Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Va_ldi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    81
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Va_ldi

  1. Witam. Czy ktoś z forumowiczów może podzielić się schematem lub opisem układu, który w momencie zaniku zasilania z sieci, automatycznie uruchomi agregat prądotwórczy i odetnie dom od sieci energetycznej. Wszelkie schematy, opisy i ciekawe linki mile widziane.
  2. Hadykówka produkuje bardzo dobre maxy. Ma bardzo dobre złoza glin. Polecam.
  3. Ponieważ fundamenty od zewnątrz mam zaizolowane styropianem i zaciągnięte siatką z klejem. Nie wiem jak styropian zniósłby wysoka temperaturę w takich warunkach.
  4. Do izolacji poziomej fundamentu chcę zastosować papę asfaltowa zgrzewalną z dodatkiem modyfikatora na włókninie poliestrowej i chce przykleić ją Izolbetem Dp. Na izolbecie jest ostrzeżenie , aby nie stosować go do pap smołowych. Stąd moje pytanie jak w tytule. Pozdrawiam.
  5. Podnoszę temat. Ktoś jeszcze ma wkład ze stali żaroodpornej? Pozdrawiam
  6. Jak w temacie, z czego wykonać komin do pieca CO z górnym spalaniem? Prawie kupiłem komin systemowy Zapela, ale mój spokój został zburzony przez hydraulika który polecał tradycyjny komin murowany z wkładem ze stali żaroodpornej. Jaki kształt przekroju wybrać? Jedni polecają przewody o przekroju okrągłym, a inni prostokątne. I jedni i drudzy twierdzą że jak wybiorę inny to komin szybciej zarośnie sadzą. Czy możecie coś doradzić drodzy forumowicze Pozdrawiam
  7. Zdecydowanie odradzam rozpoczynanie budowy w styczniu. Mogą wyniknąć z tego tylko kłopoty, już na początku budowy. Niech Twoja ekipa szuka innego frajera. To ich problem że nabrali tyle zleceń.[/i]
  8. Papę. Stary i sprawdzony sposób. Ale folia też nie będzie złym rozwiązaniem.
  9. Może egzotycznym drewnem, np. jatobą, ale wskazane by było dodanie równiez w kilku innych miejscach jako "dekoru"
  10. Nie warto kupować. Do zagęszczania na większą głębokość lepszy będzie tzw. skoczek. Możesz sypać piasek warstwami np. po 30-40 cm a dopiero potem ta warstwę zagęszczać. Będzie dużo taniej.
  11. Czy przewody odprowadzające i uziemiające instalacji odgromowej prowadziliście na ścianie budynku na elementach mocujących czy w ścianie w rurkach z tworzywa sztucznego?
  12. jeśli już koniecznie chcesz malować dysperbitem tylko z jednej strony, to raczej od zewnątrz.
  13. Sain, jak sam widzisz zdania wśród "fachowców" są podzielone. Prawda jest taka że każdy chwali to co ma i nawet jeśli jest ktoś kto nie jest niezadowolony, raczej sie do tego nie przyzna na forum. Zdarzają się i tacy forumowicze -chociaż jest ich mało- którzy szczerze Ci doradzą na podstawie błędów jakie popełnili. A temat materiałów na ściany i ich konstrukcja, jest co jakiś czas wałkowany i niekiedy budzi jeszcze większe spory niż w tym wątku. Ale wracając do tematu, Jeśli masz już ściany z 36,5 zamiast 5 cm daj 10 cm styro. Zwróć uwagę na miejsce osadzania okien w ścianie 2w i 1w. Na pewno po dodaniu warstwy styropianu ściana będzie cieplejsza. Jeśli koszty nie grają aż takiej roli daj 10 cm styropianu.
  14. Barbossa, już wiem skąd masz te 8009 postów. Jak nie masz nic treściwego do napisania to nie "pitol" bez sensu. Może nie każdy ma czas, aby siedzieć non stop przed kompem. Pozdrowienia dla "elyty forum"
  15. , to polecam cedr. Cedru nie musisz niczym konserwować. Niestety cena 1 m3 cedru to wydatek około 9 tyś. pln. pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...