Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

piotrek0m

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    2 599
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez piotrek0m

  1. Witam. Jak uszczelnić styk szyb w narożniku kominka narożnego? Może jest jakiś preparat typu silikon? Szyby w narożniku są nieszczelne, jest pomiędzy nimi szpara. Podczas mycia kominka rozmoczona sadza spływa w dół i gromadzi się w ramce, skąd trudno ją usunąć. Po rozgrzaniu kominka zaczyna wręcz się gotować, parować i strasznie to śmierdzi. Niestety ale z tego względu nie zamontowałbym już kominka narożnego. Kominek 4 letni z kratek.pl
  2. Deski są przykręcone wyłącznie na wkrętach, tak by? Bo zastanawiam się czy silny wiatr może wyrwać wkręty z drewna ?
  3. Mogę prosić o informacje szczegółowe jakie rozwiązania zastosowaliscie przy montażu listew do słupów, jakie przy montażu paneli? Czy to jest wytrzymałe na wiatry ? Chcę podobnie odgrodzić się od sąsiadów i do istniejącego ogrodzenia z paneløw stalowych dołączyć zasłonę z drewnianych. Myślę właśnie zamontować dwie poziome łaty i do nich przykręcić płot.
  4. Witajcie. Chciałbym kupić płot panelowy drewniany wykonany z lameli o nietypowej wysokości np. 210cm. Niestety, takich płotów nie ma na rynku. Wszystkie płoty panelowe mają wymiar 180 x 180. Pomyślałem że samodzielnie wykonam taki panel, jednak mam trudność z dostępem do impregnowanych listewek. W marketach takich nie ma, w internecie też nie znajduję... Pomyślałem więc, że wykonam taki panel z listewek na podbitkę, ładnie by wyglądał i zapewniłby dużą szczelność. Oczywiście takie listewki wymagałyby porządnej impregnacji. Może ktoś miał podobny problem z wykonaniem lub zakupem płotu o nietypowym wymiarze?
  5. Ta nornica łazi pod korą w pasie tuj, podnosi ją, spulchnia ziemię, niestety trudno odkryć konkretny korytarz i zapalić w nim choćby świecę. Na trawnik nie wychodzi, to jedyny korytarz. Na razie nie widzę żeby zaczynały usychać tuje ale musze to coś wykurzyć. Paradoksalnie radzą do tuneli wkładać gałązki żywotnika, a przecież mój szkodnik żyje pod żywotnikami właśnie ... no dzięki za sugestie.
  6. O tej porze roku to normalne. Źródłem wilgoci w mieszkaniach jesteśmy my sami, prysznic, gotowanie, pranie itp... Paradoksalnie zimą będzie lepiej, gdyż powietrze na dworze w zimie jest bardzo suche i wystarczy na 1 minutę otworzyć szeroko okno, żeby wymienić całe powietrze w pokoju. Ponadto w lecie nie działa wentylacja grawitacyjna i nie możliwe jest wentylowanie pomieszczeń. Warto dodać, że hydrometry szczególnie te marketowe są bardzo niedokładne i posiadają bardzo duży błąd wskazań, dobrze by upewnić się co do tego.
  7. Jakie zwierzę robi takie nory? Można wlać do tej dziury tonę wody i tak wsiąknie .
  8. Czy wyciąg z grapefruita można zrobić samemu? Np. wycisnąć w wyciskarce do soków i dodać mydło potasowe? Gotowe środki są dosyć drogie, a nie znajduję przepisów, może grapefruit nie jest tak znany jak wyciągi z tytoniu czy czosnku?
  9. Pyt 1 Do jakiej wysokości w górę wyrośnie klon kulisty globosum, szczepiony na wys 1,8 m. Pyt 2 Tuje się mają wyśmienicie, żadnych chorób. Czy profilaktyczny oprysk np. miedzianem ma sens? Pyt 3 Chodząc po trawniku stwierdzam skaczące białe małe owady Mączliki? Pryskać? Dzieki Elfir
  10. Chcę osłonic się od sąsiadów. Dolne piętro stanowił już szpaler tuj. Przed tujami chce posadzić szpaler drzew tworzących koronę na wysokości 3-6 metrów. Popularny klon kulisty chyba nie osiągnie takiej wysokości? Jakie są ciekawe aczkolwiek łatwe w uprawie i formowaniu gatunki nadające się na szpalery?
  11. A mi po zimie w jednej tui zaschła 1/3 część - cała osobna odnoga. Pozostała część tej tui, jak i wszystkie pozostałe mają się bardzo dobrze, bez żadnych oznak chorób. Co tu mogło być przyczyną? Krety grasowały pod tujami? Czy możliwe że coś uszkodziły ?
  12. Złożyć deklarację "zerową" - że nieruchomość nie jest zamieszkała i nie wytwarza się na niej odpadów. Na druku deklaracji, tyle że wpisuje sie "0" odpadów.
