Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Radzik100

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    34
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Radzik100

  1. Ja mam pytanie o koszt 1 kwh u ciebie. U mnie w Cieszynie Tauron kasuje w G11 0.62 zł za 1 kwh - cena ze wszystkimi opłatami przesyłami brutto. Oczywiście w umowie pisze że kwh kosztuje połowę mniej...
  2. Radzik100

    Drgania stropu

    Witam, Jesteśmy już około 2 tyg. po modyfikacji stropu. Do każdej z belek firma dołożyła dodatkowe dwie dodatkowe czyli obecnie tam gdzie były belki pojedyncze są potrójne natomiast w dwóch miejscach gdzie były podwójne są obecnie cztery. Strop się również usztywnił. Co dziwne myślałem że belki stare będą ugięte w stosunku do nowych a nie zauważyłem aby tak było czyli najwyraźniej sprężynowały i wprawiały strop w drgania.
  3. Radzik100

    Drgania stropu

    W jaki sposób tam już jest posadzka a na dole płyty gipsowe
  4. Radzik100

    Drgania stropu

    http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?p=36230#36230 tam też założyłem wątek... budowała firma polecana przez Pana Wojciecha projektował ich architekt a teraz wychodzi na to że strop jest źle zaprojektowany i zastanawiam sie co się stanie jak wniosę tam wszystko co ma być docelowo spadne do salonu ?
  5. Radzik100

    Drgania stropu

    Co to przewiązka ? Czyli to jest źle wykonane i zaprojektowane ?
  6. Radzik100

    Drgania stropu

    Tak wygląda strop nad salonem
  7. Radzik100

    Drgania stropu

    Chyba więc pozostaje mi dorobić wod/kan dla pralki na dole w domu i zabrać ją z poddasza...
  8. Radzik100

