Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

justyska1719510256

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    47
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez justyska1719510256

  1. Cześć. Ja na dniach składam wniosek o odliczenie. Przede wszystkim polecam kupować beton, pokrycie dachu, drzwi, okna, a nawet np. panele To jedne z największych wydatków, które można odliczyć Nie wypowiem się na temat elementów c.o. czy w ogóle hydrauliki, bo to miałam na 8%.
  2. A czy ktoś z Was już mieszka w swoim tegorocznym domku?
  3. Zgadzam się z przedmówcami - na własnym przykładzie wiem, że nie warto kupować w marketach. Kupiliśmy w jednej z sieciówek gres techniczny i w każdym15-sztukowym opakowaniu są po 1-2 sztuki zniszczonych płytek, nie nadających się do położenia. Wyglądają jakby ktoś wpisał okrąg w ich kwadratowy kształt i według granic okręgu je powycinał Co innego z płytkami kupowanymi w sklepie Glazura Królewska. Super jakość, dostawa szybka i bez żadnych problemów, a do tego można negocjować ceny
  4. Budowaliśmy z H+H. Dostaliśmy cenę ok 5,50 zł brutto.
  5. Czy ktoś z Was ma może płytki z Tubądzina z kolekcji Colour - a dokładniej może Yellow? http://www.tubadzin.pl/pl/kolekcje/inspiracje/colour.html/kID/104/COLOUR_Yellow/ Planuję właśnie je zamówić. Może jakieś realizacje?
  6. Długo mnie nie było na forum. W tym czasie u nas prace posunęły się zdecydowanie. Jutro zaczynają robić nam posadzki, czekamy na zamówione (ostateczne) drzwi zewnętrzne. Do tego planuję już wystrój wnętrz. Co do niesłownych fachowców: wyobraźcie sobie, że nas zwodził tynkarz, z którym umowy oczywiście nie mieliśmy. Ciągle miał nowe śmieszne wymówki i przesuwał rozpoczęcie robót od poniedziałku do czwartku, potem znów do poniedziałku i znów do czwartku... I tak zanim zaczął u nas prace inny fachowiec, straciliśmy równy miesiąc... Na szczęście już jest po wszystkim i tynki sobie schną To była dla nas dobra nauczka, że jednak bez umowy się nie obejdzie.
  7. A ja się pochwalę, że od dziś mamy stan surowy zamknięty drzwi co prawda na razie są stare, żeby nowych nie zniszczyć, ale zamknięte jest Skończyli dziś wstawiać okna. W przyszłym tygodniu wchodzą tynkarze. A na marginesie dodam, że wszystkim polecam blachodachówkę Venecja z Bud Mat-u. Rewelacja! WYgląda naprawdę super, a goście odwiedzający naszą budowę mówią, że nasza DACHÓWKA jest ładna
  8. Podobnie jak u nas zaczęliśmy na koniec lutego, a teraz zbliżamy się do blachodachówki. Cały dach zadeskowany, część zafoliowana. Jednocześnie my i tynkarz czekamy na montaż okien.
  9. No, w sumie racja. jeszcze by ktoś nasze forum podejrzał i się przygotował... :/
  10. A mnie ciekawi jakich używaliście/używacie/będziecie używać środków, w celu zabezpieczenia budowy przed złodziejami... Macie jakieś sprawdzone pomysły?
  11. U mnie 230 m2 dachu wyszło tak: więźba w cenie wybudowania, więc nie mam orientacji, deskowanie (robocizna+materiał) 14 tys, robocizna za pokrycie dachu blachodachówką to 6 tys.
  12. Robimy więźbę i ostatnie ścianki działowe Szukamy ekipy do tynków i posadzek. Okna zamówiliśmy z profilami Veka (niektóre 2-szybowe, niektóre 3-szybowe - w zależności od powierzchni okien), grafit na zewnątrz, białe wewnątrz, tarasowe z ruchomym słupkiem. Mamy problem z wodą... Nasza gmina nie ma środków w budżecie 2013 na przyłączenie nas i innych 3 budujących się domków. Ale jeszcze walczymy. A jaki bierzecie kolor?
  13. U nas kolejne postępy: wylany taras i płyta pod blaszak, wymurowane ile trzeba ponad strop. Drewno na więźbę jest w trakcie przygotowań - to kolejny etap. Wyceniamy teraz okna.
  14. My mieliśmy problem z głowy - trzej z naszej ekipy murarskiej mieszkali "w sąsiedztwie" naszej budowy. U siebie w domach korzystali z toalety i użyczali ich kolegom, którzy nie mieszkali już tak blisko Też w domach jedli obiady itd, także zorganizowali się sami sobie. A czy teraz zaplecze sanitarne nie leży po stronie murarzy...? Czy nie odchodzi się od stawiania sławojek przez inwestorów? Tak samo jak obiady - już minęły chyba czasy serwowania robotnikom trzech posiłków A poza tym, podpisaliśmy ostatecznie zamówienie na blachodachówkę Venecja z firmy BUD MAT http://budmat.pl/index.php/venecja_produkt/ kolor grafitowy. Do tego okna dachowe Fakro i grafitowe orynnowanie metalowe.
