

  1. Tak poza tematem, chyba uważasz Marian, że w Polsce nie ma już uczciwych Polaków ani firm... smutne
  2. Sprzedawca sam przyznaje że rośliny są brązowe, wie o tym i twierdzi, że to normalne.. Druga sprawa, ten sprzedający na allegro nie występuje jako firma tylko prywatny użytkownik, chociaż wystawił fakturę VAT i sprzedał to pod szyldem swojej firmy, to już pewnie zawiła kwestia prawnicza
  3. Kupiłem na Allegro znaczną ilość sadzonek bukszpanu. Sprzedawca na aukcji ma piękne zdjęcia swoich roślin ze szkółki. Doworzą towar własnym transportem. Ze względu na dużą kwotę próbowałem uregulować płatność poprzez zaliczkę a resztę kwoty przy odbiorze, niestety na to absolutnie właściciel nie chciał się zgodzić. Zapytałem wtedy sprzedawcy czy z tymi bukszpanami wszystko jest w porządku, że takie korowody robią, przecież daję zaliczkę która na pewno pokryje koszty dojazdu a towaru przecież mi nie wydadzą jeśli nie dam pieniędzy. Dostawa była przekładana kilkukrotnie, a jak przyjechał to późno w nocy, nie w byłem w stanie na działce obejrzeć w ciemnościach towaru. Następnego dnia okazało się, że sadzonki nie są takie zielone jak w aukcji tylko w połowie brązowe. Dodatkowo po przyjrzeniu się listkom widać na nich białe plamy. Przecież nie zamawiałem drugiego gatunku roślin, zapłaciłem za towar pełnowartościowy. Sprzedawca twierdzi, że to normalne, że powinienem je wsadzić do ziemi. Czuję się oszukany bo gdybym wiedział, że sadzonki tak wyglądają to bym przecież ich nigdy nie kupił. Towar oczywiście zareklamowałem, sprzedawca wycenił, że musiałbym zwrócić za transport w obie strony 2 x 250km x 2 = 1200zł.... a i tak trudno ustalić z nim jakiś konkretny termin odbioru roślin, chyba gra na zwłokę. Co robić, pomóżcie ? Poniżej zdjęcia sadzonek bukszpanu: http://dysk.onet.pl/link/WG6l4 http://dysk.onet.pl/link/q4YMf http://dysk.onet.pl/link/Q3fvf http://dysk.onet.pl/link/45aT2 http://dysk.onet.pl/link/fQhAa http://dysk.onet.pl/link/wqg71 http://dysk.onet.pl/link/ZUEWS http://dysk.onet.pl/link/feU3I
  4. a czy możecie polecić jakiegoś płytkarza z Chojnic lub okolicy ? poszukuję takiego, któremu "jeszcze się chce"
  5. i co Krysiu ostatecznie wybrałaś ? Sopro Umbra 58 ? ładnie to wygląda
  6. ładnie to wygląda ale w kosza bym tam nie zalecał grać, deski ciemne, będą jasne ślady od piłki, chyba że piłka zawsze będzie wykąpana i nie będzie miała kontaktu z kurzem pyłem...
  7. a jakie masz najdłuższe miejsce bez dylatacji w metrach ? jaka grubość jastrychu pod płytkami ? klej a klej, mogą się znacznie różnić, jakiego elastyka zaproponujesz ? - ale takiego żeby nie urwało kieszeni...
  8. hmm... spoina 1,5mm ? w filmie instruktarzowym podają min 8 do 10mm...
  9. Jesteś pewny że masz boazerię PIONOWĄ ? Na tych blaszkach da się to zrobić ? Chcę wykonać taką boazerię bez dziurawienia desek. Czy masz jakieś zdjęcia swojej elewacji ? na awatarze właściwie trudno coś dojrzeć....
  10. mrTracy

    Izolacja pianą PUR

    Mam pytanie dot. PPOŻ. Jestem już dawno po pianowaniu. Przez połać przechodzi komin - 3 kanały, jeden wewnetrzny spalinowy. Komin dookoła został opianowany pianką otwartokomorową. Komin to systemowy schiedel (rura ceramiczna + wełna + kształtka kermazytobetonowa + dodatkowo gazobeton 12cm + tynk). Kominiarz przy odbiorze nawet nie zwrócił uwagi na pianę. Interesowały go tylko krokwie. Skolei wczesniej inny kominiarz mi powiedział że przy schiedlu odległość od krowi wogóle nie ma znaczenia. U mnie komin jest jeszcze dodatkowo obmurowany gazobetonem a od pewnej wysokości ponad dach cegłą klinkierową. Czy w tym momencie ta piana ma jakieś znaczenie ? Teroretycznie teraz jeszcze można by wyciąć pianę przy kominie i wsunąć wełne, ale czy to jest uzasadnione ?
  11. mrTracy

