Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brunoxp

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    156
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana Brunoxp w dniu 5 Listopada 2019

Użytkownicy przyznają Brunoxp punkty reputacji!

O Brunoxp

  • Urodziny 01.01.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Wykonczeniówka

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Katowice
  • Kod pocztowy
    40-018
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Brunoxp's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare
  • Week One Done Rare

Recent Badges

33

Reputacja

  1. Cd dalszy mojego serwisu Airpacka 400h- moze komus sie to przyda: po rozebraniu wszystkiego jeszcze raz, okazało sie ze zamontowałem odwrotnie trójnik końcówki wężyka pomiarowego ciśnienia. Po złożeniu wszystkiego kalibracja i tym razem wywiew 400m3/h zamiast 90 ale nawiew nadal ok 300m3/h i na dodatek słychać ze mimo wymiany łożysk jest brzęczenie na wentylatorze nawiewnym. Zamówię jeszcze jeden zestaw łozysk bo moze trafiłem na felerny egzemplarz -postaram sie poszukac czegos lepszego, drozszego (SKF?) i dam znac po wymianie. Nadmienie ze ten wywiewny wentylator który miał skorodowane łozyska, z których demontarzem walczyłem godzine chodzi bardzo cicho. PS. tym razem przy składaniu nie nitowałem płyty osłonowej - okazuje sie to nie do konca potrzebne.
  2. Ja własnie serwisuje sobie prawie 8 letniego juz Airpacka 400H bo zaczał głosno chodzic. Zadzwoniłem do serwisu Thesli i zamiast wymiany drogiego silnika/wentylatora (ok 1500zl) miły pan poradził mi abym sam wymienił wszystkie 4 łozyska w obu silnikach. Podał nawet linki do łozysk -całe 7zł za sztukę czyli koszt wymiany 28zł oraz link do filmów instruktażowych na YT. Cała operacja roznitowywania czesci reku po obu stronach aby dostac sie do wentylatorów + rozebranie silników i wymiana łozysk a potem składanie i nitowanie -zajeła mi cały dzien. Wentylator nawiewny był OK a wywiewny miał skorodowane łozyska i tu była najdłuzsza walka. Jest ciszej ale teraz niestety walczę z problemem kalibracji ponieważ różnice strumieni są za duże : 90m3/h wywiew do 300m3/h nawiew i nie da sie przez to skalibrowac. Przedmuchiwałem wężyki od pomiaru ciśnienia- nie pomogło, zdjałem filterki z wezyków -nie pomogło, zamieniałem miejscami węzyki aby wykluczyc uszkodzenie modułu pomiaru cisnienia CF_0.2v -moduł zdrowy. Zostaje mi ponowne roznitowywanie tej części wywiewnej, sprawdzenie wężyków od tej strony(może któryś wyskoczył ze złącza/kolanka). Podejrzewam tez ze słabo uszczelniłem mocowanie wentylatora ewentualnie obudowy silikonem przed nitowaniem i powietrze gdzieś bokiem ucieka. W najgorszym wypadku może się okazać ze wentylator wywiewny słabo chodzi i wtedy będę musiał dać 1,5k zł za nowego Papsta. Trzymajcie kciuki aby to była duperela Ps. Przez ostatnie 8 lat nie musiałem nic serwisować -chodzi 24h na dobę cały rok- tylko żona filtry wymieniała i raz na rok myła wymiennik
  3. To zależy ile tych okien masz. W moim przypadku np okna od północy i wschodu są stałe i jako jedyne z poczwórna szyba ale jest ich niewiele a właściwie 2 niewielkie
  4. Ponieważ dom pasywny to dom budowany i wykańczany dokładnie -moja rada to budować samemu albo z nadzorem inwestorskim codziennie na budowie
  5. Jesli jeszcze mozesz to okna cieply montaz na wysunietych konsolach, drzwi cieplejsze i z cieplym montazem no i rekuperator o najwiekszej mozliwej sprawnosci.
  6. Brunoxp

