Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mchrol

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    75
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mchrol

  1. Panowie i Panie, Od kilku miesiecy doslownie szukam metody na hydroizolacje swojego okna naroznego oraz wejscia do buynku. Prosze o pomocna dlon bo trace nerwy juz i kase a zima tuz tuz. Budynek posadowiony na plycie fundamentowej. Tuz po ulozeniu kostki brukowej z uwagi na ryzyku mostkow termicznych zostawilem XPS przy oknach i wejsciach do balkonow, garazu czy wejsciu do budynku. Teraz klopot mam jakiego materialu uzyc by zabezpieczyc sie przed stojaca woda miedzy oknem a kostka brukowa. Zwlaszcza okno narozne narazone jest na zacinajace deszcze. Ponizej zdjecie w czym rzecz . Myslalem o folie w plynie, macie EPDM i kleju hybrydowym. Nadmienie, ze finalnie ma isc tutaj jakis kamien jako parapet, prog na ten styropian. Czy widac zdjecie ? Ciezko z Tableta dodac fotke na forum
  2. My finalnie skorzystalismy z firmy DOMINBUD z Morzyczyna. Wycene tez bralismy od SZUBERTA
  3. A powiedz prosze jak podjazd do Garazu ? W końcu auto troche waży i szkoda by było jeździć po styropianie. Są jakieś progi moze do kupienia ? Masz zdjęcie samego garażu i połączenia ?
  4. Do szanownych forumowiczow . Od dluzszego czasu zastanawiam sie, w jaki sposob podejsc z tarasem z kostki brukowej, podjazdu z kostki czy podejscia do budynku , rowniez z kostki do plyty fundamentowej? Scisle chodzi o styropian 20cm , ktory wystaje za obrys plyty i zaczyna sie na tym samym poziomie. Nie chce go podcinac, by nie tworzyc mostkow cieplnych. Licze, ze z ociepleniem pojedziemy po calosci, styropian do styropianu, tylko wtedy nie bedzie zadnego cokolu.O ile do fundamentu ponizej ZERO budynku mozna fajnie dosc z podjazdem czy taraasem , nie mam pojecia w jaki sposob zrobic przy ocieplanej plycie fundamentowej. P.S - zdjecie chyba sie nie zaladuje
  5. Mam pytanie odnosnie sposobu boniowania w welnie mineralnej na elewacji budynku. Chcialbym zaoszczedzic troche pieniazkow i ocieplic budynek na zime i mysle na temat welny mineralnej. W jaki sposob boniowac w welnie ? Przeczytalem troche materialow o boniowaniu w styropianie ( listwy , wypalarki itd) . Niestety nie wiem w jaki sposob mialbym to zrobic w welnie. Zalezy mi rowniez na na dolozeniu z welny kwadratowych gzymsow (rowniez z welny) w okolicach garazu . Czy tak to sie w ogole robi ? Ze styropianiem nie ma problemu. Kupic mozna cienki styropian i dokoleic do poprzedniego. To wszystko tynkujac i malujac na inne kolory jest zludzenie jakby gzymsu. Zastanawiam sie czy tak samo jest z welna ? Dzieki z gory za wszelka pomoc.
  6. Dobry znajomy zajmuje sie dociepleniem elewacji w syrenie STEICO. Do sciany przymocowuje teownik, na wyższych ścianach oczywiscie przegrody tak by wypelnic przegrody potem welna z maszyny. Następnie na zewnatrz montuje plyte drzewna o grubosci 4 cm. Calosc izolacji ma okolo 24 cm grubości. Jak to sie ma do klasycznych izolacji z styropianu czy wełny. Niestety nie mam jeszcze wyceny ale postaram sie w tym tygodniu dopisać ile chce mnie skasować
  7. Witam. Jestesmy w trakcie budowy domu. Fundamenty juz stoją a zanim wyjadę do pracy chcialbym sprobowac swoich sil z ułożeniem ogrodzenia z tylu domu. Z uwagi na to, ze dzialka jest narożna ogrodzenie "z tyłu" oznacza tylko dwie strony. Lacznie 70 m ogrodzenia. Założenie to ogrodzenie panelowe . Lokalizacja - północno zachodnia czesc polski. W jaki sposob montować takie ogrodzenie ? Czy trzeba robic jakis fundament pod takie ogrodzenie? Dzialka lezy na terenach o wysokim poziomie wod gruntowych. Na dzien dzisiejszy jest to ok 50/60 cm ponizej terenu ( to juz po podwyższeniu niwelety terenu) Moglby mi ktos pomoc/doradzić w jaki sposob takie ogrodzenie ułożyć , nie ukrywam samemu gdyz mam duzo wolnego czasu ( lacznie miesiac ) i chcialbym poradzic sobie z tym samemu ( z pomoca forumowiczów znaczy sie.
  8. Czy po wylaniu plyty i podkewaniu jej 3/4 razy na dzien mozna klasc sciany od ukonczenia tygodnia ? Beton C30/37.
  9. mchrol

    Jakiej marki kocioł gazowy

    mógłbyś rozwinąć temat? gaz bedzie ogrzewał wodne ogrzewanie podlogowe zatopione w plycie fundamentowej plus poddasze rowniez podlogowka. do tego zbiornik na c.w.u. i solary.