    izolacja poddasza pianką

    u mnie 20cm otwartokomorowskiej w cenie 70zł/m2, ale cena taka bo połacie takie jak w trzech domkach
  12. Dziękuję za pomoc, glify zdemontowałem, będą wykonane ponownie po wykonaniu ocieplenia. Jeszcze jedno pytanie: Zabudowa GK będzie wykonana aż po samą kalenicę. Niestety kalenica jest dosyć szeroka, a płaszczyzny płyt GK nie spotkają się ze sobą pod kalenicą. Pozostaje wykonać tam jakiś płaski wąski 15-20cm daszek. W jaki sposób należy to poprawnie wykonać, jakich użyć profili ?
  13. w mojej sytuacji najłatwiejszy i najszybszy będzie demontaż glifów. Mam pełne deskowanie. Na połaci z papy ponad oknami założono jakieś fartuchy z rynienkami, które powinny odprowadzać ewentualna wodę na boki.
  14. Czyli jak dobrze zrozumiałem lepszym rozwiązaniem będzie zabezpieczenie okna folią, potem opianowanie a na końcu ścięcie nadmiaru ocieplenia i budowanie zabudowy ?
  15. Górny glif położył jak wieko na glify boczne - czy to jest poprawne ? Czy powinno wchodzić pomiędzy boczne ? Poddasze ma być przygotowane pod pianę, montaż wieszaków + glify okienne. Okna dachowe wchodzą pomiędzy krokwie, po obu stronach okna dachowego pozostaje po kilka centymetrów, pomiędzy krokwie a płytę GK powkładał klocki z OSB i w tych miejscach "przyheftował" płyty do krokwi.
  16. Obróbka okien dachowych. Wykonawca boczne glify okien wykonywał u mnie z dwóch kawałków płyt GK. Czy takie wykonanie obróbki okna jest prawidłowe ? Demotować to ? Mam 10 okien.
  17. 6 km - to jesteśmy sąsiadami
  18. Na infolinii FAKRO dowiedziałem się, że wystarczy w zupełności kabel dwużyłowy 2x1. Pociągnąć w peszlu. Wszystko razem do źródła pradu w rozdzielnicy. Otwieranie, zamykanie dostępne jedynie drogą radiową w oficjanej wersji rolet.
  19. mrTracy

    izolacja poddasza pianką

    Malutko opinii, wyglada na to, że za jakiś czas ja się podziele z Wami swoimi opiniami, ale będziecie musieli na to poczekać
  20. mrTracy

    Izolacja pianą PUR

    okna u mnie na połaci północnej, stromy dach, od strony południowej ani jednego, 2 szt od wschodu ale to łazienka, 2 szt na zachód, myślę tu o dołożeniu żaluzji zewnętrznych, U mnie całe mieszkanie na poddaszu. Nie będę tam chodził tylko spać, więc istotne były warunki do życia latem i w zimie. Nie mam nic przeciwko wełnie, przeciwko pianie też nie, robię dla siebie.
  21. mrTracy

    Izolacja pianą PUR

    bardzo dziękuję za wypowiedź
  22. Witam, mam okna Fakro, założenie rolet zewnętrznych w tej chwili jest dla mnie zbyt kosztowne. W chwili obecnej jestem jeszcze przed ociepleniem i na wszelki wypadek chcę sobie zostawić kable do wykorzystania do ewentualnej instalacji w przyszłości. Chcę pociągnąć przewody 4x1 od okien do miejsc na ściankach kolankowych gdzie będą w przyszłości wyłączniki. Wyłączniki te chcę połączyć miedzy sobą kablem 4x1. Od tych wyłączników chcę pociągnąć wspólny przewód dla wszystkich wyłączników aż do rozdzielnicy. Czy to będzie poprawne rozwiązanie ? Dodatkowe pytanie: W którym miejscu obok okna dachowego powinienem przejść z kablem pod blacho-dachówkę aby potem podłączyć się bezproblemowo do mechanizmu rolety ?
  23. mrTracy

    Izolacja pianą PUR

    dzięki za wypowiedź, szukam jednak użytkowników piany....
  24. mrTracy

    Izolacja pianą PUR

    Upłynęły chyba już 2 lata od pierwszych postów w tym wątku. Być może ktoś kto ma pianę i mógłby się wypowiedzieć na ten temat po pierwszym okresie użytkowania. Najobiektywniejsze chyba byłyby wypowiedzi osób, które wcześniej zabierały głos w sprawie wyboru ocieplenia u siebie. Jestem przed podjęciem ostatecznej decyzji. Wśród moich znajomych powszechny jest problem gorączki latem na poddaszu i niskiej temperatury w zimie - jest to wynikiem najprawdopodobniej dużej ilości mostków termicznych, którymi ucieka ciepło. Szukam rozwiązania dla siebie bez takich mankamentów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...