Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

martinjulio

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    71
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez martinjulio

  1. Dokładnie tak jak mówisz. Podłączamy do kanału nadmuchowego, po to aby część powietrza z dmuchawy przechodziła przez zasobnik i przy okazji osuszała nam paliwo. W moich rurkach jest w sumie 9 otworków, z każdego bardzo delikatnie dmucha, i to wystarcza.
  2. Hej, ja u siebie zrobiłem dosuszanie, działa rewelacyjnie. Wcześniej wydawało mi się, że kupowałem suchy opał a i tak na ściankach miałem pełno wody. W efekcie po 2 latach podajnik był do remontu. Teraz mogę wsypać nawet mokry ekogroszek a i tak ścianki pozostaną suche. Wykonałem go ze zwykłych rurek do instalacji elektrycznych. Na każdej z 3 ścianek mam po jednej rurce, w każdej z nich mam po 3 otworki. Całość podłączona do podajnika (z tyłu kotła). Działa REWELACJA. W załączniku fotki.
  3. a u mnie na małej ekoenergii wychodzi około 335 gram/min przy paleniu Retopalem.
  4. a co powiecie na zabezpieczenie wnętrza podajnika bitumicznym środkiem do konserwacji podwozi samochodowych? Próbował ktoś?
  5. Timon, paliłeś może już pelletem? Masz jakieś doświadczenia w tym temacie?
  6. Pierwszy sezon paliłem pieklorzem, teraz już drugi palę retopalem. Spala się fajnie. Zawsze kupuje luzem. Myślałem żeby sobie kupić parę worków w jakimś markecie i spróbować workowanego.
  7. Też nie powiem, że mój kosz był niedomalowany, bo nie pamiętam już. Wiem tylko, że w środku pieca farba była niedokładnie położona, ok powiesz, że ona i tak się wypali. Ja jestem zdania, że jak już coś się maluję to należy to zrobić porządnie. Co do palnika, ona praktycznie cały czas ma ok 45 C (przy wejściu do pieca). Ale potwierdzam, że chodzi bardzo głośno. W tym sezonie ojciec kupił też piec na ekogroszek z palnikiem wulkan (piec Stalkot) i on chodzi dużo ciszej niż mój. tylko korona jest z odlewu, temperatura palnika 25 C. Natomiast i tak mu się zbiera woda na klapie podajnika, pali dobrym miałem, niby suchym ale może nie do końca. Jak piec był nowy to od razu zajrzałem do zbiornika i było widać, że malowany był na szybko... Jarecki, masz doświadczenia z palenia peletem na małej ekoenergii? Kupiłem ostatnio 2 worki i chce zrobić próbę, podobno można przynajmniej tak zapewnia producent, ale zobaczymy.
  8. Dziwi mnie tylko, że żaden z producentów nie próbuje znaleźć na to sposobu. Przecież można by to było pomalować jakąś specjalną twarda emalią, jakąś gumą, czy zastosować stał kwasoodporna lub zwykły ocynk, a nie na gołą stal kłaść farbę, czasami jeszcze niedokładnie.
  9. Timon, ile Ci spala obecnie na dobę? Masz termostaty na grzejnikach? Ja dziś wyłączyłem swój kocioł i rozpocząłem konserwację zbiornika na opał. To co zobaczyłem jak zajrzałem głębiej to był dla mnie szok. Zważywszy że grzeje dopiero 3 rok. Wiedziałem, że pojawiła się korozja ale nie spodziewałem się, że atakuje jak rak. Poniżej zdjęcia z czyszczenia:. Wyczyściłem wszystko, zakonserwowałem specjalnym środkiem wchodzącym w reakcję z rdzą , teraz muszę tylko nałożyć jeszcze 2 warstwa farby i powinien być spokój na jakieś 2-3 lata. Po za tym wyczyściłem też dokładnie piec od środka, i zobaczyłem tam jasne plamy na wymienniku, jest to coś normalnego, też tak macie czy powinienem się już niepokoić??
  10. Następnie, zacząłem stopniowo zmniejszać moc, doszedłem nawet do stosunku 1:10,5, dmuchawa 73%. Kocioł chodzi prawie cały czas i się nie odstawia, spalanie dużo mniejsze (wcześniej miałem nawet powyżej 30kg/dobę). spieków nie ma, temp spalin do 120C. Timon, miałeś rację, kocioł miał za dużą moc i dlatego się odstawiał. DZIĘKI:yes: Ale próbuje dalej, zobaczymy...
