Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grobelny

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez grobelny

  1. Witam, Mam w mieszkaniu wylewkę jakieś 50m2 (jastrych anhydrytowy, Baumit Alpha 2000, kładziony jakieś 10 lat temu) i na tym ściany GK. Wylewka została zalana (przeciekał brodzik), po tym było suszenie (podposadzkowe przez wtłaczanie suchego gorącego powietrza) i ozonowanie (z wietrzeniem na -10st). Jak już wszystkie maszyny zostały wyniesione to zauważyłem na wylewce pęknięcie o sumarycznej długości ok. 5m (mniej więcej na środku wylewki, uskok ok. 0,5-1mm, klika). I teraz pytania są dwa: 1. Jaka może być przyczyna takiego pęknięcia. Pytam głównie dlatego, żeby oszacować czy będzie pękało w innych miejscach jak w tym jednym się naprawi. 2. Jaką proponujecie technologie naprawy? Czy poszerzenie, pocięcie w poprzek, dozbrojenie, zalanie żywicą/betonem i zeszlifowanie wygląda ok? Pomińmy tu aspekty odpowiedzialności (firma susząca nie widzi problemu, dewelopera za późno ścigać, zostaje jedynie ubezpieczyciel). Pozdrawiam, Tomasz Grobelny
  2. Zastanawiam się nad parawanem nawannowym w łazience, natomiast mam pewne wymagania które na razie wydają się być sprzeczne (ale mam nadzieję, że mnie ktoś tutaj z błędu wyprowadzi). Mianowicie chciałbym mieć kran na krótszej krawędzi wanny a parawan powinien się całkowicie składać na krótszą ścianę wanny tak aby była możliwość skorzystania z wanny aby umyć w niej coś stojąc na zewnątrz. No i teraz problem jest taki, że parawan musiałby się składać na baterię. Czysto teoretyczne konstrukcje jakie mi przyszły do głowy, żeby sobie z problemem poradzić to: a) parawan w formie złożonej musiałby być podniesiony ponad baterię czyli jakieś 20-30cm, b) pojedyncze skrzydło parawanu musiałoby się zmieścić pomiędzy krawędzią wanny a baterią. Wydaje mi się, że im mniej skrzydeł tym estetyczniej tak więc bardziej podobałoby mi się rozwiązanie a). Tylko nie wiem czy istnieją mechanizmy które pozwalałyby na stosunkowo bezproblemowe opuszczanie i podnoszenie takiego parawanu (z jakąś sprężyną, żeby nie trzeba było podnosić 10kg parawanu). Rozwiązanie b) też wcale nie jest takie proste do realizacji bo miejsca pomiędzy krawędzią wanny a baterią będzie pewnie ok. 20cm. Zna ktoś może rozwiązanie które by się w tej sytuacji mogło sprawdzić (niekoniecznie ograniczone do propozycji a) czy b) )?
  3. Czy możecie polecić jakieś elektrycznie sterowane głowice do zaworów grzejnikowych z płynną regulacją? Jedyne co znalazłem to Siemens STP71, ale może są jakieś inne podobne urządzenia. Chodzi mi o sam efektor (bez możliwości ustawiania temperatury na samej głowicy).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...