Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tomeekk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    33
  • Rejestracja

O tomeekk

  • Urodziny 13.05.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Police
  • Kod pocztowy
    72-010
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

tomeekk's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. czym mocowac portal do obudowy z płyt K-W? chce okleić wkład (Arysto a12 slim) do okoła ok 15cm kamień/płytka i dołożyć portal z drewna/kamienia. Jakimś mamutem to przykleic? sklejkę skręcę z płytą KW? Jeśli kamień to na jaki klej?
  2. tomeekk

    Ogrzewanie kablami 2017

    wyszlo mi 62kwh/m2 z OZC, wydaje mi sie troche słabo porozmawiam jutro z asoltem czy da sie cos zrobić*zeby to polepszyć
  3. tomeekk

    Ogrzewanie kablami 2017

    Jak wygląda sprawa z devilink i regulatorami temp. powietrza? Czy są one potrzebne? zastanawiam się głównie nad garażem, gdzie temp podłogi nie bardzo mnie interesuje, ale chciałbym tam trzymać ok 15*. Reszta domu chyba nie ma sensu? nie wiem czy jest sens kupować zestaw 15 regulatorów powietrza i 15 regulatorów do podłogi. Kable w wylewce.
  4. tomeekk

    Ogrzewanie kablami 2017

    można - jedyny warunek dane na fakturze musza pokrywać się z danymi OSD (w szczególności adres) poszukam kogoś*od OZC i dam do przeliczenia.
  5. tomeekk

    Ogrzewanie kablami 2017

    Sprowadzam z Chin i robie sam EUCO 64,2 kWh/(m2 rok) - ale to przy wentylacji grawitacyjej, mam reku i troche lepsze ocieplenie wzgledem projektu więc celuje w 50kWh/m2
  6. tomeekk

    Ogrzewanie kablami 2017

    Napisałem do Eltoma, poczekam na ich wycene kable chciałem co 10cm żeby posadzkę równomiernie ogrzewać. Czyli jeżeli zostanę przy kablach 10T (co 10cm) i 18T (co 10cm) w łazience to powinno być ok? 100W/m2 wszystkie pomieszczenia oprócz łazienek, 180W/m2 łazienki. 10kwp wyniesie mnie ok 20tys (uwzględniając dotacje z mój prąd). Przy fv nie zamierzam korzystać z taryfy nocnej. Być może w przyszłości dołożę kolejne kwp jeśli rząd wprowadzi planowana zmianę*100% odbioru, a nie 80% jak do tej pory. Oprócz kabli w okresie przejściowym mam zamiar dogrzewać*klimą.
  7. tomeekk

