Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marecki_0luk1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    65
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez marecki_0luk1

  1. Sztywniak widziałem i prawie umarłem ze śmiechu czubaks nie namawiaj proszę ludzi na to cudo, bo ja niestety dałem się namówić i teraz z tym "żyję".
  2. ja też czekam, w szczególności jako "szczęśliwy" posiadacz tego cuda zwanego Fibaro :]
  3. jakby ktoś się zastanawiał nad zakupem FIBARO to polecam lekturę na forum http://forum.fibaro.com/viewtopic.php?p=53191#53191. Jednocześnie przypominam, że dostali nagrodę na CES 2015
  4. Sztywniak ja jeszcze swojego fibaro nie wywaliłem, więc jest nas dwóch
  5. Napisz do jednego z TYCH lub TYCHpanów, jestem przekonany, że oddział w Polsce szybko będzie rzeczywiście pomagał. Maile znajdziesz w google
  6. Czy ktoś z użytkowników pomp NIBE aktualizował soft do wersji 5539R8 ? Kiedyś ustawiało się ujemną wartość stopniominut dla sprężarki np. -100 i dla podrzewacza pomocniczego np. -400. Po aktualizacji softu nie ma już ustawiania wartości stopniominut ujemnych dla podrzewacza pomocniczego, bo nazywa się to teraz: uruch. inny podgrz. pom. i ma wartości dodatnie. Czy ktoś może mi powiedzieć jak ustawić, żeby było analogicznie do - 400 ?
  7. Mam przepływomierze każdy z odwiertów pokazuje 26l/min. Ciśnienie w instalacji spadło do około 0.1BAR, ale tutaj już wezwałem serwis, więc mam nadzieję że lada dzień dobije. Ilość płynu w zbiorniku wyrównawczym nie świadczy o jakimkolwiek wycieku jest tak jak w instrukcji. Z tego co pamiętam to dosyć głęboko były zakopane rury doprowadzające odwiert do budynku. Rury wchodzą bezpośrednio do kotłowni bo na etapie projektu był zrobiony przepust pod domem.
  8. Mam standardowo ustawiony start pompy przy -120 stopniominutach, przy 0 się wyłącza. Zmienię dzisiaj na -150 i będę obserwował
  9. I jeszcze 2 zdjęcia .... Może jakaś podpowiedź jak zmusić pompę do dłuższej pracy ? W pierwszym sezonie (jeszcze połowę podczas budowy, bez drzwi itp) pompa zużyła 4000 KWh, więc i tutaj szału nie ma :/
  10. 1) Tak podaję łączną ilość startów. 2) Każdy ma 30 minut (CO i CWU osobno) 3) Dolne źródło po jednym takim cyklu ma tak jak pisałem 2.9/-0.2 4) Krzywa grzewcza ustawiona na 4. Wrzucam kilka fotek może będzie łatwiej zobaczyć
  11. Może mi coś podpowiecie... Moja pompa NIBE F1145 8KW. Wydaje mi się, że mam sporą liczbę załączeń bo w ostatnich dniach to 12-13 razy na dobę. Temperatura dolnego źródła na koniec pracy pomby to Wejście 2.9, Wyjście -0.2. To drugi rok kiedy pompa pracuje, z tekstów które tutaj czytam to raczej nie jest szałowo. Mam dwa odwierty ok. 10m od siebie, 80mw pionie, glikol propylenowy (nie wiem do jakiej temp.). Zrobiłem trochę zdjęć i z tego co udaje mi się wyczytać jest tak: obliczona temp. zasilania 31.6 temp pomieszczenia 21.9 (ustawione 22), srednia temp zewnetrzna: -2.8 goracy gaz: 91,4 zasysany gaz: 6.3 wyjscie skraplacza: 57.1 Może ktoś mi powiedzieć czy tak działa prawidłowo czy powinnien coś przestawić/wezwać serwis ?
  12. Kup sobie gotową RBtkę, będziesz miał tam wyłącznik różnicowo-prądowy i nadprądowy + gniazdko. Poniżej przykład jak to wygląda.... (ps. to tylko przykład).