  11. Timon, wgrałem ostatnio Twój soft (S-ka) ale u mnie on się nie sprawdza. Zacząłem od ustawień jakie miałem dla normalnego softu, czyli stosunek 1:8, niestety to było za mało i musiałem ostatecznie ustawić stosunek 1:4, dmuchawa 75% i powiem że strasznie mocno dmuchał, pojawiały się spieki, spalanie dużo większe, temp. spalin dochodząca do 200C. Następnie stopniowo zmniejszałem mu moc nawet do -40% ale dalej bez dobrych efektów, na wykresie duże skoki temperatury. Poniżej efekt: Powróciłem więc do softu ze strony EM. Stosunek 1:9, wiatr 75% i było od razu lepiej:
  12. masti15, dzięki za podpowiedź, muszę tez spróbować zakleić te otwory, skoro u Ciebie to pomogło. Ja palę obecnie Retopal-em, więc to chyba nie wina za mocnego grochu.
  13. Tak to wyglądało dzisiaj: Wieczorem wgrałem soft od Timona (S-ka) zobaczymy jak pójdzie. P.S. pomału wydaje mi się, że mojego kotła nie da się ustawić tak aby pracował ciągłe, bez odstawiania się Ale zobaczymy na S-ce. A tak swoją drogą to dla ciągłego palenia lepsza jest sytuacja: a) temp. na kotle 60C, na zaworzę 4D ręcznym 55C b) temp. na piecu 55C, zawór otwarty na maxa?
  14. Timon, dzięki za soft, ja już kiedyś S-kę testowałem - dostałem od Jareckiego, ale wtedy pracowałem z aligatorem i strasznie pofalowany wykres miałem. Mam nadzieję, że teraz bez alligatorka uda mi się tak ustawić kocioł aby pracował bez odstawiania się. Na obecnym sofcie mam ustawiania: podawanie: 4s przerwa: 36s nadmuch: 75-5% Po wgraniu S-ki mam zostawić takie jakie są w tym sofcie i regulować % mocy czy może mam w 3111 zmienić na te ustawienia jakie obecnie mam? Jak dokładnie działa ta korekcja mocy, np. jeżeli ustawię sobie -20% to kociół zwiększa przerwę w podawaniu i siłę nadmuchu? Czy może jest inaczej?
  15. Wykresy z dzisiaj, niestety się pogorszyło, jechałem cały dzień na samym PIDzie.
  16. To mnie z tym palnikiem pocieszyłeś Jarecki79, jak na razie to jeszcze nigdy mi zawleczki nie złamało, ale zbliża się 4 rok...
  17. Też tak macie: węgiel kupiony w sierpniu, ale w zeszłym roku kupiłem na wiosnę i też miałem tyle wody. Będę musiał chyba czymś pomalować. Macie coś dobrego?
  18. Jest może na forum ktoś jeszcze kto ma Witkowskiego z Cobrą
  19. timon120777, a mógłbyś użyczyć Twojej wersji Cobry do przetestowania? Może u mnie też się lepiej sprawdzi?
  20. Piterman, próbowałem też Twoich ustawień, ale dla mnie zbyt ubogie, piec nie mógł się zagrzać Może gdybym ustawił tak jak ty 50 C to wykres też byłby taki płaski jak Twój. Niestety dla mnie to za nisko
  21. Jeszcze raz wklejam wykresy, ustawienia z wczoraj: Zmniejszyłem moc minimalną na 1%, zmieniłem podawanie ale wykres był dużo gorszy (większe fale), a poza tym pojawił się ogromny twardy spiek. w związku z tym powróciłem do wcześniejszych ustawień i dziś było tak: Rano jak pobór ciepła był mniejszy to były fale, po południu natomiast było lepiej. Ale to dalej nie to co u kolegi Piterman Macie jakieś rady co by tu zmienić? Poza tym spalanie wydaje mi się, że jest też bardzo wysokie, jak na obecną pogodę. Palę Retopalem w domu 21-22 C. Tyle mi spalało w zeszłym roku jak na zewnątrz było -15 C. Temp. spalin pomiędzy 110 C a 140 C. Jak myślicie nie za niska? Dodam, że na kominie już w zeszłym roku pojawiły się wykwity i mokre plamy, na szczęście tylko na zewnątrz bo komin jest tylko dobudowany do domu (zwykła cegła bez ocieplenia) - Nie przejmuję się tym gdyż w przyszłym roku rozpoczynam przebudowę i będę stawiał nowy komin ceramiczny - mam tylko nadzieję, że wtedy wykwity i plamy mi nie grożą. Jak myślicie???
  22. "Co do alligatora, to chwilami odnoszę wrażenie,że te softy względem siebie kiepsko się dogadują (alligator-cobra)" Tutaj się z Tobą muszę zgodzić. Wg mnie one się wcale nie dogadują, każdy pilnuje swojego. Dlatego odłączyłem aligatorka
  23. Jarecki79, gdzie kupiłeś ten Anmag?
  24. Piterman, no to nieźle, jak Ci to wystarczy. Wykres to masz fajny, u mnie też już lepiej (wcześniejszy soft) ale do Twojego daleko. Co byś doradził? P.S. Testowałeś może kiedyś soft w wersji S?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...