Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Krzysztof Dobosz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    36
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Krzysztof Dobosz

  1. Przepraszam, że tak post za postem, ale myślę, że wpłynie to na lepszą przejrzystość wypowiedzi. Zaprzeczasz sam sobie. Skoro jesteś takim ekspertem, to po co zadajesz pytania na forum? Wystarczy spojrzeć na Twoje posty. Czyż nie są one dowodem na to, że jesteś ignorantem technicznym? Z wiedzą nikt się nie rodzi. Nie odbieraj innym możliwości zadawania pytań przez własne widzi mi się. Z kolei z tej wypowiedzi wynika, że to forum jest zupełnie niepotrzebne. Albo inaczej - czy nie jest ono częścią Internetu, które tworzy i z którego uzyskuje się informacje? Zamiast radzić jak podnosić swoją kulturę techniczną należałoby najpierw poprawić swoją kulturę osobistą. Co także się tyczy pouczania innych jak mają zadawać pytania.
  2. Jedna z tego typu wypowiedzi, którą należałoby zaliczyć do kuriozalnych. Każde zmniejszenie strat ciepła w budynku ma znaczenie. A to właśnie okna grają w tym główną rolę. Nie trzeba być ekspertem, żeby to zrozumieć. Idąc tropem cytowanej wypowiedzi można by również poddać w wątpliwość docieplanie ścian. Czy przykładowo zastosowanie styropianu lub wełny mineralnej w starym budynku też pasuje jak kwiatek do kożucha? Co to ma w ogóle wspólnego? Z estetycznego punktu widzenia także nie ma żadnego problemu. Pomylenie koła z kwadratem.
  3. Generalnie jeśli remont polega jedynie na zmianie pokrycia dachowego, to nie trzeba nowego projektu. Jednak jeśli remont wiąże się ze zmianą konstrukcji, to projekt jest wymagany.
  4. Nie ma możliwości pozbycia się trawy czy też chwastów raz na zawsze. Oprysk czy orka działa na jakiś czas. No, chyba, żeby wszystko zalać betonem bądź wspomnianym asfaltem. Ewentualnie przykryć czarną folią Ale jeśli użyjesz dobrego herbicydu w odpowiedniej dawce (przepis na butelce), to myślę, że opryskiwanie dwa razy w sezonie powinno wystarczyć. Pamiętaj jednak, żeby robić to podczas ładnej pogody. Aby preparat mógł skutecznie działać musi upłynąć co najmniej 6 godzin od zabiegu zanim spadnie deszcz. Działanie widoczne po 7 dniach. Całkowite po dwóch trzech tygodniach. A, i musisz mieć na uwadze fakt, że będzie wszystko zrudziałe, więc jeśli będziesz truć trawę wokół domu, to raczej nie będzie wyglądać zbyt estetycznie
  5. Rozkuwanie podłogi w celu sprawdzenia czy jest w środku nadal woda nie ma sensu ponieważ to jest oczywiste - wilgoć na suficie. Kwestia jak pozbyć się tej wilgoci z nasiąkniętej podłogi. Rozkucie i osuszenie byłoby najlepszym sposobem jednak pracochłonnym i kosztownym.
  6. Do takich zabiegów stosuje się specjalne preparaty, które "wyciągają" kolor. Dostępne w sklepach budowlanych.
  7. Przy takiej głębokości pompa do brudnej wody powinna wystarczyć. Tutaj istotna jest wysokość podnoszenia (opis na etykiecie każdej pompy).
  8. Z tego co mi wiadomo jeśli nie tworzysz takiej budowli na fundamentach i nie łączysz jej z nimi w sposób trwały, to nie trzeba mieć zezwolenia.
  9. Jeśli nie ma żadnych zaleceń czy też ograniczeń ze strony producenta myjki, to nie widzę tutaj problemu. Użyj to co Ci najbardziej odpowiada. Z wymienionych preparatów myślę, że z woskiem będzie lepsza.
  10. Odpowiem ogólnie, bo nie znam szczegółów. Musisz usunąć przyczynę takiego stanu rzeczy. Gdzieś, jakoś dochodzi wilgoć, w dodatku nie wiadomo jak jest z wentylacją, więc meszek ciągle będzie powstawał. Samo użycie preparatu nie na wiele się zda. Żeby pozbyć się grzyba na dobre trzeba odciąć mu zaopatrzenie
  11. Może powiem tutaj banał, ale tak to już jest, że stara farba lubi odpadać, szczególnie jeśli jest już jej kilka warstw. Zwłaszcza w tym wypadku ponieważ zaczęła działać na nią wilgoć. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest zeskrobanie starej powłoki, pociągnięcie gruntem, uzupełnienie ubytków i nałożenie nowej farby.
  12. Idąc takim tokiem rozumowania, czy raczej doradzania, to najlepiej wynająć firmę, żeby te kilka dziur wywierciła:D
  13. Największy problem będziesz mieć przy wierceniu dziur w filiżankach. Robiąc to nieumiejętnie będą pękać jak popadnie. Najlepiej zaopatrz się w wiertło do szkła czy też glazury. Co do gniazd i lampek - zorientuj się wcześniej, które są mniej kosztowne w późniejszej eksploatacji.
  14. Będziesz potrzebować żwir, piasek, cement. Zależy jaka gruba ma być podłoga, ale myślę, że ok. 14-16 worków cementu wystarczy. Jeśli podłoga znajduje się bezpośrednio na gruncie pamiętaj, aby zrobić najpierw izolację (folia budowlana, twardy styropian).
  15. Nie, no, co to słonie z żyrafami będą się bujały na tym hamaku? Bez przesady:D
  16. Jeśli są jakieś zabrudzenia, to można drzwi wcześniej przeczyścić. Tylko nie używaj zbyt grubego papieru bo porobią Ci się głębokie rysy, których tak łatwo farba nie zamaskuje.
  17. To jest spora głębokość jak na taki fundament, ale dla pewności możesz kopnąć trochę głębiej i jak pisze krybacki wrzucić na spód kamienie. Będziesz miał solidniejszy fundament, a inwestycja wyjdzie Cię nieco taniej.
  18. Muszę przyznać Tomaszu, że jeśli przyczepka tak dobrze się sprawuje jak wygląda, to jestem pod wrażeniem.
  19. Oczywiście, że warto. Masz dodatkową warstwę ochronną.
  20. Najprostszym sposobem, żeby się przekonać jest spróbować Zrób jeden, dwa kamienie i zobacz jak Ci to wyjdzie. Wygląd kamienia zależy już od Twojej inwencji twórczej i umiejętności.
  21. Moim zdaniem jest to wystarczające. W końcu czołgi po tym jeździć nie będą. Choć dzieci mają spore możliwości;)
  22. ...a potem przycinasz odpowiednio końcówkę do aplikacji silikonu, wkładasz tubę do pistoletu i wypełniasz szczelinę. Wcześniej możesz krawędzie zaznaczyć taśmą malarską aby otrzymać ładną prostą linię.
  23. Jeśli chcesz przytwierdzać kratę do parapetu, to najpierw solidnie umocuj parapet, np. za pomocą kołków, a potem obleć pianką.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...