Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

powertec

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez powertec

  1. 1. Tak 2. Wspominałem o tym murarzom, uznali że nie ma potrzeby - przeczytałem o tym w książeczce ytonga 3. Tak myślę 4. Nie będzie grzejnika 5 i 6 ok 7. Dzięki za zainteresowanie
  2. Tak badania geotechniczne były robione.
  3. Tak też zrobiłem. Co prawda na budowie jeszcze nie był, ale na razie jak twierdzi nie ma co panikować. Wg niego wszystko wskazuje na typowe osiadanie budynku.
  4. Krótka historia mojego problemu: Fundament: ława fundamentowa 50cm szeroka x 40 cm wysoka (zbrojona 4 x fi 12, strzemiona fi6 bodajże co 20-30 cm o wymiarach bodajże ok 20 x 20 - wiem wymiarów nie przypilnowałem, narożniki przewiązane z L o 50cm x 50cm) beton B20, ściana fundamentowa 3 warstwy bloczków alfa (24 cm x 24 cm x 49 cm), realizacja kwiecień 2011. Ściana: beton komórkowy 600'tka 24 cm szerokości, realizacja maj/czerwiec 2011. Strop teriva wykonany w lipcu 2011, całość przykryta jesienią tego samego roku. Tynki - kwiecień 2012, wylewki - maj 2012. Niedawno zauważyłem to co na zdjęciach (mam wrażenie, że ma to związek z ostatnimi opadami - może to tylko wrażenie). Z zewnątrz rysa jest bardzo delikatna (trzeba się naprawdę wpatrzyć, żeby ją zauważyć - w zasadzie od okna aż po wystający fragment ściany fundamentowej - jeszcze nie odkopywałem ławy). Dwa dni temu na rysę zarzuciłem gładzi szpachlowej (akurat miałem pod reką), na niej jak widać rysa również się pojawiło co pewnie świadczy o tym, że pęknięcie się powiększa. I teraz pytanie do Was: czy to typowy objaw osiadania budynku i mam się tym zupełnie nie przejmować? Czy jednak coś poważniejszego i mam szukać eksperta, który rzuci na to okiem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...