  10. Mnostwo tematów o piecach gazowych ale ja chcialbym poznać Wasze oponie na temat tylko marek pieców gazowych, ktore Waszym zdaniem sa najlepsze. Szukam na prawde porządnego sprzętu , takiego ktory przy okazji bedize możliwy do szybkiej naprawy w Naszym pięknym kraju. Moim typem jest na ta chwile Viessmann Jakies plusy/minusy ?
  11. Jaką ziemią obsypywaliście opaskę wysadzinową ? Mam pełno czarnoziemu na dzialce po wymianie gruntu ale nie chce taka ziemia. To dosc organiczna ziemia i nie chcialbym by tam jakas trawa rosła czy inne chwasty.
  12. A jak to jest z tym deszczem w procesie wykładania i klejenia XPS lub wylewania betonu ? O ile mżawka nie sprawi problemu to mocny deszcz ?
  13. Dzieki serdeczne. Troche mnie uspokoiles. Co do rozprowadzania rur to porozmawiam jeszcze raz z wykonawca odkurzacza centralnego.
  14. Wiem tylko tyle,ze wykonawca ma zamiar korzystac z jakiejs stali BsT500 czy cos podobnego mze to jakies zbrojenie plytowe ale nigdzie nie moglem tego znalezc. No i ze on zbrojenia nie skreca i tym samym zaoszczedza czas. Facet od odkurzacza pakowac sie chce w styropian a mnie to troche nie na reke bo w koncu gdzies ta izolacje miejscami sie zmniejsza. Sprawa druga to pogoda? Leje i leje i grad i deszc i slonce i wiatr:// w ktorym momencie uwazac na deszcz? Przy wylewaniu plyty czy przy kladzeniu XPS? Najlepiej zwby bylo 15 stopni i slonce ale w najblizszych dnia h u nas lipa raczej
  15. Dzieki Janek. Tak wykonawca chce frezowac bruzdy by wejsc pod pierwsza siatke zbrojenia. Obawia sie,ze jak przyjdzie druga siatka to przygniecie rury. Czy masz moze zdjecie jak wygladaja rury centralnego odkurzacza po nalozeniu drugiej siatk?
  16. Moi drodzy, Stron tego watku jest ponad 339 wiec przepraszam jesli ponowie pytanie, ktore juz bylo miedzy gaszczem postow ale potrzebuje pomocy, by byc przygotowanym na poniedzialek. Zdecydowalem sie na posadowienie plyty fundamentowej zamiast law z uwagi na wysoki poziom wody gruntowej. Mam troche pytan jesli ktos bylby w stanie choc troche pomoc. Z uwagi na brak wiedzy w tym temacie , mam ograniczone zaufanie do wykonawcy choc budowali ok 60 plyt. Budowa juz ruszyla wiec tylko mozna miimalizowac bledy. Ponizej krotki opis wprowadzajacy. Dzialka w okolicy 200 m. Od bardzo duzego jeziora. Woda gruntowa w okresie letnim 70-80 cm ponizej terenu. Aktualnie ok. 30cm i wciaz pada :/ Grunto to glownie piaski , zwiry , slabo zageszczone ale przepuszczalne. Na ta chwile rozprowadzili mi kanalize. Plyta budowana w nastepujacy sposob : 1. Wybranie humusu 2. Nasypanie piachu ok - 50cm tak by poziom posadowienia posadzki byl ok 45 cm powyzej drogi ( tak jak u wiekszosci sasiadow ) 3. Zageszczenie 4. Rozprowadzenie przepustow, kanalizacji , peszli na kable itd. 5. Zasypanie wykopalisk pod rury. 6. Rozlozenie bezposrednio na zageszczonym piachu brzegow styropianu i po ulozeniu i odpowiednim sprawdzeniu wymiaru wypelnienie dwoch warstw XPS 2x10cm . 7. Klejenie klejem poliruty... cos tam 8. Tutaj osobna ekpia po ulozeniu XPS'u przychodzi i robi korytka na rozlozenie centralnego odkurzacza. 9. Wykonawca robi zbrojenie oraz wzmocni brzegi Styropianem XPS 10, Rozlozenie ogrzewania podlogowego na calej powierzchni. 11. Wykonanie opaski wysadzinowej 12. Wylanie betonu wodoszczelnego W8 C30/37 jak dobrze pamietam. Teraz kilka pytan 1. Co mozna zrobic gdy opaska wysadzinowa wystaje okolo 1 metra poza obrys plyty a musze zrobic 3 stopy fundamentowe pod pozniejszy dach. Czy mozna dziure robic w opasce ? 2. W etapach powyzej jak ktos zauwazyl brak drenazu. Ponoc nie ma to sensu przy taki wysokim poziomie wody gruntowej ? 3. W etepach powyzej brak rowniez foli pod styropian. Wykonawca twierdzi, ze nie daje sie pod XPS. Tlumaczy to tym, ze przy tym styropianie gdyby cos stalo sie od spodu z folia a woda weszla by miedzy folie a XPS ta woda dluzej by sie odprowadzala. Prawda czy falsz ? 4. Wykonawca zastrzegl sobie, ze nie bierze odpowiedzialnosci jesli cos sie stanie z plyta jesli inwestor nie bedzie jej pielegnowal. Chodzi tu o mycie/splukiwanie plyty do tygodnia czasu po wykonaniu. Prawda czy falsz ? 5. Kratka kanalizacyjna w garazu jest przesunieta bardziej na front garazu, czy mozemy tak zostawic jesli wykonaja prawidlowo spadek ? Garaz przykladowo dlugosc ma 6 metrow a pion od kanalizy jest ok 2 metrow od wjazdu. 6. W jaki sposob mozna zrobic murowany taras po wybudowaniu budnku skoro tuz pod piachem jest opaska wysadzinowa ? Jak jej nie uszkodzic. To samo tyczy sie podjazdu do garazu. Na razie tyle, dzieki dla wytrwalych i duze piwo za jakakolwiek wypowiedz.
