Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ostap

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    235
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Ostap

  1. Witam Czy poleci ktoś sterownik do zaworu mieszającego na zaworze trójdrożnym. Zasilanie podłogówki z bufora ciepła 1000l. Jakby sterownik posiadał możliwość zasterowania pompą do cwu byłoby super.
  2. Ponawiam pytanie o doświadczenia z przepływowym grzaniem CWU wężownicą ze stali nierdzewnej. Byłbym wdzięczny za pochwalenie się przez kogoś z podaniem powierzchni wężownicy i temperatury przy jakiej woda nadaje się na prysznic.
  3. Ok, przyjmuje że empirycznie sprawdziłeś że wężownica ze stali nierdzewnej pomimo mniejszej przewodności wystarczy, pozostają jeszcze dwie kwestie. 1. Jaka temperatura jest potrzebna na buforze by móc korzystać z ciepłej wody przy CWU przepływowym? 2. Do podłogówki potrzebować będę max 30-35 stopni natomiast do CWU odpowiednio więcej patrz odpowiedz na numer 1. Przy jednym zbiorniku tracę możliwość korzystania ze zmagazynowanej energii do ogrzewania domu bo wody ciepłej już nie mam i trzeba ładować bufor. Czy ktoś sprawdził ile czau się traci? Jest jeszcze jedna kwestia u jednego z producentów widziałem bufor o różnej powierzchni grzewczej wężownicy w jednym to 4m2 pojemność 16 litrów a w droższym praktycznie dwa razy większa 7,8 powierzchnia i 32 litry pojemności. Czy ktoś ma doświadczenia czy jest sens kupić większą?
  4. W samoróbkach do CWU grzanego przepływowo wykorzystujecie miedz natomiast w gotowcach jest stal, różnica ich przewodzenia to 6 razy na niekorzyść stali. Czy kupiony gotowy bufor z wężownicą stalową też dostarczy ciepłej wody? Powyżej jest dyskusja czy jest sens posiadać dwa bufory jeden goły i drugi do CWU, odpowiedz nie jest jednak taka jednoznaczna żeby mieć jeden. Przy dwóch mamy dłużej ciepłą wodę w kranie i zasilanie podłogówki, Kosztowo wychodzi podobnie - założenie że kupuje a nie robie
  5. Panowie nie do końca mnie rozumiecie. Chodzi mi o to że z powodu braku czasu chciałbym kupić bufor a nie go robić. Rozumiem też to że pracuje się za pieniądze a nie za darmo. Po prostu nie chce mi się płacić firmom za ich zbędne z mojego punktu widzenia koszty ( piękne biura, reklamy, przedstawicieli handlowych, samochody nowe w leasingu tylko po to by produkować koszty bo podatek od zysku będzie mniejszy, samochody służbowe dla kierowników itp.) Tak samo wygląd zewnętrzny bufora nie ma dla mnie znaczenia że ma być pięknie ocieplony super pianą w pokrowcu. Dlatego zadałem pytanie czy ktoś robi takie bufory tu na forum - wiadomo ze swoim zarobkiem. Z przyczyn podanych wyżej jego koszta byłyby niższe to i produkt po doliczeniu jego pracy i zarobku byłby w atrakcyjniejszej cenie.
  6. Witam Czy ktoś na forum robi bufory? Nie mam czasu na zrobienie samem (szukane elementów, spawacza itp.)
  7. Oferta na pompę ciepła z DZ za 60 tysi po dofinansowaniu ok. 42 tysiące - sory ale to nie dla mnie. Gazu nie mam w ulicy a przez sąsiednią działkę i ulicę ciągnąc to nie uśmiecha mi się tez.
  8. Ok, to teraz jeszcze pytanie o sterowanie. Łopatologicznie przedstawie jak teraz to rozumiem - poproszę o potwierdzenie lub sprostowanie. Będzie bufor i podłogówka. Wieszam sterownik na parterze. - od niego przewód na zewnątrz do czujnika temp., - kolejny do zaworu trójdrogowego na wyjściu z bufora by sterował temp. wody do zasilania podłogówki - do czujnika wody zasilającej - czy pod ten sterownik podpina się pompę podłogówki wtedy sterownik potrzebuje zasilania 230V Zastanawiam się jaki jest sens wstawienia pompy pomiędzy kotłem na paliwo stałe a buforem. Przecież grawitacyjnie tez powinno działać. Czy chodzi o szybkość naładowania bufora. Przeczytałem ok. 50 pierwszych stron i tam Piczman pokazał kotłownię.
