Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LAG

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    84
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez LAG

  1. I to jest właśnie prawidziwy fachowiec:) Zdecydowanie nakładany ręcznie wygląda ładniej, pod warunkiem, że potrafi się to zrobić dobrze...
  2. Źle nie będzie... Zamówienia przyjęte już prawie na cały 2013 rok Ale bywało lepiej. Jakiś czas temu miałem zajęte terminy na 1,5 roku do przodu. Do tej pory pamiętam zdziwienie klientów, którzy dzwonilii i słyszeli tak odległy termin. To było w 2010 roku, w telewizorze wtedy gadali, że kryzys w europie jak diabli Co do żenująco niskich stawek, to nie ma co się dziwić, zawsze znajda się desperaci, którzy będą musieli robić po takich stawkach. Jedyne co nam pozostaje, to modlić sie o to, żeby nam się to nie przytrafiło...
  3. Zawsze można później zwalić na to, że szlifierka była za tania i źle przytarła:)
  4. W takim razie trzeba zdjąc dwa kręgi (jeden wyciągnąć z ziemi), zrobic porządną pokrywę i zasypać ziemią.
  5. Szlifowanie gładzi szlifierką oscylacyjną - nigdy w życiu by mi to do głowy nie przyszło...
  6. Oj, chyba miałeś "tanich" fachowców... wołaj ich, bedą mieli kupe roboty przy poprawkach.
  7. Czyli licząć po maksimum wychodzi 40 zł/m2:jawdrop: Za takie pieniądze, to już można dom od podstaw ocieplić i otynkować!
  8. Tak naprawdę, to już po dwóch tygodniach pozostawionego "gołego" gruntu na ścianie, ciężko jest osiągnąć ładną i równomierną fakturę, a co mówić po trezch latach... Zdecydowanie trzeba jeszcze raz zagruntować!
  9. LAG

    zimowe kleje do siatki

    Daj sobie spokój z tymi wszystkimi zimowymi wynalazkami... poczekaj na wyzszą temperaturę. Do wiosny nic się styropianowi nie stanie.
  10. Oczywiście, że można znaleźć - profil nazywa się DIAGONAL
  11. Wszyscy myśleliśmy, że to jakieś podchwytliwe pytanie:)
  12. Może zastanów się lepiej nad rozwiązaniem z tynkiem silikonowym - znacznie dłużej utrzyma swoje walory estetyczne. Dużą masz tę elewację?
  13. Przed przyklejeniem styropianu wypełnij tę przestrzeń dokładnie normalną pianką montażową. Niestety 10 cm nad ziemią to zdecydowanie za nisko. Musisz podnieść czerpnię do góry, bo w okresie zimowym śnieg moze ci zasypać dolot powietrza. Zrób to w warstwie styropianu przy pomocy płaskiego kanału PCV. Czerpnię wypuśc około 50 cm nad ostateczną wysokoscią gruntu.
  14. Czy ta rura w tej chwili wystaje z fundamentu? Na jakiej wysokości nad ziemią?
  15. Dokładnie tak to trzeba zrobić! Zamiast styropianu lepiej jest wstawić docięty kawałek styroduru, przeniesie on znacznie większe obciążenia.
  16. Ja mam zrobione u siebie dokładnie tak jak planujesz tzn. od licznika mam pociągnięty prąd kablem 4 żyłowym, a w budynku gospodarczym kolega elektryk zrobił mi uziemienie (punkt rozdziału na N i PE i zabite sondy w ziemię na około 8 mb) i do tego podłaczona jest ochrona.
  17. Pozostaje jeszcze kilka pytań. Czy ta ściana z ytonga ma pozostać taka surowa? Czy wykucie tego otworu to aby nie w ścianie z betonu? Jakie grubości tych ścian? Może wstaw jakieś fotki, żeby było łatwiej ocenić koszt...
  18. Ostatnia realizacja - zabudowa gk, sufity podwieszane, zabudowa spiżarki...
  19. Zdecydowanie Cekol C-45, ale nie z promocji z marketu, tylko kupiony w porządnym składzie budowlanym.
  20. Widzę, że się kolegów powyżej żarty trzymają, a pomocy nie udzielili... Zrób ruszt krzyżowy i powieś to na wieszakach obrotowych. Tylko te wieszaki przykręcaj w miejscu gdzie przebiegają jętki, a nie do tych podbitych od spodu desek.
  21. Podstawa to porządna tarcza! Osobiście zawsze kupuję tarcze CEDIMA - dobra jakość w rozsądnej cenie.
  22. :jawdrop: Z tą twoją Basią chyba rzeczywiście coś nie tak. Przez okres świąt nie paliłem na budowie w mojej Basi i temperatura spadła mi do 7 stopni, ale w 1,5 godziny po rozpaleniu w kominku miałem już 17 stopni w budynku.
  23. Ja u siebie dokleiłem dwa paski płyty gipsowej i łacznie uzyskałem obniżenie o 4 cm.
  24. To nic nie zmienia. Oczywiście do mocowania wełny kołki z metalowym trzpieniem!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...