Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Briksdal

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    107
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Briksdal's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki za szybką reakcję. Oczywiście sekcji będzie kilka. Myślę o Rain Bird 100-HV. Skoro średnica nie ma znaczenia to dobrze .
  2. Najlepiej po zakończeniu prac wpuścić koparkowego ze sprzętem. U mnie równali prawie tydzień mając hałdy z wykopów pod fundamenty i korytowania pod zjazd.
  3. Najważniejsze do dokumentowanie. Czyli zdjęcia przez rozpoczęciem prac, w trakcie i obserwacja po ich wykonanie. Oczywiście zawsze reakcja jeśli coś się dzieje, nie telefonicznie tylko pismami.
  4. Polecam napęd Tousek. Austriacka firma, możliwość podpięcia sterowania bramą garażową. Dodatkowo kilka drobiazgów ułatwiających życie np. samo zamykanie do upływie ustalonego czasu. Pracuje bez zarzutu już trzeci rok.
  5. Przymierzam się do założenia nawodnienia ogródka - ok 600m2. Z obliczeń przepływów (3 1/2 m3/h) oraz prędkości (max 1 1/2 m/s) wychodzi mi, że najoptymalniejsza byłaby rura o średnicy 32mm. I tu pojawia się mój problem. Dostępne elektrozawory (przystępne cenowo) mają przekrój 1" (25mm), a pompa planowana ma przyłącze 2" (50mm). Czy przy zastosowanym układu średnic "50-25-32" jest sens stosowania rury 32mm? Wg mnie dławikiem będzie elektrozawór, który więcej wody nie przepuści i stosowanie większej średnicy za mniejszą jest niecelowe - proszę o utwierdzenie mnie w tym przekonaniu. Alternatywą jest poprowadzenie drugiej sekcji jednak generuje to koszty w postaci drugiej równoległej rury, kolejnego elektrozaworu kolejnej skrzynki itd.
  6. Przekopałem pół internetu i poza śladowymi informacjami sprzed kilku lat nie znalazłem nic na temat napędów do brsm przesuwnych Tousek. Ogrodzeniowe je zachwala, że to Austriacka produkcja, ale wiadomo jak to jest.... . Podzielcie się swoimi opiniami.
  7. Jeśłi jest to droga gminna lub powiatowa. W przypadku wojewódzkiej lub krajowej konieczne jest zgłoszenie robót w Urzędzie Wojewódzkim.
  8. Briksdal

    Koparkowy

    Sama praca na miejscu - koszt dojazdu płatny dodatkowo.
  9. Bardziej niż o rozwiązania techniczne chodzi mi o cenę. 4 rynny z powierzchni 200m2.
  10. Doszczegolawiajac. Kanalizacja zewnetrzna pod rynny więc 110mm wystarczy.
  11. Chcieliśmy skorzystać z ich usług. Niestety zbyt optymalizowali projekt i nie byli w 100% szczerzy w tym co robili. Nie zrobili dobrego wrazenia i zrezygnowaliśmy.
  12. Wykonawca wycenił 45m kanalizacji fi 110 na 2000zł czyli 44zł/mb - co o tym sądzicie?
  13. Briksdal

    Koparkowy

    Śląskie 90zł/h - załadunek ziemi na ciężarówki
  14. Obecnie zjazd z drogi gminnej i powiatowej nie wymaga ani pozwolenia ani zgłoszenia. W przypadku drogi wojewódzkiej i krajowej wymagane jest zgłoszenie w urzędzie wojewódzkim. W każdym z przypadków trzeba mieć projekt zjazdu uzgodniony przez zarządcę drogi. Powyższe nie obowiązuje w przypadku zjazdów z dróg wewnętrznych.
  15. Przeanalizuj jakie zagrożenie będzie dla Ciebie nioslo zniszczenie chodnika. Na swojej działce możesz zrobić nawierzchnię tymczasową z płyt lub tłucznia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...