Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

termolit

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    140
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez termolit

  1. Generalnie nic nie powinno się dziać jeśli dobrze zaizolujesz ale w przypadku prysznica folia w płynie to może być za mało, zerknij na cały nasz wpis odnośnie klejenia płytek itp na anhydrycie: https://www.termolit.pl/blog/grunty-kleje-na-jastrych-anhydrytowy/ , w którym opisujemy również dokładnie krok po kroku co zrobić jeśli już jest wylany anhydryt pod miejscami mokrymi, w tym przypadku prysznicem. Szybkie informacje na podstawie materiałów KIESEL/BAUTEC: - podłoże w całej łazience gruntujemy gruntem - nakładamy folię w płynie w całej łazience, bez miejsca z odpływem – przykładowo 1m2, - w miejsce z odpływem dajemy przy ścianach specjalną taśmę uszczelniającą, którą zatapiamy przy łączeniach ścian specjalnym szlamem uszczelniającym, który jednocześnie dajemy na podłoże, - kleimy płytki klejem wysoko elastycznym , - fugi wykonujemy specjalną fugą kiesel, - wypełniamy styk krawędzi wewnętrznych silikonem.
  2. Rozłóż na to cienka folie, żeby styrobeton nie przeleciał przez jakieś "dziurki", wylewasz styrobeton i tyle. Nie daje się żadnego zbrojenia, nic Ci się nie będzie z nim działo jeśli będzie to wszystko dobrze zrobione z dobrego materiału. Waga styrobetonu (znów zależy jaki wybierzesz) ale ma powiedzmy od 150-300kg/m3 wagi. Ewentualnie drugim materiałem jakim możesz się zainteresować to pianobeton, jest bardziej stabilny od styrobetonu.
  3. Może ktoś będzie jeszcze szukał , masz możliwość zrobienia ogrzewania podłogowego frezowanego, gdzie nie potrzebne jest skuwanie wylewki, natomiast przed ta metoda należy sprawdzić jaka jest izolacja pod wylewka, jakiej grubości są styropiany i czy wogole są oraz jakiej grubości jest wylewka. Minimalne wymagania to 5cm styropianu i 4cm jastrychu , więcej info: http://www.termolit.pl/frezowanie-pod-ogrzewanie-podlogowe.html
  4. https://www.termolit.pl/blog/ukladanie-plytek-na-wylewce-anhydrytowej-przed-piecem-pompa-ciepla/
  5. Mleczko jeśli występuje w wylewce anhydrytowej (są dwa rodzaje z mleczkiem i bez mleczka) spowoduje to, że jeśli go nie przeszlifujesz to jak przykleisz jaką kolwiek okładzinę (płytki, drewno, żywice itd) to najzwyczajniej w świecie z tym mleczkiem odejdzie od wylewki. Wyszlifować masz tylko luźne frakcje, jedno szlifowanie columbusem wystarczy, przede wszystkim sprawdź co zamówiłeś, po dwa firma, która ją wykonywała nie może tego zrobić? A do nierówności to bardziej chodziło mi o małą maszynę ręczną typu Bosch GBR, bo jak zrobisz Columbusem albo tym z ramirentu to jest za ciężka maszyna i możesz jeszcze pogorszyć. Wrzuć mi na maila film z tej wylewki, bo coś mi się wydaje, że Ty nie szlifujesz już mleczka, tylko samą wylewkę.. biuro[at]termolit.pl - napisz, że info z muratora.
  6. https://www.termolit.pl/styrobeton.html - waga ok 250kg/m3
  7. Temperaturę powiedzmy 45/50st.C masz utrzymać do uzyskania suchego jastrychu i dopiero później zmniejszać. Dla wstępnej orientacji, czy jastrych jest już suchy, można wykonać "test foliowy". Test ten polega na dokładnym przyklejeniu 1m2 folii PE do jastrychu i pozostawieniu jej na 24 godziny. Jeżeli po tym okresie czasu powierzchnia folii bezpośrednio przylegająca do jastrychu jest absolutnie sucha(brak pary, skroplin), wówczas można domniemać, że jastrych osiągnął dojrzałość do prowadzenia dalszych prac.
  8. Odezwij się do nas: http://www.termolit.pl/frezowanie-pod-ogrzewanie-podlogowe.html Zrobiliśmy setki inwestycji we Wrocławiu i okolicach, możemy podrzucić namiary na klientów, u których system jest zamontowany - podzielą się opinią
  9. Jest zerknij tutaj: http://www.termolit.pl/blog/wylewka-anhydrytowa-w-garazu-pralni-lazience/ Grubość wylewki w klasie CA C25-F5 w garażu - min. 6cm.