    Wykonanie pergoli

    Moja stoi blisko ściany ale jej nie dotyka- jest samonośna, więc w twoim przypadku nie byłoby problemem postawienie jej w dowolnej odległości. Wielkość podstaw słupów oraz same przekroje są na tyle masywne że nic się nie rusza/chwieje podczas wichur.Dodatkowo opiera się na żaluzjach. w planach miałem żaluzje przesuwane na rolkach/wózkach ale odpuściłem sobie ze względu na stopień komplikacji i koszty.
  7. Brunoxp

    Wykonanie pergoli

    Cordura po 10zl m2 -znów na alledrogo. Materiał uszyty przez żonę ale nie zrobiłem jeszcze oczek do powieszenia na linkach bo na razie zająłem się nowym projektem i budową - domkiem szkieletowym 35m2. Nie mam też czasu na wylegiwanie się na tarasie Załączam zdjęcia z detalami wykonania i mocowania rolety na linkach od mojego kumpla, który zrobił wcześniej podobną pergolę.
  8. Brunoxp

    Wykonanie pergoli

    Wzorowałem się na zdjęciach pergoli sprzedawanych na alledrogo. Projekt zrobiłem sam adaptując do moich warunków. Wykonanie samodzielne. Chętnym mogę podesłać rzuty/przekroje z wymiarami ewentualnie pomóc w projekcie.
  9. Dzień dobry, zacząłem projekt i budowę budynku gospodarczego/składu narzędziowego w technologii szkieletu drewnianego. Zgłoszenie już przeszło. Budynek parterowy z dachem dwuspadowym (32st) będzie miał kształt prostokąta o wymiarach 8m x 4,33m bez ścian wewnętrznych posadowiony na fundamencie płytowym. Ściany zewnętrzne o wys. 232cm na słupkach 45x95mm w rozstawie 60cm, obite obustronnie płytą mfp 12mm, wypełnione wełną, podwójny oczep. I teraz dochodząc do dachu i więźby mam problem, mianowicie chciałbym jeżeli to możliwe zrobić więźbę krokwiowo-jętkową bez pasa dolnego opartego na oczepie ponieważ nie planuje żadnego poddasza użytkowego. Po prostu chciałbym mieć wyższa niż 240cm przestrzeń nad głowa aby móc wnieść większe sprzęty. Dach tradycyjnie na łatach i kontr-łatach kryty blachą. Potrzebuje pomocy w zaprojektowaniu i obliczeniu takiej więźby dla moich warunków geograficznych, może być odpłatnie.Proszę o kontakt na priv. Niestety w gotowcach sprzedawanych na allegro najczęściej domek ma wymiary 5x7m i oczywiście poddasze użytkowe gratis. Poniżej moje rysunki.
  10. Brunoxp

    Wykonanie pergoli

    Coś koło 5x7m Mam ostatnio problem z załączaniem tutaj zdjęć
  11. Brunoxp

    Wykonanie pergoli

    Roleta rzymska i masz obie rzeczy
  12. Brunoxp

    Wykonanie pergoli

    Mogą też być skręcone odpowiednio duzymi wkrętami z łebkami talerzykowymi. W linku moja realizacja takiej taraso-pergoli z żaluzjami. https://forum.domidrewno.pl/index.php?topic=14483.0
  13. Nie da się powiedzieć gdzie aby były dobre bo dziś firma istnieje a jutro jej moze nie być. Ponoć w naszej szerokości geograficznej lepiej sprawują się polikryształy albo CIGSy(nie do zdobycia). Sam mam Sharpy 275W(poli) i uzysk roczny na poziomie 1100Wh z 1kWp ale duzo mono jest teraz w dobrej cenie i jest w czym wybierać. Raczej zastanów się na wyborem dobrego markowego falownika.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...