Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

teres1719510421

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    865
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez teres1719510421

  1. No to obniż sobie temperatury do 42/47 stopni dla CWU. Dodatkowo możesz w harmonogramie ograniczyć grzanie wody w nocy.
  2. Zwiększyć ocieplenie domu.
  3. Dodałbym jeszcze lepsze zaplanowanie pętli ogrzewania podłogowego / grzejników. Nie sztuka nawalić rury z rozstawem 10 cm.
  4. Możesz zapianować albo sypać perlit lub keramzyt. Jeśli nie wysuszysz podłogówki, to może być problem przy układaniu płytek.
  5. Nie znam innych kotłów z tak długą (7 lat) gwarancją. Według mnie spokojnie wystarczy ta 5 letnia, a do niej nie trzeba robić nic specjalnego. Sam kocioł jest ok.
  6. 1) Junkers, do tego czujnik temperatury sprzęgła. Całość dajesz na pogodówkę, zawory 3dr w rozdzielaczach otwierasz. Grzejniki bym przerobił na elektryczne jeśli nie ma jak wstawić im pompy na osobnej nitce. 5) Ze względu na układ instalacji powinieneś dołożyć sprzęgło.
  7. Osobiście szedłbym w kierunku gazu, zwłaszcza, że masz grzejniki.
  8. Raz napełniasz wodą prosto z wodociągu (np. przez bypass na zmiękczaczu) i masz minimalną ilość kamienia.
  9. Do 3 drogowego na podłogówkę jeden jest konieczny. Przyznaję się, że nie pamiętam już czy trzeba do grzejników dodatkowo zakładać MM100. Chyba zależy czy chcesz mieć na grzejniki sterowanie pogodowe, wtedy koniecznie MM100.
  10. 1. Możesz zastąpić dowolną grupą pompową. Jeśli chcesz mieć mieszanie na zaworze 3 drogowym, to warto żeby sterował nim MM100. 2. Wszystko podobne, musiałbyś się dowiedzieć w serwisach np. ile kosztuje coroczny przegląd.
  11. Oczywiście żadnych grup pompowych z zaworami mieszającymi przy rozdzielaczach nie dajesz. Kocioł powinien mieć czujnik sprzęgła i sam dobierać temperaturę wody wychodzącej ze sprzęgła na instalację.
  12. Ja podobnie jak kolega wyżej polecę Junkersa. Dobrze cenowo wyjdzie Ci ZSB 14-5C + w grupy pompowe (jedna z siłownikiem, druga bez na grzejniki) z modułami MM100 w środku.
  13. Instrukcja nie podaje takiego parametru jak 2.3A, jest tylko 2.3B. "Interwał czasowy między wyłączeniem i ponownym włączeniem palnika". Jeśli Twój kocioł jest podpięty do instalacji grzejnikowej i często się wyłącza, bo nawet na najniższej mocy ma jej ciągle zbyt dużo w stosunku do potrzeb, to wtedy warto wydłużyć ten czas. Jest to czas od momentu jak palnik zostanie wyłączony do jego ponownego włączenia. Woda zdąży mocniej się wystudzić w obiegu i kocioł trochę dłużej popracuje. Im mniej startów kotła tym lepiej i oszczędniej.
  14. Wtedy pompa która pracuje może ciągnąć wodę z innego obiegu zamiast ze sprzęgła.
  15. W sprzedaży jest tylko 14-5C. Sprawuje się bardzo dobrze.
  16. To jest wkręcona anoda w zbiornik (do wymiany co około 12-18 miesięcy). Możesz kupić np. Biawar Mega (na dole z przodu ma miejsce na grzałkę).
  17. Powinieneś mieć odskraplacz na dnie komina i podłączenie do kanalizacji.
  18. Spróbuj zmniejszyć bieg tej pompy, może teraz jest ustawiona na III biegu (duże pokrętło z wycięciem na śrubokręt, z tego co widzę to od prawej strony u Ciebie) i dlatego podbiera za dużo wody.
  19. Pytaj lokalnego przedstawiciela firmy Herz albo przez ich dział serwisu.
  20. Puść zasilanie środkiem i daj 2 rozdzielacze po bokach, to samo z powrotem. Tylko ciężko to upchnąć w skrzynce.
  21. Masz czujkę pogodową?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...