Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Marchewka777

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Marchewka777

  1. No, 90 m powierzchni użytkowej, jest idealny, malutki, zgrabny i świetnie zagospodarowana przestrzeń To mój ideał - jak widać nie mamy dużych potrzeb (środków też Co do ceny Stolluxa to nie wiem jak by to wyszło ostatecznie, tak mi podali orientacyjnie. A przyłącza to nie załatwia samemu? Tego chyba firma budowlana nie załatwia...? W sensie woda gaz... - "cały moduł budynku można dostać już za 300 zł za 1 m pow" - yyy, no pewnie można, tylko co ja bym z tym modułem zrobiła nieszczęsna... W sensie to chyba normalne, że ekipy budowlane liczą sobie robociznę...? A ten tańszy wykonawca to skąd? Można prosić o namiary na priv?
  2. 470 tys.! matko boska! ten dom, co ja mam na myśli Stollux wycenia na około 170 tys. netto (do stanu surowego zamkniętego - ściany zewnętrzne,wewnętrzne,strop z ociepleniem, więźba, pokrycie dachu blachodachówką, rynny,okna, drzwi zewnętrzne,montaż). Szwagrów niestety nie mam Tylko szwagierkę i to na studiach polonistycznych, więc jedynie może nam dom ładnie nazwać... A Pana dom jaką ma powierzchnię?
  3. Od jakiegoś czasu przeglądam różne fora w poszukiwaniu informacji o domach szkieletowych, bo myślę nad budową takiego domu. I często znajduję zastosowanie nazwy dom szkieletowy zamiennie z kanadyjczyk. Czy to jest poprawnie? Nie udało mi się znaleźć informacji, czy to synonimy czy jednak nie. Przepraszam, jeśli zadaję to pytanie w niewłaściwym miejscu, ale nie potrafiłam znaleźć lepszego... Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  4. Podziwiam, budowa domu "rekreacyjnie" wymaga chyba dużej wiedzy no i umiejętności, nie mówiąc już o samozaparciu 30%-40% to rzeczywiście spory argument za domem szkieletowym, ale myśli Pan, że to wynika ze specyfiki materiału, konstrukcji, czy po prostu oszczędza Pan na tzw. "robociźnie" (wykonując wiele prac samemu)? A jak duży to będzie dom, jeśli można wiedzieć? My się zastanawiamy na poważnie nad tym projektem ze Stolluxa, o którym wcześniej pisałam, ale za prace systemem "gospodarczym" to się nie weźmiemy, brak umiejętności..., ja to mogę najwyżej ściany wytapetować, a mąż pogipsować i na tym kończą się nasze talenty budowlane...
  5. Wydaje mi się, że prawdziwą zaletą jest czas i łatwość aranżacji i przebudowy, ale cena chyba jednak nie jest taka sama - z tego, co czytałam i pytałam, wychodzi jednak około 5-10% taniej. A Pan budował drewniany dom w technologii szkieletowej? Można wiedzieć jaki i jakim kosztem? Myślimy nad budową niedużego 80-90 m2 - domku (coś jak ten szkieletowiec: http://stollux.com/52,projekt-l-29-.html) i próbuje się zorientować w temacie.
  6. Też szukam informacji na ich temat, wprawdzie słyszałam dobre opinie, ale nie jestem do końca zdecydowana, bo do końca jeszcze męża do drewna nie przekonałam...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...