  15. U nas dzisiaj został zalany strop Mamy wybrane i zamówione pokrycie dachu, teraz wybieramy/wyceniamy okna i garaż (po zmianach nie mamy go w bryle domu). Cieszę się, że coś się dzieje na forumowych budowach. W najbliszych miesiącach chyba śnieg nas już nie zaskoczy
  16. U nas podobnie- strop już jakiś czas jest ułożony i czekamy na wylanie. W tym tygodniu prace na pewno pójdą do przodu. Szukamy fachowca, który zrobi nam pokrycie dachu. Do tego etapu wszystko jest dograne. A i kolejna transza z banku rozliczona bez problemu.
  17. 29 marca, a u nas pada bardzo duży śnieg i jest 0 st. Na budowie strop ułożony, czekamy na możliwość zalania. W tym czasie porównujemy oferty więźby, dachu, rynien... I szukamy odpowiedniego garażu (raczej blaszanego).
  18. Jak już jesteśmy przy wyborach dachów.... Jakie rynny wybraliście? Metalowe czy plastikowe? W naszym rejonie cena jest praktycznie ta sama (różnica 300 zł, plastikowe drożej) więc wyboru musimy dokonać na podstawie ich cech, tylko.
  19. U nas był podobny początek - na tym samym etapie musieliśmy zrobić przerwę. Teraz mamy już kolejną... Trzymam kciuki za pogodę, żeby już dała nam wszystkim możliwość budowania naszych wymarzonych domków
  20. My znowu czekamy na pogodę... Mamy już ściany zewnętrzne, a wewnętrznych zostało niewiele do dostawienia... Jak pogoda będzie ok to robimy strop. Teraz w trakcie przestoju ekipa przygotowuje zbrojenie na wieniec. Jak spadł śnieg, to nasza ekipa nam odśnieżyła Teraz czekają razem z nami na odpowiednie temperatury. W między czasie robimy wyceny dachów w kilku firmach z okolicy. I dodam jeszcze, że póki co transze kredytu rozliczają nam się ładnie i nie mamy żadnych problemów z bankiem. Żebym nie zapeszyła, tfu
  21. O to mój błąd, przyznaję się Art 36a Ustawy Prawo budowlane nawiązuje do tego tematu: "Nieistotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę nie wymaga uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę i jest dopuszczalne, O ILE NIE DOTYCZY: 1) zakresu objętego projektem zagospodarowania działki lub terenu, 2) charakterystycznych parametrów obiektu budowlanego: kubatury, powierzchni zabudowy, wysokości, długości, szerokości i liczby kondygnacji, ... (uchylone) 5) zapewnienia warunków niezbędnych do korzystania z tego obiektu przez osoby niepełnosprawne, 6) zamierzonego sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, 7) ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu oraz nie wymaga uzyskania opinii, uzgodnień, pozwoleń i innych dokumentów, wymaganych przepisami szczególnymi. 6. Projektant dokonuje kwalifikacji zamierzonego odstąpienia oraz jest obowiązany zamieścić w projekcie budowlanym odpowiednie informacje (rysunek i opis) dotyczące odstąpienia, o którym mowa w ust. 5." Popieram Aksami, że najlepiej radzić się architekta
  22. W trakcie budowy można robić tzw. "nieistotne zmiany" względem projektu budowlanego. Po budowie kierownik nanosi je na plan jako właśnie nieistotne. Musielibyście poszukać, czy przesuwanie ścianek działowych należy do takiego wykazu zmian. My w trakcie budowy zmieniamy otwory okienne- zmniejszamy co niektóre i nie ma z tym problemu. Ale zupełnie nie orientuję się, jak jest ze ściankami działowymi.
  23. My też wzięliśmy w Pekao S.A. Póki co jest bez zastrzeżeń, warunki też były dla nas najkorzystniejsze.
  24. U nas robota idzie pełną parą Wiosna na Mazowszu. Nie straszne nam przymrozki w niektóre noce Mamy zrobione ławy fundamentowe, ściany fundamentowe są w trakcie. DO tego mamy zaliczkowanego hydraulika na całą instalację wodno-kanalizacyjno-grzewczą. I tym samym pobieramy drugą transzę kredytu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...