  17. Panowie ,ja tak sobie mysle, ze to tyle problemow z tymi fundamentami,ze siwych wlosow dostaje. Jest duzo takze do zrobienia przy samej izolacji takich fundamentow, mysle tu oczywiscie o ciezkiej izolacji,co za tym idzie dodatkowe koszta. Nie lepiej po prostu plyte fundamentowa w moim przypadku ?
  18. Hardycandy2501 - jestem zainteresowany tym tematem i rowniez spod Szczecina. Podzielisz sie informacjami , wycenami jakie otrzymales ?
  19. Sa to tereny piaszczysto zwirowe. Brak gliny. Na dolaczonym zdjeciu stan z poczatku marca , teraz jest troche "lepiej"
  20. Napisali mi rowniez z tej firmy ,ze potrzebuje okolo 10 m3 wody do wplukania pierwszych igiel. Mozna podlaczyc sie do hydrantu (niestety brak) lub wykopac dol 6x6m zeby stamtad wode brac. Chcialbym nie kopac dolu ale skad wziac wode? Czy moze pojechac na straz pozarna , moze maja jakis beczkowoz ?
  21. Nasza budowe wstrzymuje wysoki poziom wod gruntowych.- 30 cm ponizej terenu na dzien 1 kwietnia . Rozne opcje w planach mielismy : - posadowienie wyzeh fundamentow, - wykopanie tylko 30cm , wylanie law po czym podniesienie terenu przy budynku jak i na calej dzialce o okolo 40cm . Tak czy inaczej , teren bedzie trzeba podnirsc. Zdecydowalem sie jednak na montaz iglofiltrow. Jestem w trakcie zalatwiania. Ku mojemu zdziwieniu ceny za te urzadzenia w moim woj. Sa zaporowe. Okolo 10 tys za 10 dni wraz z obsluga. Znalazlem jednak firme , ktora przetransportuje maszyne, pompe wysokiego cisnienia, caly oszpet , kolektory, iglofiltry itd. Za 10 tys na 3 tygodnie. Wiec jak sie sprezy wykonawca to i w dwa tygodnie beda lawy. - Czy to drogo za wypozyczenie pompy elektrycznej 7.5 kW na 21 dni wraz z zalozeniem i uruchomieniem jak wyzej za 10 tys ? - Czy powinienem wykonac wykop a potem odciagac wode ? - Czy jednak obnizyc poziom wody a potem wykonywac wykopy ? - Czy rade zrobic to sam z pomoca kilku znajomych - instalacja i wplukanie iiglofiltrow? - Ile zastosowalibyscie iglofiltrow na ile metrow pod wykop domu "Dom w Wisteriach 6 z Archonu? " ( mnie zapropoponowano 40 m.w wycenie jak wyzej. Wiem, ze w sierpniu o ile nic sie nie wydarzy poziom opadnie do 80cm ponizej terenu i bedze mozna kopac bez iglofiltrow ale nie moge sobie pozwolic na taka obsuwe. Tak czy inaczej ciezka hyrdoizolacja papa wchodzi w gre kiedy fundamenty beda w wodzie okresowo. Jakies dodatkowe informacje dot. Izolacji zaproponowalibyscie?
  22. Dolaczam sie do pytania. Cena jest dosc zaporowa biorac pod uwage moj plan tj. Pelna opcja , sterowanie WiFi, KNX, GWC itd. W zalaczniku oferta akurat systemy o ktore prosilem. https://1drv.ms/b/s!AquKvYkeyr9Hmy4w0gU0x_PYDfN_ Przegladam rowniez ofertte Zehnder ComfoAir Q350. Ciekawi mnie czy to to samo urzadzenie co od rekuperatory.pl AERIS Next 350 . Te urzadzenia wygladaja indentycznie. Ciekawe jak wycenia w firmie Zehnder.
  23. A powiedz jaka klase ziemi masz i jakiego pochodzenia ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...