Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

schizo85

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    432
  • Rejestracja

O schizo85

  • Urodziny 12.12.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Mieszkamy:)
  • imię i nazwisko
    Marcin Sołtys

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Rzeszów
  • Kod pocztowy
    35-213
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

schizo85's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. Jakbyś jeszcze nie zauważył to prawie nikt tutaj nie komentuje, więc nie licz na jakiś wysyp odpowiedzi. Z resztą nie ma sensu komentować kolejnych Twoich "genialnych" pomysłów, gdzie planujesz znowu coś a nie masz zielonego pojęcia czy jest to możliwe, czy znajdzie się architekt/konstruktor który się pod tym podpisze, czy są techniczne możliwości wykonania tego. Poświęcasz w cholerę czasu na kreślenie jakichś rysunków i odkrywanie koła na nowo zamiast w tym czasie zrobić cokolwiek konkretnego. Tak jak wszyscy Ci mówią BK/silka + styropian - najprościej, najszybciej, najtaniej. Co do zdjęć to musisz skorzystać z zewnętrznego hostingu jakiegoś i linki stamtąd przekleić tutaj. Niby potrafisz znaleźć jakieś ruskie filmy o robieniu paneli SIP a czegoś tak prostego, jak zdjęcia w postach, już nie. http://bfy.tw/FpGp
  2. schizo85

