Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

janek95

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    41
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez janek95

  1. he, he:D Przerabiałem to bodajże 2 lata temu z Z_2. Najpierw sugestia żeby przenieść się na jego blog a tu nie robić fermentu, potem rada, zakleić część otworów w palniku (tylko których i ile nie raczył napisać) , przyszło lato i sprawa przycichła. Zmodyfikowałem palnik (zmniejszenie wkładką, szlifowanie ślimaka, powietrze na końcu) i jakoś to zaczęło działać
  2. Może pan od badań i papierów podpowie nieudolnym palaczom na którą część palnika dobierać parametry, na tą w której jest miał czy na tą w której jest groszek, żenada...
  3. Burner to dobry palnik? U mnie nie działał, dopiero po zmniejszeniu o jeden człon jest jako tako. Dlatego moje pytania o wielkość gardzieli w Burnerze SM. Czy jest taka sama jak w poprzedniku, czy mniejsza? Czy koncepcja zmiany mocy palnika tylko za pomocą liczby otworów nadmuchowych przetrwała próbę czasu? I jeszcze taka refleksja. Ile powstało klonów Brucera? Mnóstwo i powstają cały czas nowe. O czymś to świadczy. O klonie Burnera nie słyszałem.
  4. Pytanie NIE do konstruktorów kotła' Może Ktoś wie? Jakie wymiary ma gardziel palnika Burner SM?
  5. Potwierdzam, doświadczony użytkownik da sobie radę, świeży może się pogubić (jeśli ma przewymiarowany komin). Wyeliminowanie ustawiania jednego z parametrów poprawnego spalania, przez zastosowanie rck, pozwali szybciej okiełznać sterownik (niestety ecoal się do takich zalicza)
  6. Nieraz z zażenowaniem czyta się ten wątek i wychodzi na to że jesteście Panowie siebie warci. Proste pytanie, za chwilę palnik będzie obfotografowany i obmierzony ale po co normalnie odpowiedzieć.
  7. Witam, pytanie do twórców, jakie wymiary ma gardziel BurneraSM ?
  8. A ma ktoś jakiś pomysł na czyszczenie "kwadratów" w OEP na podobnej zasadzie?
  9. Myślałem że na tym wątku będzie coś więcej o nowym kociołku niż na blogu Zawijana i stronie Ogniwa. A tutaj "polskie piekiełko", czyli wszystko jak zwykle. Żal
  10. Szczerze mówiąc, dla mnie to " rybka". Ja mam swój sposób ogrzewania i tak kombinuję żeby jak najmniej się narobić i by było jak najtaniej. Mcypera nie znam, znam za to bardzo dobrze znajomka o którym pisałem. Może rzeczywiscie miał pecha, ale to dość drogi pech
  11. Znajomy kilka miesięcy temu postanowił zainstalować solary. Koniec końcow, namówili go na powietrzną pc. Wydał kupę pieniędzy a pompa pracowała tydzień. Średnie zużycie prądu 80 kwh/dzień. Przeprosił się ze swoim starym miałowcem. Jest taniej około czterokrotnie. Obliczenia, kalkulacje,audyty a rzeczywistość to wszystko weryfikuje
  12. zostawić na automacie (ecoal), ustawić temp. wody c.o. na 40 – 42 st. i zapomnieć, a raczej nie zapominać o okresowym usuwaniu popiołu i dosypywaniu paliwa do zasobnika (przy okazji: nie masz może możliwości udostępnić go w sieci?) Ciekawe kto tak doradzał radośnie na swoim blogu?
  13. Zmierzyłem jeszcze jeden wymiar, żeby otworzyć zasobnik potrzeba 151cm:-)
  14. Wysokość oep10 z podniesioną klapą to 147cm. Wycior dostarczany przez producenta jest najprawdopodobniej jednakowy dla wszystkich oep i przez to niepotrzednie dłuzszy dla 10 -tki. Poza tym jest giętki. Ja zrobiłem ze sztywnego pręta krótszy i nie wystaje w czasie czyszczenia poza krawędz podniesionej klapy. Pozdr.
