Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

asaledr

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    493
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    5

Ostatnia wygrana asaledr w dniu 29 Października 2023

Użytkownicy przyznają asaledr punkty reputacji!

O asaledr

  • Urodziny 02.03.1990

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

asaledr's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

  • Dedicated Rare
  • Reacting Well Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Week One Done Rare

Recent Badges

132

Reputacja

  1. Ok to chyba bezpieczniej zostawić jak jest. Najwyżej więcej rur na działce potem po budowie pójdzie żeby "obkręcić się" wokół domu
  2. Mam dom w odległości 5 metrów od granicy działki. Czy w tą "dziurę" mogę umieścić osadnik gnilny od oczyszczalni? Tam by mi pasowało bo jest dobry podjazd żeby raz do roku ciezarówka mogla wjechać i opróżnić. I czy potem te długie rury 3x mogą zaczynać się około 15 metrów od osadnika?
  3. 5 bloczków mam wysokości jeśli to coś zmienia więc wydaje się dosyć spory jak na 5 bloczków. Wydaje mi się że szlifierką łatwiej kwadrat wyciąć tylko pytanie czy potem "wokoł" tej rury muszę ją zalepić czymś? A jeśli tak to czym
  4. Mamy wykonane ścianki fundamentowe z bloczków i jesteśmy przed rozkładaniem kanalizacji w fundamentach. Jak myślicie czy jeżeli teraz chcemy jednak zmiany lokalizacji szamba co wiąże się z tym że najlepiej w innym miejscu wyjść rurą kanalizacyjną z budynku to można wykonać taki otwór w nowym miejscu? TO nie osłabia konstrukcji, a jeśli można to czym to najlepiej? Szlifierką dużą taki kwadrat wyciąć?
  5. Czyli można to tak rozumieć że zbrojenie słupa się łączy ze zbrojeniem ławy bo tak warto i czemu nie dać dla pewności, ale jakby robić według książki i jakiś ultra inżynier by to projektował i budował jakiś urząd który ma być zbudowany jak w książce to by czegoś takiego nie dawali? A z ciekawości jak mogą być posadowione stare ale stojące do dziś budynki typu np. Pałac Prezydencki, Sejm one podczas wojny były naruszone ale nie padły całkiem więc fundamenty pewnie zostały. Tam też takie fundamenty i schody są starego typu bez drutów? Pałac Saski były fundamenty odkopywane to też chyba tam nic nie dawali żadnej stali?
  6. Słowo "konstrukcyjne" oznacza że konieczne czy warte zrobienia ale nie konieczne
  7. Tak ze schodami rozumiem. Pytałem teraz w sensie o słup. Np. Słup który potem się wylewa z podciągiem. Czy taki słup koniecznie ma mieć zbrojenie od ławy wyciągnięte
  8. Mówisz "chce" czyli rozumiem to jak z wyciągnięciem zbrojenia na schody, nie jest to konieczne nie wiadomo jak aby był taki słup?
  9. A co ze słupami? Jakby ktoś chciał dorobić słup ze względu na jakieś zmiany konstrukcji a nie miałby wyciągniętego zbrojenia z ław?
  10. A jak dawniej zbrojono strop? Czy też nie zbrojono? I co ze słupami podtrzymującymi strop?
  11. Tak chodzi mi właśnie o te druty wychodzące z ławy do zbrojenia schodów od dołu. Czyli ich obecnie też się nie daje? W sensie nie jest konieczne dawanie ich nawet w obecnej technologii? Ja dawałem ale wiem że niektórzy nie dają chyba nawet teraz
  12. A skoro kiedyś nie robiło się zbrojenia ław to nie przeszkadzał brak wypustów zbrojenia na zbrojenie schodów? Jak schody się trzymały? Czy to nie jest aż tak konieczne po prostu bo same schody miały zbrojenie i nie musiałybyć połączone z ławą?
  13. Okej czyli teraz to kwestia po prostu bezpieczeństwa i jest pewniej. Tak pytam bo czasem się czyta komentarze że o brakuje Lki w zbrojeniu i za 10 lat się zawali budynek. A potem się słucha gościa co mówi że zbrojenia się nie robiło to można zgłupieć od tego o co właś wie chodzi
  14. A z 80 pewnie ma ale to serio większość tych domów typu kostka prl nie ma zbrojenia w ławach? I nic się nie dzieje negatywnego? Jak to możliwe? Te ławy są jakoś głębsze, szersze czy co?
  15. Ostatnio przyszedł do mnie starszej daty sąsiad i opowiadał jak to się budowało w latach 60/70 i twierdził że kiedyś to nikt nie słyszał o zbrojeniu fundamentów, nie było wówczas żelbetu. To prawda jest? Te wszystkie popularne kostki z PRL nie mają zbrojenia? To jak one stoją do dziś?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...