Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ezotrap15

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    60
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Ezotrap15

  1. Wszystko zależy od stylu ogrodu. U mnie podjazd i wszystkie ścieżki wykonane są z bruku kamiennego układanego bez użycia cementu, i jak na razie to rozwiązanie sobie chwalę.Niestety wykonanie tego typu nawierzchni jest bardzo pracochłonne. Wybieranie kamieni w dwóch żwirowniach zajęło cztery dni (wszystkie z jednej strony płaskie), a samo układanie -polegające na nieustannym przebieraniu i dobieraniu kształtu kamieni - miesiąc.
  2. Podłączasz rozdzielnicę budowlaną. W sprzedaży masz różnego typu - wiszące i stojące.Ważne aby miała przynajmniej dwa gniazda 230V (u mnie miała cztery) i siłowe 16A i 32A. Najczęściej na wyposażeniu jest też łącznik tablicowy - w moim przypadku miał funkcję L-O-P.
  3. Wygląda to na pęcherzyki powietrza. Może gładź podczas przygotowywania została za bardzo napowietrzona przez zbyt szybkie mieszanie.Naprawa-chyba raczej ponowne szpachlowanie.
  4. Jeżeli nie masz doświadczenia to najlepiej kupić jakiś gotowy produkt w wiaderku. Nic nie marnujesz, bo po zamknięciu i ponownym otwarciu jest nadal gotowy do użycia. Może np.śmig ,Podobno łatwo się nakłada i szlifuje, choć sam a sobie po wyschnięciu jest ponoć dość miękki przez co podatny na zarysowania- ale na suficie to chyba raczej nie przeszkadza.Zamiast siatki lepiej kup papier o grubości 150 -220.
  5. Polecam mojego wykonawcę,który wykonywał u mnie tego typu prace pan Michał tel 501 519 293
  6. Przed przystąpieniem do prac związanych z ociepleniem musisz najpierw zamknąć wszystkie prace "mokre".A więc murowanie,tynkowanie,posadzki,szpachlowanie.Na tym etapie musisz też mieć rozprowadzoną elektrykę(na zdjęciu jej nie widać).Prace ociepleniowe rozpoczynasz od zasznurkowania przestrzeni między krokwiami-masz sztywne poszycie dachu więc przyda się wentylacja,potem wyznaczasz płaszczyzny skosów i sufitu,montujesz wieszaki do profili, pierwszą warstwę ocieplenia,profile,drugą warstwę,paroizolację i płyty kg.
  7. Na całość poddasza kupowałem płyty Lafarge(dostałem na nie dobrą cenę) z wyjątkiem łazienki.Tu zastosowane mam płyty Knaufa(zielone mieli tylko tej firmy).Zresztą za Lafarge optował mój wykonawca.Jak dotąd wszystko ok.
  8. Ups.wełna elewacyjna na wyciszenie stropu drewnianego???Decydując się na budowę domu ze stropem drewnianym (względy czasowe)przewertowałem sporo projektów z tego typu rozwiązaniem. Jednak wełny elewacyjnej jako materiału wygłuszeniowego nigdzie nie spotkałem.Strop drewniany jest specyficznym rodzajem stropu,( zwłaszcza jeżeli chodzi o jego wygłuszenie) i dlatego warto trzymać się projektu przy jego wykonywaniu.Oczywiście można zastosować droższe materiały ale pójście na skróty z pewnością będzie się mścić latami.Niestety" prostota" jego wykonania powoduje,że wiele osób "modernizuje"samodzielnie sposoby jego wykonania (za szerokie rozstawy belek nośnych-powodujące jego pózniejsze ugięcie,stosowanie nieodpowiednich materiałów wygłuszeniowych, korzystanie przy jego budowie z porad typu "tak będzie dobrze,powinno wytrzymać, przybij deski zamiast płyt-będzie taniej, itd" ) .W następstwie tego stają się jego zagorzałymi przeciwnikami w związku z codzienną jego uciążliwoscią, .Dlatego też naprawdę radzę trzymać się projektu i nie polegać na poradach proponujących zastosowanie wełny elewacyjnej do jego wyciszenia.Najczęściej projekty przewidują zastosowanie filcowych taśm izolacyjnych,3-5 cm warstwy styropianu,(zamiennie styropianu akustycznego bądz twardej wełny mineralnej-stroprock), podwójnego płytowania płytami o odpowiedniej grubości ,zastosowania taśm dyletacyjnych pomiędzy murem a płytami podłogowymi itd.
  9. Mam podobną sytuację i zastosowany ruszt pojedynczy, rozstaw profili co 40 cm.Jak na razie się sprawdza -nic nie popękało.Tak krótkich docinek chyba nie ma co wykorzystywać.Chociaż jeżeli bardzo Ci zależy, to możesz zastosować łącznik wzdłużny.W tym przypadku wstawiasz je naprzemiennie.
