Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

andre59

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24 650
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez andre59

  1. Dziewczyny Kocham Was Pozdrowienia dla wszystkich sympatycznych mordek poznanych tu i na forumowych zlotach
  2. Dobry wieczór Budowa skończona rok temu, a ciągle coś jest do zrobienia Pozdrawiam wszystkie kochane "mordki"
  3. Mam dość. Chciałem odpowiedzieć na prywatną wiadomość, napisałem co trzeba, szukam przycisku "wyślij", a tu d..a jest przycisk "Zatwierdź wiadomość". No to zatwierdziłem i teraz nie wiem czy się wysłało czy nie, potwierdzenia nie ma. Do chrzanu z takim forum. Ładowanie i przewijanie stron woła o pomstę do nieba. Czyżby Redakcja, zarządzający forum, projektanci nie wiem kto jeszcze chcieli skutecznie obrzydzić mi korzystanie z tego nadzwyczaj sympatycznego kiedyś miejsca? Albo może ja jestem tępy i nie nadążam za zmianami? To już nie jest moje forum.
  4. JezusMaria, to ten wewontek jeszcze funkcjonuje? ) Pozdrawiam wszystkich rekordowiczów )
  5. andre59

    Rekord wpisow....

    JezusMaria, to ten wewontek jeszcze funkcjonuje? ) Pozdrawiam wszystkich rekordowiczów )
  6. Dzieńdobrywieczór Zgłaszam się jako w miarę stary ryj ) Kurdeblaszka, nie mogę się połapać w tej nowej odsłonie naszego starego, dobrego forum (. Kumu to przeszkadzało, hę ?
  7. 299,2 kilowatogodzin nic nie mówi przeciętnemu zjadaczowi chleba. Trzeba jeszcze wiedzieć ile kosztuje wytworzenie takiej energi w zalezności od rodzaju paliwa. Tego też przeciętny śmiertelnik nie wie. Dla niego istotny jest koszt utrzymania domu wyrażony w złotówkach, a to można się dowiedzieć od poprzedniego właściciela budynku na podstawie rachunków. Certyfikat dla większości kupujących to martwy papier. Mogą co najwyżej porównać kilka ofert choć przy podawanych wcześniej w tym wątku rozbieżnościach wyników to porównanie może być złudne.
  8. Zapewne wytrzymuje, ale robi się plastyczny i ulega deformacjom. Współczynnik rozszerzalności liniowej rur ze zwykłego PP jest ok 9 razy większy niż rur z miedzi!! Przy duzym wzroście temperatury w instalacji nastepują naprężenia mogącę prowadzić do uszkodzeń szczególnie, że bedziesz miał piec na paliwo stałe. Instalator powinien wtedy przewidzieć w odpowiednich miejscach kompensacje wydłużeń rur.
  9. Przyłącze gazowe do budynku jest wykonane żółtą, grubościenną rurką z polietylenu. Rurka jest układana na głębokości ok 70-80cm, Możliwość awarii znikoma, nkt nie będzie jej wyciągał koparką. Mychol12, poproś sąsiada aby przedstawił Warunki Techniczne przyłącza, łatwiej będzie Ci podjąć decyzję. Osobiście nie widzę żadnego zagrożenia, a wdzięczność sąsiada jest nie do pogardzenia.
  10. Jaka strefa ochronna? Gaz do mojego domu i domu sąsiada przebiega pod asfaltową jezdnią i betonowym chodnikiem, wchodzi na moją działkę i rozgałęzia się na oba budynki. Mamy z sąsiadem wspólne przyłącze do magistrali. Nie przypominam sobie aby w umowie o przyłoczenie było coś na temat strefy ochronnej., W warunkach technicznych są natomiast określone minimalne odległości od innych instalacji tzn. wodociągu i kanalizacji.
  11. PP to raczej do wody uzytkowej, CO lepiej zrobić z miedzi.