    Panasonic Aquarea

    Mam pytanie, bardziej do instalatorów. Potrzebuje podłączyć pompę do systemu sterowania domem. Czy orientuje się ktoś o jakimś sposobie zewnętrznego sterowania/odczytania wartości z jakimi pracuje pompa ciepła? Wiem że istnieje coś takiego jak PA-AW-MBS-1 który udostępnia to wszystko po RS485/Modbus tyle że kosztuje miliony monet i nie potrzeba mi aż tylu możliwości. Skoro ten moduł działa znaczy że istnieje możliwość podpięcia się pod jednostkę wewnętrzną tylko czy ktoś wie jaki tam jest interfejs/protokół?
  3. I to Ci każdy próbuje wtłoczyć od bardzo dawna. A co do murarza to niekoniecznie Ci on jest potrzebny. Beton komórkowy czy silka bardzo prosto się muruje zaprawą na cienką spoinę tudzież chyba nawet są teraz kleje(pianki) poliuretanowe do murowania tegoż. Sam zabierałeś się za robienie paneli SIP, składanie szkieletora i inne dziwactwa a do murowania potrzebny Ci murarz?
  4. Chodzi tak czy nie to dziwne bo u mnie w większych mrozach praktycznie cały czas kręcił się na najwyższych obrotach. I nie było to 80% bo miałem ustawionego na 100% dla testów i potrafił się jeszcze wyżej wykręcić. Obszedłem to ustawieniem obydwu wentylatorów na 100% i skręceniem potencjometrów na płycie głównej. Teraz, na oko, chodzi na 30%. Dzięki moim poprawkom w samym rekuperatorze nawet przy -24 stopniach wymiennik nie zamarzał mimo stałej, małej prędkości wentylatorów i nawiewał stabilne 11 stopni.
  5. Nie ośmieszaj się. Przecież to waga dwa widlaków o udźwigu 2.5t. Kamil ma takie pewnie na firmie to sobie wjedzie na panele i się dociśnie.
  6. Ktoś Ci mówił już wcześniej jakiego kleju musisz użyć i jakie normy spełniać. Więc co jeszcze chcesz? Ale jak chcesz konkrety, to ja Ci podpowiem - żaden klej który jesteś w stanie dostać nie nada się. Do tego są specjalistyczne kleje których nie kupisz na allegro tudzież innej Castoramie. Prasa która będzie do tego zadania wymagana to nacisk nie kilku ton, a kilkudziesięciu jak nie kilkuset ton równomiernego nacisku. Przecież to proste do przeliczenia. 125cm x125cm = 15625cm2. Na każdy centymetr kwadratowy niech będzie nacisk 2kg co daje już 31 ton. A 2kg nacisku to ja używam jak kleję cokolwiek Superglue. Nie będę się wypowiadał ile to powinno być bo nie wiem, a w przeciwieństwie do Ciebie ja wiem że nie wiem więc się za to nie zabieram nawet. Do tego dochodzi kwestia przyczepności kleju do płyt OSB, zdajesz sobie sprawę że one są impregnowane albo woskowane i klej się tego nie będzie trzymać? A pomysłu z gruntowaniem jest debilny, grunt też się czegoś musi trzymać a wosku nie będzie. Z resztą tutaj też widać brak podstawowej wiedzy u Ciebie. Grunt nie jest do tego żeby coś się lepiej trzymało, tylko do tego żeby podłoże nie było zbytnio chłonne, co w konsekwencji może spowodować za szybkie wchłonięcie wody z farby/kleju/gipsu i przez to pogorszenie przyczepności przez niepełne wiązanie. Nie mówimy tu o jakichś specjalistycznych gruntach które ze zwykłymi mają tylko nazwę. To że Ty sobie zrobiłeś stoły warsztatowe o których słyszę tutaj już od dawna jest śmieszne. Ja prawie tylko "tymi ręcoma" postawiłem dom więc doświadczenie mam większe niż Ty, nie wspominając nawet o doświadczeniu które mam z innych branż a nawet mi do głowy nie przychodzi żeby choć jeden z Twoich pomysłów dało się zrealizować w warunkach garażowych i przy stanie wiedzy którą posiadasz. Na prawdę odpuść sobie te Twoje pomysły i zbuduj z Silki + styropiani masz spokój.
  7. Jesteś bardziej uparty niż osioł, żeby jeszcze wynikało to z jakiejkolwiek wiedzy a wynika po prostu z głupoty. Może trzeba porozmawiać z administracją żeby Ci zmienili podpis pod avatarem na coś w stylu "nic nie wiem o świecie ale wydaje mi się że pozjadałem wszystkie rozumy" dla ostrzeżenia innych użytkowników. Zrobienie jakiegokolwiek z tych Twoich pokręconych pomysłów nie będzie ani łatwe, ani tanie, ani szybkie. Ja stawiam że nawet niemożliwe. Oczywiście rozmawiamy tu o czymkolwiek co będzie zdatne do zastosowania w budowie domu. Bo skleić dwie płyty OSB na styropianie to owszem się da, ale później co najwyżej na budę dla pas, bo już na kurnik bym się bał to dawać. Nie zrobiłeś nic kompletnie w rzeczywistości odkąd tutaj jesteś tylko tworzysz więcej swoich poronionych teorii. Nie masz żadnej wiedzy w zakresie w którym chcesz cokolwiek robić, nie masz kompletnie żadnego doświadczenia, nie masz narzędzi, nie masz nic. Dobre rady ignorujesz a jeszcze rzucasz się że nikt Ci nie powie jak zrealizować te Twoje głupoty. Już nawet ćwierćinteligent by doszedł do wniosku że nic z tego nie będzie. Nie dlatego że chcesz to robić w garażu jak się rzucasz tutaj, bo dużo rzezy da się tak zrobić, ale dlatego że jest to niemożliwe do zrobienia w takich warunkach, po prostu niemożliwe. A zwłaszcza że nie masz żadnej wiedzy w tym zakresie. Odkąd ja tutaj jestem jesteś i Ty. Ja zdążyłem wybudować dom, wprowadzić się do niego i mieszkać już półtora roku prawie, a Ty?
  8. Na prawdę skończ Waść, wstydu oszczędź. Tu nie chodzi o to czy robi to firma czy nie firma, tylko chodzi o to czy robi to ktoś kto się na tym zna, wie na czym to polega, wie dlaczego dzieje się tak a nie inaczej. A ta Twoja belka próbna gów.. da bo jak ją sprawdzisz? Obciążysz ją tymi swoimi płytami chodnikowymi czy autem najedziesz? To nie są żadne próby, na prawdę nie ośmieszaj się bardziej niż już to robisz. A co do tego to jakby mi powiedział ktokolwiek z forum to co Ty to też bym go wyśmiał. Ale skoro Tobie mówią to WSZYSCY to coś w tym musi być. Pokaż mi jedną osobę która się z Tobą zgadza.
  9. Skoro nie wiesz jakie będą siły to skąd wiesz że to będzie przesadzone ale wytrzymałe? Może właśnie będzie niedoszacowane i złamie się jak zapałka? Chłopie, brakuje Ci elementarnej wiedzy z czegokolwiek. A na tym ze coś Ci się wydaje to się przejedziesz. Oczekujesz dobrych rad jak coś zrobić, jak sprawić żeby Twoje nierealne wymysły urzeczywistnić a na tezy że się nie da/nie opłaca reagujesz zaprzeczeniem bo "Tobie się wydaje". To co napisał Przemek Kardyś żebyś się jebnął w łeb to święta prawda, najlepiej bardzo mocno w jakąś ścianę, zadziała selekcja naturalna.
  10. Ma ktoś taki problem że nagle wentylatory zaczynają pracować na pełnych obrotach? Dzisiaj rano wstaje a tu w domu dziwnie zimno, temperatura spadła z 22 do 20.8, myślałem że może pompę ciepła szlag trafił. Zachodzę do pomieszczenia gospodarczego a tu to gów.., bo inaczej już tego rekuperatora nazwać nie mogę, pracuje na pełnych obrotach i nawiewa mi do domu 9 stopni. Nie reaguje w ogóle na sterownik. Pomaga wyłączenie i włączenie na dłuższą chwilę. Jednak po jakimś czasie dalej wchodzi na pełne obroty. Miał ktoś coś takiego? EDIT Nie wiem czy to nie jest coś z rozmrażaniem bo jak zajrzałem do środka rekuperatora to zobaczyłem że grzałka jest czerwona i chodzi. Aczkolwiek nawet jeśli tak jest to nie powinien się rozmrażać praktycznie cały czas. Ja rozumiem że jest zimno na zewnątrz ale bez przesady. Na razie ustawiłem prędkości wentylatorów na 100% i ograniczyłem je potencjometrami na płycie głównej. Pewnie czeka mnie kontakt z serwisem :/
  11. Cześć. Pisze w imieniu kolegi, który prosi o Twój nr. telefonu. Chce porozmawiać o pompie ciepła, którą uzywasz. On jest nie zalogowany... Pozdrawiam. Sławek