  10. Sufity samonośne to nic nowego,tylko ,że nie wszyscy -wliczając wykonawców-wiedzą o możliwości ich wykonania.Mój wykonawca zastosował je w pomieszczeniach, których: po pierwsze- sufity miały być obniżone minimalnie(oświetlenie), po drugie- szerokość wahała się od 1,4 do 2,5 m , (wc, wiatrołap,łazienka, przedpokój).Przy zastosowaniu profili CW i UW o wymaganej grubości-0,6(radzę zwrócić na to uwagę,gdyż jak sam się przekonałem, hurtownie często oferują tańsze profile o grubości 0,55)nic się z nimi nie dzieje, a ich montaż przebiega wyjątkowo szybko i sprawnie.
  11. Możesz również zastosować podwójne płytowanie stelaża wypełnionego wełną,nie zapominając o zastosowaniu taśm wygłuszających.W zależności od zastosowanego profila CW(50,75,100)możesz uzyskać ochronę przed hałasem rzędu 50-56 dB.
  12. Jak dla mnie styropian wewnątrz to pomyłka.Co prawda służy on do ocieplenia ale zewnętrznego a nie wewnętrznego.Przecież on wcale nie oddycha i nie przepuszcza powietrza.A teraz co do płyt to przykleja się je do stabilnego i oczyszczonego podłoża-styropian, do tego jeszcze z tapetą jak dla mnie nim nie jest.
  13. Cóż , myślę, że takie rzeczy uzgadnia się przed przystąpieniem do prac a nie po ich zakończeniu.
  14. Najszybciej wyrównasz te nierówności płytami kg.Przed ich przyklejeniem musisz sprawdzić jednak czy tynki napewno dobrze trzymają.Najlepiej je dokładnie ostukaj." Głuchy odgłos"świadczy o konieczności skucia ich nietrzymających fragmentów.Potem całość zagruntuj gruntem głęboko penetrującym np.CT 17.
  15. Tak gips budowlany,tylko przy tej głębokości nałóż go na dwa razy-inaczej może popękać.Potem np gips szpachlowy i gotowe.
  16. Na skosach i sufitach mam zastosowany - chyba tak jak większość - stelaż pojedyńczy , jednopłaszczyznowy. Początkowo chciałem zastosować stelaż krzyżowy, ale po rozmowach z wykonawcą zrezygnowałem. Jak do tej pory zero pęknięć , a koszty noższe w porównaniu do krzyżowegp. Do budowy ścianek wykorzystano profile uw i cw o szerokości.10 cm, pomiędzy którymi zostało zamontowane dodatkowe ocieplenie. Profile uw , przed montażem zostały podklejone taśmą wygłuszającą. Podobne zaciskarki stosowali moi wykonawcy ,używając ich zwłaszcza przy stawianiu stelaży ścianek. Z tego co zauważyłem, znacznie przyśpieszają pracę , zastępując , tam gdzie jest to możliwe , skręcanie profili.
  17. Płyty gk w garażu tego typu to niezbyt udany pomysł.Według mnie raczej zbyt długo nie wytrzymają i z tego powodu szkoda na nie kasy.Pomyśl o zastąpieniu ich czymś innym.Może np.jakieś deski boazeryjne, płyta osb lub sklejka.
  18. Płyty mam częściowo wykończone okładziną kamienną,a reszta jest pomalowana farbami flugera.
  19. Tak,najgorszy jest koszt transportu,i tutaj warto poszukać.W zeszłym roku kupowałem 12 ton i dogadałem się z kierowcą na zasadzie zwrot kosztów paliwa plus dniówka.wyszło duzo taniej niż chcieli normalni przewożnicy.
  20. Lazienka była wykańczana ponad rok temu.
  21. We wszystkich" strefach mokrych"(wanna,umywalka,prysznic) jako dodatkowa izolację płyt mam zastosowaną"płynna folję.Dodatkowo pomiędzy dolnymi krawędziami płyt a podłogą mam wklejone tasmy firmy atlas,tak samo zabezpieczone przejscia rur do armatury.
  22. Na ścianie przylegajacej do tarasu mam zamocowane oświetlające go cztery lampy,przykręcone na kołki do styropianu(najpierw wkręcasz je w styropian a potem przykręcasz w nie śrubę).Jak narazie wszystko jest ok.
  23. Patrząc na rysunek,to wydaje mi się,ze trochę mało chcesz zastosować profili cd.Montuje sie je co 40cm.U mnie po rozmierzeniu całości wykonawcy dołożyli dodatkowo dwa profile cd ,tak aby wypadały na łączeniach płyt.(w ten sposób uzyskali większą sztywność połączeń łączonych płyt ,niż w przypadku zastosowania kawałków profili).Na wszystkich łaczeniach płyt mam zastosowane taśmy medium.
  24. Płyty montujesz prostopadle do profili,Krawędzie nie fazowane orginalnie fazujesz ręcznie.
  25. Jeżeli chcesz osadzić drzwi tej samej szerokości co okno,to nie powinno być problemu.Okno niczego nie podtrzymuje,więc nie trzeba niczego wzmacniać(istniejące nadproże powinno być wystarczające)Pozostaje tylko powiększenie otworu ku dołowi.Co innego gdybyś chciał zamontować w tym miejscu szersze drzwi-wtedy bez wzmocnień sie nie obejdzie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...