  15. Jak chcesz nie zasmołować kotła , zapomnij o automatyce. Najbezpieczniej palić małe porcje paliwa przy rozszczelnionych drzwiczkach dolnych. Proponuję też usunąć klapkę czopucha /trzeba wtedy wyjąć czujnik spalin/ bo jak się zasmołują pionowe kanały wymiennika , będzie tragedia z doczyszczeniem.
  16. A bawiłeś się w zmniejszenie gardzieli palnika przez położenie cegły szamotowej? W niektórych przypadkach to działa. Pozd.
  17. Niebezpieczne jest lewe powietrze do zbiornika. W określonych okolicznościach tzn. bardzo duży ciąg kominowy i nieszczelność zasobnika może doprowadzić do przesunięcia się strefy żaru do zasobnika. Idea dosuszania jest na you tube kocioł zębiec/merkury/ poszukaj/. Jeśli duża firma decyduje się na taki system , to coś jest na rzeczy. Odkąd zrobiłem ten "patencik" mam suche ścinki zasobnika niezależnie od wilgotności paliwa. Każdy z forumowiczów ma inny kociołek i w każdym z przypadków system może się delikatnie różnić. Przed dostaniem się lewego powietrza , na różnych forach, stosowano skomplikowane instalacje tzn. elektrozawory itd. Ja zastosowałem coś takiego, przy zasobniku, pionowo nypel, kolanko,nypel wchodzący do zasobnika. W kolanku między nyplami jest kulka plastikowa o średnicy większej niż otwór w nyplu ( trzeba sprawdzić empirycznie jaka kulka będzie się podnosiła przy nadmuchu wentylatora, u mnie przypasowała mi kulka od piłkarzyków syna). Gdy wentylator dmucha ciśnienie powietrza podnosi kulkę i powietrze dosuszające dostaje się do zasobnika, kiedy przestaje dmuchać kulka zamyka otwôr w nyplu i "lewe" powietrze nie dostaje się do zasobnika. Szczyt prostoty i nizawodności. Polecam wszystkim. Pozdrawiam i Wesołych Świąt!
  18. Znajomek ma tak dobrany kociołek /z 2007r./, że przez kilka najzimniejszych dni dorzuca węgiel na ruszt awaryjny /zwykle nie więcej niż 10 dni w roku, choć bywają lata że nie ma takiej potrzeby/. Jest bardzo zadowolony i twierdzi że jest to optymalny dobór kociołka do domu.
  19. Zastanawia mnie skraplająca się woda na wewnetrzych ściankach podajnika, jak otworzyłam rano pokrywę woda kapała,a na ściankach dalszych od pieca była normalnie mokra ścianka podajnika od wewnątrz... czy to znaczy,że mam mokry groszek, czy przesadziłam z ustawieniami i mam za małe podawanie ? Zrób sobie dosuszanie zbiornika. Porządnie wykonane jest bezpieczne i skutecznie dosusza węgiel.
  20. Poczytaj o nich na forum esterownik hyde park tani opał ze zgorzelca
  21. Wrzucać to ponownie do zbiornika czy to już do niczego się nie nadaje? Ja polewałem taki koks przepracowanym olejem, wsiąkał jak w gąbkę, potem ładnie się spalało.
  22. Witam. Zębiec w swoich kociołkach montuje system dosuszania paliwa. Na you tube jest filmik z kotłem bodajże merkury. Czy ktoś 'walczył' z miałem z Bogdanki, może gdzieś juz to było omawiane. Pozd.
  23. Witam. Testował może któryś z Kolegów miał z Bogdanki, da się nim palić w oep, jeśli tak, to na jakich ustawieniach w grupowym. Pozdrawiam
  24. .Od razu spadła temp drzwiczek górnych Za to dolnych najprawdopodobniej wzrosła. Wydaje mi się że niepotrzebnie ogrzewasz tę część kotła, gdzie nie ma wody, trochę to przekombinowane...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...