Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dez

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    702
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana dez w dniu 19 Sierpnia 2019

Użytkownicy przyznają dez punkty reputacji!

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Leszno
  • Kod pocztowy
    64-100
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

dez's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

51

Reputacja

  1. Plusem jest ewentualne łatwiejsze czyszczenie kanałów (temat dyskusyjny), minusem ryzyko hałasu. Pozostaje kwestia kasy, mega oszczędności nie będzie ale zawsze jakieś 60zl na skrzynkę w kieszeni. Jakbym miał jeszcze możliwość sprawdzenia to chętnie zweryfikował bym poziom hałasu bezpośrednio z rury z hałasem po skrzynce.
  2. A są takie na 2x75? Po prawdzie to na 13 anemostatow u mnie tylko dwa mają dojście 1x75. Dodatkowo skrzynka jakby nie było rozbija trochę szumy w instalacji.
  3. Mało prawdopodobne, musiałby mieć nieźle nagrzebane w parametrach. Fabrycznie gwc w wanasie jest wyłączone.
  4. Jak masz ustawiony algorytm antyzamrożeniowy? Wanas ma 3 opcje, grzałka, regulacja wywiew/nawiew i oba razem. Możliwe że problem pojawia się przy mroźnych nocach a jak jest ciepło (blisko zera) to kłopot znika? Co do szumów z anemostatów to nie znam nikogo kto by ich nie słyszał przy rekuperacji. Mniejsze lub większe ale zawsze coś słychać.
  5. Pręt gwintowany 8. 8, z żółtą końcówką.
  6. Musiałem postraszyć sądem, ale ostatecznie udało się wymienić wadliwe szklenie na normalne nie hartowane szyby. Niemniej oknoplast się wypiął i moje roszczenia odrzucił, jedynie sprzedawca stanął na wysokości zadania (nie do końca z własnej woli, ale najważniejsze że się udało).
  7. Przejrzyj jego kanał. Co prawda nie masz na tym filmiku konkretnie jak wykonać taką skrzynię, ale myślę że koncepcję załapiesz.
  8. Dokładnie, jak już to styropian z frezem. Na pewno klejenie styro do styro to kiepski pomysł.
  9. Enea np dopuszcza zmianę taryfy po oświadczenia że zlozylo się gotowość do odbioru budynku. Jak ktoś lubi ryzykować to może spróbować (nie namawiam).
  10. No tak, tylko po prawdzie ile osób budujących i zmuszonych do c11 ma możliwość odliczenia VATu? Dla kogoś kto buduję samodzielnie i to przez kilka lat, rachunki za c11 są obciążeniem. Zawsze uważałem że podchodzenie lekko do takich kwot podczas budowy to bardzo zły nawyk. Jak da się uciec do taryfy g to bez namysłu trzeba to robić.
  11. U mnie było 28zl netto/mc opłaty handlowej i jakoś ciężko mi uwierzyć że przy c11 jej nie dokładają. Niemniej życzę żeby tak było.
  12. Na taryfę G przeskoczyłem lekko ponad rok temu. 150zl może się nie wydawać dużo, ale przy zużyciu 10-30 kWh na 2 miesiące to jednak w porównaniu z G jakiś kosmos. Nie wiem jak teraz wyglądają koszty C, pewnie jest drożej.
  13. Ilość kWh zużytych podczas budowy jest niewielka (stosunkowo), dużo gorszą sprawą jest bandycka taryfa c którą narzucają ZE na inwestorów. W moim przypadku rachunek za 2 m-ce wynosił około 150zl, z czego druzgocącą część wynosiły opłaty stałe. Podsumowując: nie martw się ilością kWh bo będzie niewielka, martw się czasem budowy bo on zdeterminuje koszty energii elektrycznej.
  14. Rewelka, dom zaczyna wyglądać, jeszcze garaż i będzie pięknie
  15. Nic się nie stanie, tynkowalem w listopadzie 2018 i miałem dokładnie taki sam stan budowy jak Ty. Tynki związały i przeschły do mrozów. Byleby nie tynkować w mróz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...