Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mrx

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mrx

  1. Dzięki! Czy jest na to jakiś konkretny przepis? Natomiast jeśli chodzi o wycinkę dębów. Ustawa mówi, że zezwolenia wymaga, ale z opłaty zwolnione jest wycinanie drzew na swoim gruncie pod warunkiem, że jest to wycinka na cele prywatne, a nie związane z działalnością gospodarczą. W jakich sytuacjach gmina może odmówić zezwolenia na wycięcie drzew? Czy w ogóle może?
  2. Szanowni, posiadam działkę, która: - w ewidencji gruntów oznaczona jest jako sad (sad był tam ok 20 lat temu) - w MPZP (z roku 2003) jest określona z przeznaczeniem pod grunt rolny - w Studium (z roku 2010) jest przewidziana pod uprawy rolne - w rzeczywistości rosną na niej ok. 12 letnie dęby Pytanie: czy ze względu na faktyczny stan działki, ktoś może bez mojej wiedzy / bez mojej zgody zmienić działkę w ewidencji gruntów na działkę leśną? Zmiana działki w ewidencji na leśną, uniemożliwiłaby na niej jakiekolwiek przyszłe działania (np. uprawę roli, czy przekształcenie w budowlaną itp.). Będę wdzięczny również za podanie podstawy prawnej. Pozdrawiam, Marcin
  3. Dlaczego myk z łączeniem nie ma szans przejścia? Natomiast jeśli chodzi o zabudowę zagrodową, to plan zakłada jedynie adaptację i rozbudowę siedlisk już istniejących. Jeśli się nie mylę, to łyse pole nie zostanie potraktowane jako siedlisko?
  4. Witam, Mam nadzieję na Państwa pomoc w sprawie podpowiedzi nt. pozwolenia budowy na działce do tego teoretycznie nieprzeznaczonej. Całą sytuację przedstawia i opisuje rysunek: http://i.imgur.com/MZ3dk.jpg Jestem właścicielem działki rolnej 1/14 i chce się na niej pobudować. MPZP stanowi: - Na terenach istniejącej zabudowy siedliskowej rolniczej w obszarach oznaczonych symbolem R, dopuszcza się rozbudowę, modernizację oraz budowę nowych obiektów związanych jedynie z siedliskiem rolniczym - dopuszczalna zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz towarzysząca produkcji rolnej i obsłudze agroturytyki w wyznaczonych w planie pasach - możliwa adaptacja istniejących podziałów - możliwa adaptacja i modernizacja istniejących siedlisk - możliwa realizacja zabudowy mieszkaniowej na działkach plombowych dopuszczalna jedynie w wyznaczonych w planie pasach zabudowy - dopuszcza się realizację nowej zabudowy na istniejących siedliskach rolnych - zakaz zabudowy poza wyznaczonym w planie pasami zabudowy Działki o numerach od 1/2 do 1/7 są działkami rolnymi ~600m, na których można budować, jako że znajdują się w pasie zabudowy. Działka 1/14 ma 1.3ha i jest pustą działką rolną nieobjętą pasem zabudowy. Chciałbym się na niej pobudować. W gminie mi powiedzieli, że raczej nie da rady, ale nie są pewni. Polecieli skontaktować się ze starostwem, jako że MOŻE, gdybym się stał właścicielem jednej z działek 1/2 - 1/7 to wtedy by się ktoś zgodził uznać działkę 1/14 jako miejsce dalszej rozbudowy działki 1/2 - 1/7, która jest przeznaczona pod zabudowę. Czy faktycznie ta podpowiedź ma sens - jak podejść do tematu i go dobrze umotywować? Czy działkę 1/14 mogę spróbować traktować jako siedlisko i chcieć je adaptować/modernizować? Najgorszy wydaje się zapis 'zakaz zabudowy poza wyznaczonym w planie pasami zabudowy" - czy sugerują Państwo jeszcze jakieś rozwiązanie? Pozdrawiam, Mrx
  5. Dzień dobry, Mam nadzieję uzyskać od Państwa poradę. Jestem rolnikiem i jednocześnie posiadaczem 1,3ha ziemii rolnej we wsi, która posiada zatwierdzony Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Chciałem skorzystać z tej okazji i jako że spełniam dwa podstawowe warunki (rolnik + odpowiednia ilość ziemii), złożyć wniosek o zabudowę siedliskową. Niestety zostałem poinformowany, że MPZP nie przewiduje na terenach mojej ziemii zabudowy siedliskowej. Zapisy MPZP stanowią: - Na terenach istniejącej zabudowy siedliskowej rolniczej w obszarach oznaczonych symbolem R, dopuszcza się rozbudowę, modernizację oraz budowę nowych obiektów związanych jedynie z siedliskiem rolniczym. - Dopuszcza się realizację nowej zabudowy na istniejących siedliskach rolnych - Dopuszczalna adaptacja istniejącego siedliska z możliwością modernizacji Innymi słowy: tam gdzie siedlisko jest - proszę bardzo; w przeciwnym razie - nie. Moje pytanie: Czy faktycznie MPZP może mi zabronić stworzenia zabudowy siedliskowej, mimo iż spełniam podstawowe warunki? Moim argumentem byłaby po prostu chęć osiedlenia się na swojej ziemii. Dodam, że działka leży przy ciągu pieszo-jezdnym, z dostępem do mediów, a przy drodze istnieją już zabudowania. Jak podejść do tematu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...