  10. http://www.termolit.pl/pianobeton.html - pianobetonem możesz wyrównać bez problemu całą powierzchnię
  11. Możesz zastosować pianobeton: http://www.termolit.pl/pianobeton.html // jesteśmy z Wrocławia, możemy coś więcej podpowiedzieć i podjechać - na stronie jest kontakt do nas.
  12. Każdą wylewkę, przed klejeniem czegokolwiek z ogrzewaniem podłogowym należy wygrzać. https://forum.muratordom.pl/showthread.php?64128-Wygrzewanie-podłogówki&p=7565988&viewfull=1#post7565988 - tu masz informacje jeśli to anhydryt.
  13. Szlifowanie nierówności anhydrytu, to tylko diamentami. Szlifowanie luźnych frakcji mleczka anhydrytowego - maszyna typu Columbus. Wylewka samopoziomująca np. ATLAS SMS 30 // lub inny w zależności od potrzebnej grubości, dostępny w każdej casto i leroy. Pamiętać trzeba o dobrym zagruntowaniu gruntem głęboko penetrującym np. Ceresit CN94.
  14. http://www.termolit.pl/porownanie-posadzki-anhydrytowej-i-betonowej.html Robimy takie i takie, natomiast przy ogrzewaniu podłogowym i grubości 5cm - polecamy anhydryt.
  15. Na parter w zasadzie tylko samopoziom np. atas sam 100... albo próg. Atlas zużycie masz przy 1,5cm: 30 kg zaprawy na 1 m² , koszt na dzień dzisiejszy ok. 33zł/worek 25kg = 39,60zł/1m2 materiał. Na piętrze nie obawiałbym się, aż tak tych 6cm, spokojnie będzie działać, wygrzej dobrze i zobacz czy są pęknięcia, jeśli wystąpią zaszyj żywicą np. mapei eporip turbo i drugi raz nic nie powinno pękać
  16. Super, że się udało Pianobetonu spokojnie mogłeś dać więcej, a anhydrytu nawet mniej
  17. Nasz klient pod wrocławiem Generalnie styropian najczęściej jest używany Podany patent można też zerknąć na filmie z przygotowania podłoża - przy kominku:
  18. Jest dużo tańszy materiał w lepszej klasie C30-F7 np. z atlasa dokładnie sms 30 (3mm-30mm) za 41zł brutto worek 25kg w casto... można znaleźć taniej. Co do anhydrytu porównywanego z cementem to już nie chce nam się wypowiadać w kwestii wilgoci. Każdą wylewkę anhydryt czy cement można zrobić w łazience czy garażu, które w dzisiejszych czasach nie są już pomieszczeniami 'mokrymi' tylko należy ją pokryć folią w płynie! co za tym idzie czy anhydryt czy cement nie ma to znaczenia.
  19. Nie powinno być strat ciepła i grzania sąsiada, ponieważ pod jastrychem powinien też być styropian. Dlatego jeszcze przed frezowaniem dobrze zrobić mały odwiert i sprawdzić co jest pod spodem. Więcej info na temat całego systemu: http://www.termolit.pl/frezowanie-pod-ogrzewanie-podlogowe.html
  20. My zazwyczaj robimy minimum 14cm na dole np. 2 warstwy po 7cm lub trochę więcej np. 3 warstwy po 5cm lub więcej o ile miejsca jest wystarczająco, dodatkowo 5-6cm na piętrze, do tego przy podłogówce wylewka anhydrytowa 5cm, a jak jest mocno krzywy chudziak to pod styropian dajemy jako warstwę wyrównawczą pianobeton, po to, żeby wylewka miała praktycznie jednakową grubość na całości budynku, a nie w jednym miejscu 5, a w drugim 8 - to się mija z celem.
  21. Nie musicie też skuwać, można zastosować np. ogrzewanie podłogowe frezowane, więcej info: http://www.termolit.pl/frezowanie-pod-ogrzewanie-podlogowe.html , mniej roboty, nic nie skuwasz, nie robisz nowych izolacji, nie robisz nowych wylewek. A jak już chcecie skuwać i robić od nowa to daj więcej styropianu, a mniej wylewki np. anhydryt wystarczy 3,5cm bez ogrzewania podłogowego, 5cm z ogrzewaniem podłogowym.
  22. Do 300m2 jeżeli całość jest kwadratem, jeżeli np. salon jest w kształcie litery L to powinno się wstawić dylatację, tak samo powinno wstawiać się dylatacje "drzwiowe" dla świętego spokoju, robimy wiele realizacji anhydrytu, raz ktoś chce dylatacje w drzwiach, raz nie, generalnie nie pęka, a jak pęknie to też się nic nie dzieje, wystarczy podjechać, naciąć to miejsce i zakleić żywicą np. mapei i po kłopotach, drugi raz nie pęknie - oczywiście po wygrzaniu już posadzki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...