  9. Witam Przymierzam się do zakupu rozdzielaczy i mam dylemat Czy jak na parterze potrzebuje 9 obwodów na podłogówkę (rozdzielacz umiejscowiony na klatce schodowej do piwnicy co by nie dawać go w kuchni obok lodówki) to nie lepiej zamówić 12 obwodowy. 9 obwodów do podłogówki a 3 wykorzystać na grzejniki 2 do piwnicy i jeden do garażu zamiast metr obok wieszać w kotłowni odrębny na te trzy grzejniki. Oczywiście te 3 grzejniki będą zasilane niskotemperaturowo. Rozumiem ze przepływ trzeba będzie zdławić na tych 3 grzejnikach.
  10. fighter1983 - dzięki styropian dzisiaj przyjechał - 4 osoby i rozładowane i wniesione 342 Paczki.
  11. Odpowiedniej długości kołki i na BK można powiesić wszystko.
  12. Zmiana grubości ścian wewnętrznych wiąże się z konieczność rysunków zastępczych od kierownika i wpisów. ja mam 600 są ok inne są bardziej kruche. nie uważam ze różnice są istotne wybierz tańszy.
  13. Wykonawca odstawił chałturę. Pewnie wymurował wszystko jednego dnia i jak murował następna warstwę to spowodował odspojenie poprzedniej. Dlaczego jest drewniany słupek a nie betonowy?
  14. Trochę Cię zmartwię. Dobry beton w stropie monolitycznym uczciwie zagęszczony jest całkiem szczelny na przesiąkanie wody do dołu. Nad garażem mam strop i przed pokryciem zdarzyło się ze 2-3 tygodnie ciągiem stała tam woda po deszczu. dochodziło do 15cm i od strony wewnętrznej nie było nawet kropli. Strop monolityczny wibrowany 15cm.
  15. Witam W sieci znalazłem taki układ, moja sytuacja - dom stary ogrzewanie na pionach i w łazience ma być podłogówka i drabinka, czy rozwiązanie z rysunku jest najlepsze?
  16. Mam sonarol Maxterm jak dla mnie są ok. Połowa to fixy, jeszcze nie mieszkam wiec ściśle użytkowych doświadczeń brak.
  17. Trzeba ocieplić również boki. ja przykleiłem 3cm. Moja rada taka że po przyklejeniu ma zostać dokładnie tyle ile ma zakupiona brama.
  18. Spytaj w banku o kosztorys bo czasem kierownik budowy musi podstemplować a czasem samemu wystarczy jak się rozpisze.
  19. Mam wstawione okna i bramy i zatynkowane drzwi nie wstawione jak ktoś chce niech idzie ogląda że nie ma co ukraść. Drzwi przed wylewkami szkoda wstawiać zniszczą. Jak będę robił dalsze prace to drzwi zastępcze wstawię.
  20. Witam A jaka różnica czy to nazywa się pozwolenie na budowę czy zgłoszenie budowy? Rozumiem że maja 14 dni na to by zgłosić że czegoś brakuje a do tej pory czekali 30dni i rach - brak i dopiero człowieka informowali i biegał poprawiać. Brak zgłoszenia o rozpoczęciu to rozumiem jakaś konkretna zmiana. Pozdrawiam
  21. Witam Poszukaj innej firmy. Niektóre firmy potrafią wyliczać cuda co to potrzebne do wykonania przyłączy, u mnie klient zrobił dwa razy taniej niż inna firma.
  22. Jeśli chodzi o metody domowe to tarczy ci nie wyrwie. Tniesz- kujesz - tniesz drut (tarczą do metalu) i dalej. Inna kwestia to wytrzymałość czy wycięcie nie spowoduje zagrożenia.
  23. Bloczek 600, budować tylko na klej, na palete pustaka idzie około worek kleju - koszt 14-20zł w zależności jaki kupisz. Wykonawca albo się nie zna albo nigdy nie robił na klej. Dostarczanie taczek zaprawy na piętro to zadanie dla masochistów.
  24. U mnie bloki przyklejone na klej do pustaka okno nałożone (wchodziło na mocny wcisk) pomimo że była tam taśma rozprężna do dołożona tam masa poliuretanowa. Okna kilka miesięcy stoją, jak ktoś się boi o to by wiatr ich nie wyrwał to można blok mechanicznie przymocować tu gdzie jest miejsce na parapet wewnętrzny. Wszyscy wskazują brak mechanicznych kotew na spodzie okna, jakoś wcześniej ten problem był mocno bagatelizowany a i teraz widywałem i myślę że inni również okna gdzie na spodzie nie ma nic. Przy standardowym montażu gdzie pod oknem zostaje z 5cm na parapet to co montażyści wyginają te blachy by je tam zamontować? Jako inwestor opowiadam jedynie o swoich doświadczeniach, więc proszę o nie linczowanie przez montażystów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...