    Drgania stropu

    czyli drewniany strop tak ma po prostu ?
  9. Witam, Mam problem z dość sporymi drganiami stropu nad salonem. Bardzo proszę o pomoc co ew, można zrobić aby to nieco wyeliminować. Myślę że to był błąd umieszczać łazienkę na poddaszu ale teraz już musztarda po obiedzie... podczas chodzenia po poddaszu nad salonem wszystko drga ale prawdziwy problem zaczyna się gdy pralka zaczyna wirować wszystko się trzęsie w łazience. Czy to normalne zachowanie stropu drewnianego ? Czy może winna jest podłoga "pływająca" na poddaszu która te drgania potęguje ? Po drugiej stronie domu gdzie na dole sa dwa pokoje to na poddaszu drgania znacznie mniejsze ale tam łazienki już nie przeniosę układ stropu nad salonem w łazience od góry - Panel łazienkowy quick step lagune 8 mm (panel do pomieszczeń mokrych) - pianka 5mm pod panele - 2x MFP 22mm pomalowane folia w płynie - deski stropowe w rozstawie co 40 cm (3.8cmx18.5cm) - między deskami wełna isover 15 cm - łaty drewniane - płyty gipsowo kartonowe Rozpiętość stropu 4 m. Pozdrawiam i proszę o pomoc oraz rady
  10. Witam, Zrobiłem tak: Basia ma doprowadzenie fi 125. Ponieważ rurka którą mi podłączono doprowadzenia miała fi 110 było tam sporo luzu. Zakupiłem taśmę aluminiową samoprzylepną i kawałek rury fi125. Rurkę fi110 wprowadziłem do basi jak była wcześniej ale na nią nałożyłem fi125 naciagnięta na dolot. Połączenie na ile mogłem (kiepskie dojście) owinąłem tasmą. Ponieważ gładłem wczoraj gładź gipsową (obudowa z płyt izolacyjnych krzemianowo wapniowych) a na dworze jest ciepło nie miałem okazji jeszcze tego przetestować ale jutro pomimo zapowiadanych +20 spróbuję. Poniżej zdjęcie jeśli coś zrobiłem nie tak proszę o uwagę.
  11. Dzięki ! jak tylko zobaczę czy pomogło dam znać
  12. Będę wdzięczny za pomoc. Przyjżałem się doprowadzeniu powietrza do kominka i wygląda ono jak na zdjęciu Gdy kominek się pali powietrze jest zasysane z zewnątrz ponieważ wystarczy przyłożyć rękę do kratki na zewnątrz i czuć jak ciągnie. Problem jest taki że mam szczelną przepustnicę z uszczelka i gdy ja zamknę Basia nie przestaje ani trochę "słabiej" się palić. Jak widać na zdjęciu do wkładu doprowadzone jest powietrze giętką rurką która jest po prosty lekko włożona do wkładu od dołu nie jest w żaden sposób uszczelniona i jest sporo mniejsza niż srednica wlotu powietrza wkładu - efekt jest taki że wkład nie ma żadnych problemów aby pobierać powietrze z pomieszczenia po zamknięciu przepustnicy. Jak to uszczelnić w miarę prosta metodą aby przymykanie przepustnicy nieco ograniczło płomienie... czy można na to nałożyć jakąć szerszą rurkę ? nie wiem doradźcie...
  13. Dziś sprawdzałem czy wogóle powietrze jest zasysane z zewnątrz i okazuje się że jest - jutro testnę czy po "zamknięciu" przepustnicy zasysa nadal czy przestaje.
  14. Mam systemowy z wentylacja ok 7m ocieplony o śr. 200mm. Jesli zaloze ze to ciag jest problemem to jakie jest na to lekarstwo ?
  15. Zakładam że część powietrza pobiera z wnętrza jednak brak reakcji na zamknięcie przepustnicy mnie martwi. Czy kolanko i daszek mogą utrudniać pobieranie powietrza dla wkładu ?
  16. Witam, Nie chciałem zakładać nowego tematu ponieważ też mam basię. Powiedzcie mi w jaki sposób można zweryfikować czy wkład pobiera głównie powietrze z zewnątrz czy może ciągnie z domu ? Mam pod wkładem rurkę fi 110 wyprowadzoną w fundamencie na zwenątrz (około 2-3m długości) i zakończoną kolankiem 90 st. w górę a następnie taki grzybek aby od góry nie padał deszcz do środka rury. Wkład ma bdb ciąg kominowy i podczas palenie reaguje na otwarcie szybra lub przymknięcie - nie dymi na pokój po otwarciu (pod warunkiem że szyber otworzę). Zastanawia mnie jednak brak reakcji na zamknięcie przepustnicy (ma uszczelkę gumową) która jest na doprowadzeniu powietrza. Narazie paliłem tylko 3x i nie za mocno - dwa trzy małe kawałki nie za bardzo chyba suchego drewna ze stacji benzynowej i dwie kostki brykietu z castoramy. Ogólnie po dwóch godzinach palenia wkład dość ładnie dmucha ciepłym powietrzem z kratki i nic nie śmierdzi. Czy da się jakoś sprawdzić skąd wkład głównie pobiera tlen do spalania ?
  17. Okazało się że wieńca na górze nie ma - bo w projekcie go nie było... Jest tylko na dole (mam nadzieję). Kierownik każe zrobić katowniki po dwa po każdej stronie następnie uszczelnić i przez rok dwa obserwować jeśli nic się nie będzie działo dalej to położyć izolację na ścianie fundamenowej. Ufam że to wystarczy bo co mogę więcej zrobić.
  18. Jak by na tym nie stał już dom to bym nie biadolił. Prawdopodobnie pękło już na etapie zagęszczania i to zabajcowano (jest slad) ale nie pomogło... z tej strony ma być taras i ściana wystaje około 80 cm ponad ziemię i nie jest obsypana. Zagęszczali w czwartek a wylali we wtorek. Cały fundament zrobili od poniedziałku do czwartku - w środę jedynie schło - zbrojenie jest na górze również. Jakie sa sposoby naprawy aby to nie postępowało - oczywiśnie nie uszkadzając domu który na tym stoi.
  19. widziałem że chodzili z zagęszczarką mechaniczną - jednak na ile dokładnie to zrobili tego nie wiem. Zauważyłem że w środku domu w pomieszczeniu gdzie jest to pęknięcie na zew. posadzka opadła w w stosunku do ścian fundamentów o około 1-2 cm. W pozostałej części domu jest równo - opadło tam gdzie na zewnątrz widać pęknięcie - doklejam zdjęcie. Jak rozumiem to nie przypadek że tam gdzie opadło to pękło ?
  20. Troszkę mnie pocieszyłeś bo jestem zdruzgotany... Rozmawiałem z wykonawcą twierdzi że jest wieniec również na górze (widać do kawałek wychodzące lekko pręty więc jakaś stal tam jest). Za kilka dni przyjadą to obejżeć razem z Kier. bud. póki co mam nie robic wylwek i czekać...
  21. Były kotwy do mocowania podwalin domu widać ja na 2 zdjęciu. Wieniec był chyba tylko na dole - piszę chyba bo wykonywała to firma nie robiłem tego. Domyślam się że wienica na górze nie ma skoro tak pękło. Co teraz można zrobić aby to naprawić ?
  22. Witam serdecznie, Będę wdzięczny za wszelkie opinie. W marcu przy dobrej pogodzie firma wykonała fundament. Po kilku dniach przyszły śniegi i mrozy. Około 20 marca rozpoczeła się budowa domu i wszytskio było ok. Jednak jakis tydzień temu gdy temperatura się podniosła nawet do +20 st zobaczyłem takie pęknięcia w fundamencie - jeszcze 2 tyg temu ich nie było przynajmniej nie ma ich na starych zdjęciach lub były bardzo małe a teraz wraz ze wzrostem temp powstało jedno duże pęknięcie i drugie póki co małe dokładnie z drugiej strony - na pozostałej części funadmentu żadnych pęknięć nie ma. Wylewek jescze nie robiłem. Co mog lo się stać ? Funadament był zaszalowany i wykonany techniką monolityczną. Dodałem zdjecia - z okresu budowy fundamenów i teraz dwa zdjęcia dużego pęknięcia i jedno małego dokładnie z drugiej strony domu (na miniaturkach zaznaczyłem miejsca pęknięć).
  23. A gdybyś dziś szukał wkładu na co byś zwrócił uwagę jakis producent konkretny ?
  24. Troszkę mnie zmatrwiłeś ale dziękuję za opinię bo z pierwszej ręki od użytkownika tarnavki. Model Image również mi się podoba jednak myślałem że tarnava to "elita" kominków w Polsce. Teraz zastanawiam się nad innymi coś z kratki.pl ? czu dokładać do Jotula ?
  25. Witam, Mówią że kto pyta nie błądzi... Budujemy dom szkieletowy tzw. kanadyjski pow. użytkowa to 110 m2 z podaszem użytkowym. Dom ocieplony będzie wełna ISOVER gr. 15 cm dla ścian zewnętrznych, 15 cm dla stropów, 10 cm dla ścian wewnętrznych, 20 cm dla stropodachów. Dodatkowo sciany zew. płyta MFP i 5cm twardej wełny. Okna Uw = 1,3W/m2K. Zamierzam głównie grzać go kominkiem i jestem nastawiony na Tarnave http://www.tarnava.eu/oferta/12_professional_max_12_kw i tu pytanie czy 12kw czy 15kw ? A może zupełnie inny wkład ? Nieco obawiam się czy żeliwo jest dobrym wyborem - znalazłem opinie że pęka... Będę wdzieczny za opinie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...