Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

vivid2

Users Awaiting Email Confirmation
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez vivid2

  1. Witam budujących. Ja po sześciu latach w nowo wybudowany domu typu bliźniak w szeregu chcę uciec do mniejszego domku wolnostojącego. Aktualne ponad 200 m2 wykańcza nas przy sprzątaniu, mały ogród, dużo schodów - te minusy zdecydowały o budowie. Tydzień temu kupiliśmy działkę budowlaną i wczoraj zdecydowaliśmy się na projekt - będzie to Wojtek 2B (no chyba że żonie znowu się odmieni ). Nie wiem na jaki materiał się zdecydować, zależy nam na szybkiej budowie - będziemy musieli sprzedać dom i wynająć mieszkanie na czas budowy), czytałem ostatnio o budowie z prefabrykatów (keramzyt), byłem nawet na takiej budowie - dom gotowy pod klucz w 4 miesiące zrobił na mnie wrażenie. Aktualnie wysłałem zapytanie o wycenę budowy Wojtka w tej technologii. Na razie będę śledził pilnie wątek, może jakieś nowe pomysły sie nasuną. Pozdrawiam
  2. Najlepiej układać panele w dwie osoby. Położyłem ponad 30m2 sam i krzyże myślałem że mi pękną. Z resztą pomógł mi kumpel, szło znacznie lepiej. Samo układanie proste jak budowa cepa, aczkolwiek to też zależy od producenta. Ja kupiłem panele z Classena (są woskowane a moja żona jest miłośniczką kwiatów i czasami przelewa wodę). Sąsiad kupił z Classena i Kronopola, mówił że Kronopol układa się dużo gorzej, aczkolwiek nie sprecyzował czemu.
  3. Rany boskie. Nie ma to jak naciągacze. Ludzie, nie dajcie się oszukać. Ile energii może zgromadzić takie małe coś? W zakładach do kompensacji mocy biernej służą baterie kondensatorów wielkości półciężarówki lub instalacje silników synchronicznych dużej mocy. Poza tym z czego niby w domu miałaby się wytwarzać moc bierna? Energetyka nawet nie instaluje liczników liczących tą moc. Bo i po co? Moc bierną generują silniki synchroniczne niepracujące w swojej charakterystyce (niedociążone), np w kopalni taśmociągi bez urobku, gdzie moc jednej taśmy jest rzędu 200kW. W domach moc całkowita rzadko kiedy przekracza 20kW, u mnie np 15kW w zupełności wystarcza.
  4. Cóż, to ja mam chyba mniejsze z żoną wymagania. Łazienka - 50/m2, kuchnia, jadalnia - 32/m2, kuchnia ściany - 52/m2 10x10. Do tego piwnica 18/m2 - wyprzedaż w Castoramie. I szczerze - nie było specjalnej różnicy w wykonaniu - w każdej partii trafiły się buble. Może jeśli przekroczy się pułap 100/m2 to jest inaczej. Mnie na to nie stać, wolę pokombinować.
  5. Pan Zarzycki z Zawiercia - zajmuje się tynkowaniem. Omijać szerokim łukiem. Jego pracownicy kładli u mnie tynki w zeszłym roku. Tragedia. W każdym razie trzeba było kłaść na wszystkich ścianach gładź (tynki gipsowe).
  6. Powierzchnia użytkowa 120 m2 + piwnica 60 m2 - materiały na instalację elektryczną ok 3.5 tys (kable, puszki, skrzynki, zabezpieczenia, wyłączniki, gniazdka), instalacja alarmowa 1.3 tys (centrala, 5 czujek ruchu, odbiornik, 2 piloty, 2 szyfratory). Co do robocizny to robiłem sam (no, jeszcze trzeba dołożyć tego i owego tu i ówdzie - zawsze wyjdzie że jeszcze przyda się jedno gniazdko czy jakaś lampa), ale z tego co orientowałem się u znajomych to koszt punktu - 60-80 zł. Co do terminu - jeszcze kończę.
  7. z instalacji elektrycznej potrzebny jest tylko schemat jednokreskowy kiedy zakład energetyczny odbiera instalację. Z pozostałych jeszcze nie wiem, ale na pewno się dowiem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...