  13. Proponuję wyszukać w necie jakie są średnie opady w rejonie zamieszkania w przeliczeniu na 1 m2, następnie przeliczyć ilość wody jaka spadnie na powierzchnię zajmowaną przez dach (w rzucie oczywiście) i mniej / więcej dobrać do tej ilości wody pojemność rur drenarskich. Potrzebne informacje o chłonności podłoża, bez badań gruntu raczej są nie do zdobycia i ich uwzględnienie w projekcie jest raczej niemożliwe ...
  14. Post był edytowany po 3 dniach i został dopisany link. Spam zgłoszony do moderacji - he he he ...
  15. Mnie osobiście taki błąd ortograficzny razi. Ja wiem, że współcześnie połowa dzieci w klasach to dyslektycy i można na to zrzucić winę za 2 błędy ortograficzne w jednym wyrazie, powtórzonym trzykrotnie (!) ale na litość... są korektory tekstu ... pisze się łazienka
  16. Okap pracujący jako wyciąg będzie generował podciśnienie w mieszkaniu. W konsekwencji, przy braku odpowiednio wydajnych nawiewników, powietrze (przy zamkniętych oknach) będzie zasysane wszelkimi otworami łącznie z gniazdkami w ścianach. I takiego rozwiązania formalnie nie można stosować, podczas przeglądów mieszkań kominiarze zwracają na to uwagę. Okap pracujący jako pochłaniacz oczywiście może pracować, jednak w praktyce o regularnej wymianie filtrów się zapomina i z czasem jego użyteczność jest znikoma. Najpraktyczniejszy jest okap wywierający opary z gotowania poza budynek.
  17. Nie można łączyć okapu mechanicznego z wentylacja grawitacyjną - będą ciągłe kłopoty. Pracujący okap wytworzy w domu podciśnienie co spowoduje zasysanie powietrza przez kanał wentylacyjny (tzw odwrócenie ciągu). Chyba, że (w co wątpię w przypadku deweloperów) są odpowiednio duże nawiewniki.
  18. Zdecydowanie bezpiecznej znaleźć odebrany już dom do zakupu. Pomijając to co pisali poprzednicy ... czy odbiór geodezyjny jest? Kto później stwierdzi jak idą instalacje podziemne? A budynek posadowiony zgodnie z planem miejscowym? Odległości nigdzie nie przekracza? Okopcone ściany - czyli nieźle hajcowali w nieocieplonym budynku. Pęknięcia ścian - czy to są delikatne ryski , czy może szpary ?!
  19. halo... mamy rok 2018... społeczeństwo się bogaci... posiadacze domów wybudowanych za setki tysięcy złotych mają jeździć na złomowiska i szukać prętów metalowych, żeby budować z nich regał... halo... to nie ta epoka... towarów nie brakuje, regały w marketach po kilkadziesiąt złotych ... nowe i pachnące... halo.... pobudka
  20. Kamyczków... najlepiej ozdobnych O trawniku zapomnij, po budowie założysz nowy. Ciężki sprzęt zmasakruje ten trawnik i ugrzęźnie w ziemi. Najlepiej wykorytować ziemię i wyłożyć drogę dojazdową albo płytami betonowymi, albo np. wysypać przekruszoną cegłą czy odpadami betonowymi na wierzch sypnąć kruszywo. Po budowie to wszystko się wywiezie.
  21. Może ściany działowe sąsiada są wymurowane pod sam strop, strop opiera się na nich i przenosi dźwięki z podłogi? Nie byłoby to poprawne technicznie, ale u deweloperów wszystko jest możliwe. Powinno być kilka cm przerwy wypełnionej pianką. Oczywiście nikt tego teraz nie sprawdzi, a na ewentualne podkucie żaden sąsiad nie wyrazi zgody. Generalnie trzeba byłoby się zapoznać z dokumentacją techniczną z czego są ściany wymurowane, na których ścianach rozpięty jest strop itp...
  22. Zasilanie niskotemperaturowe (niska krzywa) nie nadaje się przecież do kaloryferów. W instalacji mieszanej potrzebny jest np. mieszacz, gorąca woda np 50 C płynie w jednym obiegu grzewczym do kaloryferów, a z mieszacza woda o temp 30 C, drugim obiegiem, płynie na podłogówkę. Ze względu na dużą bezwładność podłogówki stosuje się właśnie sterowanie pogodowe.
  23. Ja bym na publicznym forum nie podawał swojego adresu ... warto zasłonić takie dane wrażliwe ...
  24. Junkers-Bosch! Popraw się! Posty konkurenta są o niebo bardziej profesjonale. "Wartość temperatury zewnętrznej wpływa na zmianę krzywej grzewczej kotła" - serio, temperatura zewnętrzna zmienia krzywą grzewczą ? A nie użytkownik ? "Zastosowanie takiego układu pozwoli na obniżenie zużycia paliwa gazowego przez kocioł nawet o 30% w porównaniu do układu bez regulatora podłogowego" - podłogowego czy pogodowego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...