Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

miro_86

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    84
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Myslowice
  • Kod pocztowy
    41-404
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

miro_86's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Trzeba też wziąsć pod uwagę że dla każdego w innym stopniu coś będzie głośne lub ciche. Jak wyłącze reku to w domu jest jak makiem zasiał, ale jak już się uruchomi to nie jest to dzwięk samego reku, a szumiącego powietrza. W codziennym użytkowaniu w ogóle to nie przeszkadza i nawet o tym nie myślę i wydaje mi się że z kanałów zawsze będzie słychać szum. Wkońcu powietrze jest w tłaczane i nie ma siły że nie było słyszalne. Ja mam też antresolę i kanały "dalekiego zaięgu" (tak to się chyba nazywa) więc może dlatego słychać bardziej powietrze.
  2. Nie mam tłumików. Nie muszą być max obroty, wystarczy standardowy tryb a słychać szumiące powietrze (to chyba standard przy rekuperatorze). Aczkolwiek reku jest w garaż (garaż w bryle domu). W łazience, która sąsiaduje z garażem słychać pracujący wymiennik obrotowy, taki specyficzny rytmiczny dźwięk W pozostałych pomieszczeniach nie. Pozdrawiam
  3. W Komfovent również. Wyłącza reku przy padniętym czujniku.
  4. Mam Komfovent Domekt R450, choć już prawie kupiłem Thessle. Skłonił mnie właśnie odzysk wilgoci. REkuperator użytkuje rok. Po roku padł jeden z czujników, ale wymienili na gwarancji. Co do samej wilgoci, to żona czasem się skarży że jest za sucho w domu Nie wiem jak działają inne reku, ale co mnie zastanawia, smażenie ryby czuć jeszcze następnego dnia.
  5. Sam robię teraz ogrodzenie ze sztachet. Na początku kupiłem VIDARON impregnat, kolor antracyt. Przeleciałem raz, a jedną sztachetę na próbę 2 - 3 i efekt dalej nie był satysfakcjonujący. Kuppiłem więc ALTAXA impregnat kolor heban i teraz drugi raz jadę już na czarno. Do białej elewacji powinno się dobrze komponować. Generlanie jeżeli lubisz matowe wykończenie i efekt widocznych słoi to jedynie impregnat. Marka chyba większego znaczenia nie ma....to jest drewno. I tak będzie pracować więc za 4-5 lat trzeba będzie raz jeszcze to przeleciec.
  6. Jeżeli masz na myśli ogniomury, to powiem Ci że to moje największe przekleństwo
  7. Już po wszsytkim. Mój dom za sprawąTomka z brzydkiego kaczątka przerodził się w obiekt zainteresowania przechoodniów. Pomysłów było wiele, ale jednak wole prostotę czyli biała elewacja i kontrastowe wstawki pod kolor okien i dachu. Z racji tego że u mnie droga dojazdowa to szuter i jak ktoś szybciej przejedzie to mamy chmure kurzu po namowie Majstra poszedłem w farbę STO Lotusan. Czy to tylko chwyt marketingowy czy naprawę konkret farba dam znać za parę lat Narazie efekt dla mnie jest mocno zadowalający Tak więc serdeczne podziekowania dla Tomka i oczywiście fightera, który przekazał mi kontakt. Tak było wcześniej: Tak w trakcie:
  8. hehe...ja mam teraz wszsytko na STO. Ale jak Tomek kładł siate, to zapytał "skąd mam wode" (z sieci, czy ze studni), bo jakoś mu się dziwnie zaciągało klej wieć może coś w tym jest co mówisz
  9. Tynk schodził jakby tapete odklejać W każdym razie...zminay nadchodzą....
  10. Pewnie tak, ale co do systemu rynnowego to ja chciałem rynny ukryte.
  11. Kończę elewację. Finalnie miała pójść siatka z klejem raz jeszcze i wykończenie tynkiem. Co się okazało...to co jet położone teraz można oderwać jedną ręką, całymi płatami, tak więc zdjęcie siaty z klejem do gołego styropianu na jednej ścianie zajeło może z 15 minut. Wysłałem zdjęcia do Sempre. Ciekaw jestem ich kolejnych technicznych wywodów
  12. Niestety...na etapie wyboru projektu uaprłem się na dom z dachem bezokapowym i jeszcze do tego z ogniomurami- bo tak mi się to wizualnie skłądało. Teraz już bym tego błędu nie popełnił i spać przez to nie mogę. Bedę na dniach kończył elewację ale mam problem ponieważ po kazdym deszczu pomiedzy polacią a ogniomurem leci mi woda na elewację. Był dekarz, wymienił nawet całe obachowanie na ogniomurze aby zakład wystawał co najmniej 3-4cm a "łuna" wody po każdym deszczu i tak zostaje. Dekarz oczywiście zrzuca to na odwieczny problem ogniomurów, a ja twierdzę że coś jednak spier***. Wydaje mi się że rynne zrobił za krótką i później musiał rzeźbić z opierzeniem blachą. Zerknijcie proszę na te zdjęcia. Może jest jakiś sprywtny patent, mała rynna którą można pod ogniomury podłożyć i skierowaćwodę do rynny. Z góry dzięki za sugestię.
  13. Będę kończył elewacje w tym roku, ale nie będę przesadzał. Jeszcze raz siata + klej.i wykończenie. Aktualna sytuacja w sumie się nie zmieniła. Nic po zimie więcej nie popękało tak więc mikropęknięcia widać tylko w deszczu.
  14. Tak, tak....otrzymałem kolejną odpowiedź od Sempre. (wysłałem Ci na maila). Reklamacja oczywiście bezzasadna Także nie zaskoczyli mnie bardzo.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...