Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pepek_

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pepek_

  1. Dzięki, wg tej ustawy: 2. Obowiązek kontroli, o której mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a, a brzmi on: 1. Obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę kontroli: 1) okresowej, co najmniej raz w roku, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego: a) elementów budynku, budowli i instalacji narażonych na szkodliwe wpływy atmosferyczne i niszczące działania czynników występujących podczas użytkowania obiektu, nie obejmuje właścicieli i zarządców: 1) budynków mieszkalnych jednorodzinnych; 2) obiektów budowlanych: a) budownictwa zagrodowego i letniskowego, b) wymienionych w art. 29 ust. 1. ten z kolei brzmi: Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa: i jedyne co by się dało podciągnąć pod garaż to: 2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiał i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki; W związku z tym (oraz brakiem gazu, wody i komina) wychodzi, że taką kontrolę należy zrobić raz na 5 lat. Dodatkowo: Art. 64. 1. Właściciel lub zarządca jest obowiązany prowadzić dla każdego budynku oraz obiektu budowlanego niebędącego budynkiem, którego projekt jest objęty obowiązkiem sprawdzenia, o którym mowa w art. 20 ust. 2, książkę obiektu budowlanego, stanowiącą dokument przeznaczony do zapisów dotyczących przeprowadzanych badań i kontroli stanu technicznego, remontów i przebudowy, w okresie użytkowania obiektu budowlanego. 2. Obowiązek prowadzenia książki obiektu budowlanego, o którym mowa w ust. 1, nie obejmuje właścicieli i zarządców: 1)budynków mieszkalnych jednorodzinnych; 2)obiektów budowlanych: a) budownictwa zagrodowego i letniskowego, b) wymienionych w art. 29 ust. 1; Czyli jako dowód przeprowadzonej kontroli zostaje mi jedynie protokół pokontrolny. Dobrze to zrozumiałem?
  2. Czy wolnostojący garaż murowany z dociągniętą elektryką podlega pięcioletnim przeglądom jak budynki mieszkalne? Bo spotkałem się z różnymi opiniami. A jeśli podlega, to jaka powinna być średnia cena takiego przeglądu, bo z tego co wyczytałem to niektórzy wołają od 400 do 1000zł, inni od metra - średnio 0.15-1zł - + dojazd. No i jak taki przegląd wygląda? Przyjdzie gość, powie masz pan ubytek w tynku i z dachu kapie, N'ka jak przy przeglądzie auta i tydzień na poprawę, kolejny przegląd i kasa i P czy jak?
  3. Witam serdecznie, to mój pierwszy post tutaj. Wprawdzie zadałem już to pytanie na innym forum o tematyce budowlanej, ale odpowiedź była w stylu: nie, bo nie. Do rzeczy, garaż cca 17m2, wolno stojący, nieogrzewany, ściany pustak żużlowy, sufit prefabrykowane płyty betonowe, a na zewnątrz papa, brama ocieplona 4 czy 5cm styropian. W lecie piekarnik, w zimie temperatury jak na zewnątrz, w okresach przejściowych jak teraz w środku chłodniej o 3~6oC niż na zewnątrz. Pal licho auto, ale od czasu do czasu coś tam majstruje i w lecie leje się ze mnie, a w zimie muszę siedzieć w czapce. Zastanawiam się, jak go trochę docieplić. Robić będę sam, bo żadnej firmie, z którą rozmawiałem nie opłaca się robić takiej małej roboty. Trochę poczytałem i przy budynku tego typu sens jest ponoć jedynie przy dociepleniu stropu. Pod uwagę brałem trzy opcje: 1) zrobienie stelaża z szyn dla karton-gipsu i rozłożenia na nim wełny 15cm 2) styropian 20cm 3) styropian 5~8cm Wełnę odradził mi kolega i w sumie chyba słusznie. Nieobłożona płytami pyli, może ciągnąć wilgoć. Styropian 20cm w przypadku nieogrzewanego pomieszczenia też za bardzo nie ma sensu. Tych 8cm powinno wystarczyć w zupełności przynajmniej jako 'ekran' przed nadmiernym nagrzewaniem. I teraz najważniejsze, jak to wszystko zamocować, bo patrząc z boku profil utworzony przez płyty stropowe wygląda tak: http://imageshack.us/photo/my-images/577/beztytuunum.png Kleić bezpośrednio do tych wystających części zostawiając wolną 12cm przestrzeń? Czy tam też poupychać styropian?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...