Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pdw88

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    91
  • Rejestracja

O pdw88

  • Urodziny 06.08.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    biala podlaska
  • Kod pocztowy
    21-500
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

pdw88's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

12

Reputacja

  1. Dwukrotnie uległ sterownik pompy głębinowej Ibo. Trzeba postawić na inny produkt. Nastawiałem się na BRIO Tank. Jeden ze sprzedawców zaciekawił mnie produktem firmy Pedrollo. Ma ktoś doświadczenie z tym modelem ? https://allegro.pl/oferta/wylacznik-cisnieniowy-pompy-easy-press-pedrollo-11100570133?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_ogrod_pla_pmax&ev_campaign_id=17967348638&gclid=EAIaIQobChMIlL_E06nI_gIVzeyyCh020AKLEAQYASABEgIADvD_BwE
  2. No i jestem po wycenie speców od Panasonica. Wg ich opinii należy zamontować Panasonic SERIA T-CAP GENERACJA H 9kw, pod zastanowienie pozostaje wybór - 1 faza vs 3 fazy. Oznajmiono mi, iż z racji termostatów, należy zamontować bufor 100 l. Teraz jest pytanie co do zasadności samych termostatów, zostawić czy zdemontować? Dobór pompy oparty na kalkulacji: https://cieplo.app/wynik/u5dj Proszę o podpowiedź odnośnie ww. kwestii.
  3. Panowie mam problem z włącznikiem pompy głębinowej IBO . Otóż już drugi raz wyrwało z kruciec z włącznika, który jest zamontowany w pionie. Co jest grane pompa po wyłączeniu utrzymuje takie duże ciśnienie, że wyrywa króciec z gwintu obudowy włącznika? Zauważyłem, że w droższym modelu - Brio 2000m jest - krócieć od strony pompy jest skręcony dodatkowo wkrętami po obwodzie jego kołnierza, u mnie jedynie zalane łączenie klejem.
  4. Zestaw solarny zamontowałem z dotacją gminy, w związku z powyższym muszę je posiadać jeszcze 3 lata. Szkoda odpinać od instalacji. W maju wygaszałem piec i do rozpoczęcia sezonu grzewczego, zasobnik 300 litrowy był podgrzewany przez kolektory. Wyłączenie pompy na sezon letni to niewłaściwe rozwiązanie ?
  5. Mam taki zasobnik, do którego jest podłączony obieg pieca co oraz kolektorów słonecznych. https://allegro.pl/oferta/galmet-wym...ler-6849635045 Na szybko znalazłem taki, pozwoliłby na użytkowanie solarów i pompy? https://galmet.com.pl/pl/produkt/maxi-plus Ktoś użytkuje solary i pompę ? Są plusy takiego rozwiązania ?
  6. Taki zapewne jest zamysł instalatora. Pozwoliłem sobie na założenie nowego tematu, by ugruntować swoje stanowisko co do zasadności połączenia dwóch źródeł zasilania w cwu. Co z pompą w lecie, gdy solary pracują efektywnie? Wyłączona?
  7. Planuję wymienić piec na ekogroszek na pompę ciepła. Dotychczas zasobnik cwu zasilany był piecem co oraz solarami. Podczas wizji instalatora Panasonica dowiedziałem się o konieczności rezygnacji z instalacji solarnej. Nie ma możliwości podłączenia pompy oraz solarów? Czy taki układ jest zasadny? Co z pracą pompy w lecie, gdy praktycznie 100% ciepłej wody pochodzi z solarów?
  8. Mam taki zasobnik, do którego jest podłączony obieg pieca co oraz kolektorów słonecznych. https://allegro.pl/oferta/galmet-wymiennik-sgw-s-b-300l-solarny-2-wez-bojler-6849635045 Rozumiem, że problem jest tutaj mała powierzchnia wężownicy. A czy taki system pozwoliłby na użytkowanie solarów i pompy? https://galmet.com.pl/pl/produkt/maxi-plus
  9. Czyli musiałbym wymienić zasobnik cwu na taki o dużej powierzchni wężownicy? Szkoda mi rezygnować z solarów, bo fajnie się od wiosny sprawdzają.
  10. Odwiedził mnie jeden z instalatorów specjalizujący się w Panasonicu. Szybki rzut na dom, kotłownię oraz wyniki z obliczeń z "ciepło właściwe". Czekam teraz na dobór pompy i ofertę cenową. W szybkiej opinii - "9kw to za mało, 12 a może i 16 trzeba będzie..." Zaskoczył mnie stwierdzeniem, że solary trzeba będzie odłączyć, bo nie będą współpracowały z pompą. Proszę ugruntujcie moją wiedzę, nie ma sensu spinać istniejącej instalacji solarnej (3 panele + zbiornik 300l) z pompą Panasonica?
  11. Przy własnym zbiorniku, masz wolny wybór w kwestii dostawy gazu. A to zapewnia niższe ceny...
  12. Czym przykleić luźne zawiasy w ościeżnicy drewnopodobnej (płyta wiórowa)? Wszystkie trzy zawiasy są tak luźne, że mogę wyjmować palcami. Brak jest w nich śrubek, które mocują je do ościeżnicy, więc jak wnioskuję były one wkręcane.
  13. O zaczyna się konkretyzować. Czy jest sens montażu 12kW? Troszkę się obawiam, że zainstaluje na styk i będzie problem
  14. Wspólna ściana pomiędzy domem a garażem nie jest docieplana. Garaż jest w bryle budynku, a więc docieplony jest identycznie jak dom. W analizie ciepłowłaściwe temperatura jest przyjęta jednolicie - 23 stopnie. Wpisałem powierzchnię zabudowy, czyli aplikacja policzyła całą bryłę z garażem.
  15. hmm, garaż normalnie użytkowany, czyli otwierany do 4 razy w ciągu doby. Na grzejniki w garażu nie jest podawane ciepło, za wyjątkiem chwilowego otwarcia drzwi, gdzie termostat dostaje powiem zimnego powietrza z zewnątrz. W samej kotłowni jest ciepło i przez otwarte drzwi ciepło dostaje się do garażu. Przed chwilą sprawdziłem temperaturę i jest 13 stopni, przy zewnętrznej 0. Może lekko przesadziłem z 16 ale zakładam ze pompa ciepła sama w sobie nie będzie powodowała ogrzewania kotłowni i tym samym garażu. Sezon to 4 t groszku, po 1400 to 5600. Wg załączonej kalkulacji - 3,9t , po korekcie ceny na 1400zł/t wychodzi podobnie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...