    Ogrzewanie kablami 2017

    jestem na etapie zakupy kabli grzewczych. Projekt domu: https://www.mgprojekt.com.pl/helios Zapotrzebowanie wg pracowni przy wentylacji grawitacyjnej zakładam u siebie mniejsze zapotrzebowanie - instaluje rekuperacje, zamieniam białą 18 na grafitową*20 na fasadzie i dokladam 3cm na gruncie i stropie. Początkowo zakładałem devi 10t, ale zmieniłem zdanie i będzie 18T. Długosci kabli wyliczyłem następująco: Salon, jadalnia, kuchnia - 2x200m + 80m Wiatrołap 40m Pokoj na parterze: 120m Łazienka na parterze: 30m Kotłownia: 80m Garaż: 210m Łazienka góra wspólna: 60m Łazienka sypialnia rodziców: 50m Sypialnia rodziców + garderoba: 180m Pokój mały góra: 80m hol góra: 90m sypialnie góra: 2x140m Łącznie 1673m kabla 3114kW Planuje do tego devilink + czujniki temp podlogi Ma to sens? Do tego oinstalacja 10kwp fotowoltaiki (w kierunku południowym) - liczę*się*z dopłatą za ogrzewanie. Odstępy kabla co 10cm (garaż więcej) - 180W/m2
  8. Witam, po przebojach ze starostwem w Policach w końcu mam pozwolenie na budowę. Stoję*teraz przed wyborem wykonawcy do SSO/SSZ/Developerki. Czy ktoś z grupowiczów jest w stanie polecić sprawdzone ekipy? Dostałem wycenę*od Siergieja, ale cenowo dosyć sporo (330tys SSZ bez okien) za dom 156m.
  9. Witam Jestem kompletnie zielony w temacie, wlasiciel dzialki, ktora mam zamiar kupic podeslal mi wyniki badan geologicznych. Czy jest ktos moze w stanie zanalizowac ponizsze wyniki badan? Bedzie mozliwosc wybudowania piwnicy? 1. Przeprowadzone badania wykazały, że w badanym podłożu gruntowym występują osady czwartorzędowe wieku plejstoceńskiego - genezy lodowcowej (gQp) - wykształcone w postaci piasków drobnych, piasków gliniastych, glin piaszczystych, których nie przewiercono do głębokości rozpoznania tj. 4,0 m p.p.t. Osady lodowcowe przykrywa 0,3 – 0,4 m warstwa gleby (piasków drobnych humusowych). W omawianym podłożu wydzielono cztery warstwy geotechniczne, z których grunty warstwy II charakteryzują się ograniczoną nośnością, natomiast grunty pozostałych warstw geotechnicznych należy uznać za nośne. 2. W czasie prowadzenia prac polowych (wrzesień 2015’), w badanym podłożu stwierdzono występowanie wody gruntowej w postaci obfity sączeń nawierconych na głębokości 2,2 – 3,4 m p.p.t. Oprócz tego stwierdzono występowanie wody gruntowej, o zwierciadle napiętym, nawierconej na głębokości 5,3 - 5,5 m p.p.t.. Ze względu na liczne sączenia owej wody nie stabilizowano. 3. Istniejące warunki gruntowo – wodne pozwalają na bezpośrednie posadowienie fundamentów projektowanego budynku mieszkalnego, po uprzednim uwzględnieniu głębokość przemarzania gruntów, która na tym terenie wynosi 0,8 m (wg PN-81/B-03020). W związku z tym, iż w omawianym podłożu występują grunty o ograniczonej nośności (grunty warstwy II), zaleca się zastosowanie szerszego fundamentu, tak aby ograniczyć oddziaływania sił pionowych na grunty owej warstwy. Po wykonaniu wykopu pod fundament (budynku mieszkalnego w miejscu gdzie w podłożu wystąpią grunty spoiste), należy go zabezpieczyć przed wpływem czynników atmosferycznych, w ten sposób aby nie nastąpiło pogorszenie stanu gruntów spoistych. 4. Wartości obliczeniowe oporu granicznego podłoża - Rd, określić można na podstawie normy PN-EN 1997-1 Eurokod 7: Projektowanie Geotechniczne i parametrów geotechnicznych podanych w załączniku nr 3. Legenda do przekrojów. 5. Projektowany obiekt zaliczono do pierwszej kategorii geotechnicznej 6. W podłożu występują proste warunki gruntowe. 7. Powyższe wnioski należy rozpatrywać łącznie z zaleceniami norm: PN-EN 1997-1 Eurokod 7 i PN-B-06050:1999 (Roboty ziemne).
  10. czyli teoretycznie jesli ich technologia w jakiś magiczny sposób wyklucza paroizolacje, to nadal mogę zabezpieczyć się w inny sposób? Cenowo mi ich propozycja odpowiada i wydaję się naprawdę*atrakcyjna w stosunku do materiałów i izolacji, które stosują.
  11. marketingowy belkot marketingowym bełkotem. Ale czy zastosowanie paroizolacji sprawi, że ta technologia będzie ok?
  12. http://www.sendom.pl/technologia/dom_energooszczedny_modern_ii.html tutaj się chwalą, że nie potrzeba i teraz nie wiem co myśleć. byłem na nich zdecydowany, ale oszczędzaliby na paroizolacji?
  13. Witam Cyz jest sens stosowania paroizolacji w takiej przegrodzie? Z zewnątrz i od wewnątrz przepuszczalna Fermacell. Do tego 20 cm wełny pomiędzy płytami. Na elewacji 15cm wełny i tynk silikatowy silikonowy.
  14. A nie myslales o szkielecie? Są cieple bez żadnych super ekstra dodatkowych nakładów. Budowa potrwa ze 3-4 miesiące. Ja miałem ten sam plan co Ty i stanęlo na szkielecie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...