    781653218 - może być na sms.

  12. W końcu chwilę czasu więc można podsumować sezon grzewczy. Najpierw zużycie za kwiecień i maj: Kwiecień: CO 22.6zł(73kWh), CWU 12.5zł(44kW) Maj: CO 9.14zł(25kWh), CWU 8.78zł(31kW) Podsumowanie sezonu grzewczego, od odpalenia ogrzewania we wrześniu do teraz, pompa zużyła 1362 kWh co dało kwotę 414zł. W domu zawsze powyżej 22 stopni, pompa chodziła tylko w taniej taryfie, nawet podczas największych mrozów nie było potrzeby włączania jest w czasie trwania drogiej taryfy. Mieszkamy już 10 miesięcy, za ten czas na CWU pompa zużyła 469kWh co daje kwotę 136zł. W międzyczasie jeszcze trochę poszło na chłodzenie, wtedy pompa chodziła sobie samopas, bez zważania na taryfy. Licząc średnią ceną kWh chłodzenie podłogowe wyniosło 30zł. W sumie do tej pory 580zł, gdyby nie chłodzenie którego będziemy teraz używać, prawdopodobnie za cały rok,CO i CWU wyniosło by 600zł.
  13. Ktoś kojarzy jakiś tani klimakonwektor, taki naścienny czy tam kasetonowy, najlepiej wyglądający jak jednostka wewnętrzna klimatyzacji. Szukam czegoś taniego żeby sobie podpiąć pod pompę p/w, na chłodzenie salonu. Z tego co patrzę to wszystko dość drogie, prawie w cenie kompletnej klimatyzacaji:/ Najtańszy jaki znalazłem na razie to Daikin FWT02CT w cenie 1150.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...