  12. Znalazłem w internecie taką oto dyskusję: http://forum.it-energo.pl/printview.php?t=1241&start=0 Wynika z niej, że całe to świadectwo energetyczne można o kant d..y potłóc patrząc na stan wiedzy osób certyfikujących i przyjętych metod obliczeń. Komu i czemu to ma służyć? Chyba tylko nabijaniu kabzy osobom sporządzającym te pożal się Boże "certyfikaty". No, może jeszcze do budżetu państwa co nieco skapnie o ile certyfikujący ujmie zarobione w ten sposób pieniądze w swoim zeznaniu podatkowym. Musiałem zapłacić za ten papier 400zł, ale sensu jego posiadania nie widzę.
  13. Witamy na forum Co prawda Forsycji nie budowałem, ale budowałem i mieszkam w Kutnie. Co nieco mogę doradzić. Kontakt na PW. Pozdrawiam
  14. Dostępna jest lista postów, a nie lista tematów w których zabierało się głos. My potrzebujemy listy TEMATÓW. I to w formie chronologicznej, jak poprzednio było.
  15. Nie mogę się połapać w nowym wyglądzie i funkcjach forum. Przerost formy nad treścią. Stare było dobre i przejrzyste. Nierozumiem idei gmatwania i psucia sprawdzonych rozwiązań. Zajrzę za miesiąc albo za rok, może przez ten czas coś się wyklaruje.
  16. a na kominie połóż czerwone plytki klinkierowe o wymiarach cegły, dobrze komponują się z drewnianą boazerią
  17. http://forum.muratordom.pl/budynek-bez-pozwolenia,t184098.htm
  18. Nieszkodzi, cegły komina i tak się nagrzewają.
  19. Ha, mam ten sam dylemat Na dokładkę budynek gospodarczy sąsiada stoi tuż przy płocie, a płot budował sąsiad więc zapewne ściana jego budynku stoi kilka-(naście) cm od właściwej granicy działek. Z obecnym sąsiadem bez problemu się dogadam w sprawie "przyklejenia" ściany mojego budynku do ściany jego budynku, ale trzeba się liczyć z tym, że kiedyś sąsiednia posesja będzie sprzedana i nie wiadomo jak przyzszły właściciel potraktuje fakt isnienia kilku-(nastu) centymetrów grubości mojej ściany na jego terenie Mój pomysł jest taki, aby od strony sąsiada wybudować ścianę jednowarstwową pozostawiając kilkanaście cm przestrzeni po rozebranym płocie. Elewacje prostopadłe do płotu wykonać w technologii 2W i "przedłużyć" płytami ocieplenia tak aby stykały się z budynkiem gospodarczym sąsiada. Między ścianami powstanie pustka powietrzna. Oczywiście u góry "wspólnej" ściany trzeba będzie wykonać odpowiedni gzyms i obróbki blacharskie aby "zamknąć" wspomnianą pustkę powietrzną. W razie rozbórki przez ewentualnego przyszłego sąsiada swojego budynku gospodarczego wspomniane styropianowe "przedłużki" elewacji będę mógł usunąć, a odkrytą ścianę jednowarstwową otynkować. W ten sposób mam nadzieję uniknąć ewntualnego procesowania się o miedzę
  20. Zależy czego "300", jak miligramów węglanu wapnia na litr to jeszcze tragedii nie ma
  21. Matkojedyna, na co komu taka "elektrownia"? Moja żona dostałaby zawrotu głowy od tego widoku Czy dom nowoczesny = dom skomplikowany?
  22. Istotnie, bardzo ciekawe wypowiedzi poparte rzetelną wiedzą. Proponuję nadać Misiowi Uszatkowi tytuł: SPECJALISTA AKUSTYKI WNĘTRZ albo podobnie. Kto popiera?
  23. To co opisujesz czyli ten metalowy bęben widoczny po zdjęciu prowadnicy jest częścią sprzęgła odśrodkowego. Mechanizm odśrodkowy jest zamontowany wewnątrz bębna więc go po prostu nie widać z zewnątrz. Mc Culloch i Partner to praktycznie identyczne wyroby produkowane w tej samej fabryce we Włoszech pod skrzydłami Husqvarny. Ciekawostka: Pilarka Partner ES2200 ma niemal trzykrotnie większą pojemność zbiorniczka oleju do łańcucha niż pilarka Makita UC4030A. no to jak, badziew czy nie?
  24. Wystarczy odkręcić pokrywkę i zdjąć prowadnicę z łańcuchem. Pilarka PARTNER ES2200 ma właśnie takie sprzęgło. Moc 2,2kW, prowadnica 40 cm. Sprzedaż przez sieć Husqvarny. Polecam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...