  13. No tak zarejestrowałeś się po to żeby pochwalić się gdzie zamontowałeś alarm ....
  14. Podbijam temat. Mam wykusz gdzie do czoła jest przyklejony styropian (20 cm). Chciałbym zrobić teraz obróbkę blacharską, ale przy takiej odległości przydałoby się przykleić i do styropiany i do betonu tą blachę. Na to ma pójść papa + wylewka + folia w płynie + kafle. Pytanie czym mogę przykleić blachę do styropianu. Jeden z wykonawców poleca przyklejenie blachy Enkolitem czy to słuszny kierunek ? Edit: Tak to wyglądało jeszcze przed przyklejeniem styropianu od frontu budynku. Wykusz przed ociepleniem
  15. Jako że to mój wątek na forum Fibaro to pozwolę sobie dołączyć do dyskusji. Powiem tylko tak: żałuję, że na etapie budowy nie skontaktowałem się z takim dendrytusem, żeby w pierwszej fazie okablować dom i poczekać aż znajdą się środki na coś co mogłoby być inteligentne - teraz mam drogą zabawkę, która może posłużyć do wysterowania kolorów LEDów w salonie i na tyle jej ufam Generalnie WLODEK73 jak nie jesteś entuzjastą rozwiązywania problemów z "automatyką" domu to poszukaj czegoś innego.
  16. Zmartwię Cię moje taśmy LED maksymalnie biorą 14.4W na mb (taśma LED RGB SMD5050). Mając podświetlany cały sufit (około 20mb) musiałem zakupić całkiem spory zasilacz... nie mówiąc o wzmacniaczu do sterownika bo standardowe to raczej się tutaj nie przydają
  17. Ja płaciłem 15 PLN, bez materiału. Goście robili gładziami STABIL - jestem bardzo zadowolony z efektu, więc uważam że warto było.
  18. jak szukasz fajnych przekaźników to zainteresuj się WAGO 788-304, w zestawie jest podstawka i przekaźnik Schrack. Ja jak bawiłem się sterownikiem PLC WAGO pod domek takich używałem. Zgadzam się, że przyjemniej pisze się programy dla monotstabilnych przekaźników, są też tańsze.
  19. Ja zrobiłem zakłady paroizolacji i kupiłem puszki do montażu oprawy halogenowej w stropie, chyba firmy paulmann - drogie ale dedykowane do takiego rozwiązania. Może znajdziesz tańszy zamiennik.
  20. To w takim razie jeśli dobrze zrozumiałem jeśli ustawię różn. między dod. stopn. na np. 200 to może się okazać, że sprężarka wyłączy się nie przy 0 stopniominutach tylko przy wartości powyżej zera. Dzięki za info o grzałce.
  21. Ja mam NIBE F1145, chciałem wczoraj ustawić temp. 16 stopni w domu, ale nie jest to możliwe, ponieważ szybciej spada temp. zasilania na poniżej 20 i uruchamia się pompa. Zmienię jutro na min. zasilania na 16 i wtedy jest szansa na trochę oszczędności U mnie dom w budowie, więc szkoda grzać do 22 stopni.
  22. Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie odnośnie min. temp. zasilania jaką macie ustawioną na pompie. Fabrycznie jest to 20 stopni, czy ktoś zmniejszał tą wartość ?
  23. W takim razie mam jeszcze 2 pytania. Rozumiem, że obliczona temp. zasilania 20 stopni, faktyczna temp. zasilania 25. W takim wypadku co minutę doliczana jest wartość 5. W momencie osiągnięcia 0 stopniominut wyłącza się sprężarka, ale nadal sytuacja zostaje taka sama. Przez kolejne powiedzmy 20 minut cały czas mamy 5 stopni więcej niż zadana na zasilaniu, więc stopniominuty = 100. Jeśli ustawię parametr na 100, to w jaki sposób pompa wyrówna temp. żeby dalej nie rosły stopniominuty ? Czy to tylko wartość parametru i rzeczywiście może być nawet 150, ale pompa tego nie pokazuje ? Drugie pytanie mam takie, gdzie ustawia się, że temp. przy której jest dozwolone używanie grzałek ?
  24. OK, dzięki za radę. Jutro zwiększę udział grzałki - będzie bolało po kieszeni, ale trudno. Temp. zmniejszę do 16, bo Panowie mogą spokojnie w takich warunkach pracować. Kominek podłączamy za 2 tygodnie, więc też weekendowo będę mógł pozwolić pompie odpocząć.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...