
pereł
Użytkownicy-
Liczba zawartości
166 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez pereł
-
Darek - grawitacyjnie z dystrybutora ładnie działa na górze i nie ma żadnych zastrzeżeń. Dół ogrzewany jest przez szybę i rurę spalinową. Tak jak pisałem wczesniej - któregoś pieknęgo razu przystawiłem tak dla jaj wentylator do kratki w obudowie kominka - efekt był bardziej niż pozytywny. Dół nagrzany o wiele szybciej - bez żadnego ubytku dla góry. To o czym myślę to po prostu większa efektywność odzyskiwania ciepła z radiatora na rurze spalinowej i tyle. Wg mnie jedno z drugim nie jest w sprzeczności. jest to zwiększony odzysk ze spalin - i tyle.
-
nie demonizuję - byc może luksfer luksferowi nie rózny.Może to kwestia obiegu powietrza przy luksferze , zmiennych jest wiele.Prawdą jest że luksfer jest "zimny".
-
Jeżu - nie mogę, doprowadzenie powietrza mam pod dolną półką na całej jej szerokości .Pod drzwiczkami mam półkę z granitu i do półki jest doklejka która wizualnie zwiększa jej grubość do 6 cm i jednocześnie maskuje dopływ powietrza .Żaden wentylator tam sie nie zmieści. Doprowadzenie do spalania mam osobną rurą bezpośrednio do króćca A poza tym pompowanie powietrza od dołu zwiększy mi prędkość wylotu powietrza z rozprowadzenia DDG . A mi chodzi o maksymalne wyciągnięcie gorącego powietrza z części ponad dystrybutorem - czyli rury spalinowej
-
Darek zakładam że zwykły wentylator nie wytrzyma w temperaturze jak panuje w cześci obudowy przez który przechodzi rura spalinowa z radiatorem, Wentylator nadmuchowy w dolnej części odpada z przyczyn technicznych. Spotkałem się z necie z ofertami na allegro - ale to są wentylatory które słuzą do zamontowania na końcu kanału DGP - tak więc nie wiem czy w ogóle istnieje "wentylator" zdolny do pracy w takiej temperaturze jaka panuje przy kratce na obudowie kominka
-
Jeżu - nie ma mozliwości usytuowania wentylatora na dole - nie da rady, bez większych przeróbek - wkład jest już obudowany , a ja aktualnie jestem na etapie iz mam już dość jakichkolwiek kontaktów z kuciem , murowaniem , cekolowaniem, malowaniem i czymkolwiek związanym z syfem w domu. Najmniej ingerencyjnym wyjściem byłoby dla mnie coś w rodzaju wentylatora. Widziałem iz na Allegro sa takowe - ale nie sądzę aby wytrzymały temperaturę w obudowie - i dlatego zastanawiam sie czy istnieje taki wynalazek.
-
jeżeli zamocuje w podstawie to wymusi to zwiększony przepływ powietrza równiez w rozprowadzeniu -a nie ma takiej potrzeby, grawitacyjnie działa idealnie - zalezy mi na wyciagnięciu maksimum z ponad dystrybutora - na spalinówce mam zamocowny radiator i to na czym mi zależy to wyciągnięcie tego ciepła na salon.Próbowałem to kiedyś dla próby zrobic zwykłym wentylatorem przyblizonym do kratki - efekt rewelacyjny - nagrzanie pomieszczenia o wiele szybsze .
-
Czy ktoś zetknął się kiedykolwiek z wentylatorem w obudowie kominka który de facto wymuszałby zwiększony wypływ ciepłego powietrza z kratek w obudowie?Chodzi mi o wytrzymałośc takiego ustrojstwa na temperaturę
-
u znajomych w łazience - w silne mrozy na luksferach był szron - tak więc powodzenia
-
czy temperatura w DGP może miec jakieś istotne znaczenie? U mnie jak zdrowo napalę też powstaje taki specyficzny zapach i jest tylko wtedy kiedy w palenisku jest naprawde wysoka temperatura. Czy złe zaizolowanie obudowy może w tym przypadku mieć znaczenie?
-
ja mam legary na dole i górze i nie mogę zlego slowa powiedzieć - legary na to płyta osb , i w zaleznosci od pomieszczenia wykładzina , lub deski klejone bezposrednio do płyty
-
tak , tak - mysmy sie wprowadzili w sierpniu - roboty zostało tak na oko na 3-4 tygodnie. Do tej pory 50% nie zostało zrobione.Stara prawda taka że jak sie mieszka to robota staje.
-
Do właścicieli pieców Vaillant
pereł odpowiedział adamekxyz → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
u mnie sytuacja jest identyczna - temperatura wewnątrz przekracza temperaturę zadaną - a pomimo to widac że kocioł pracuje na potrzeby c.o. I pojęcia nie mam o co chodzi - -
tak miałem klejona podlogę w innym pomieszczeniu - ale nie zwróciłem uwagi na nazwę kleju , na pewno był dwuskładnikowy.Na wykonawce nie moge się doczekać już dłuższy czas więc zrobię sam . A OSB jest na przymocowane do legarów. Na dole trzyma i nie wygląda aby sytuacja miała sie zmienić( przynajmniej na razie)
-
Takie pytanie do praktyków. mam do przyklejenia około 2m deski podłogowe( jesion) do płyty osb - jakiego kleju do tego użyć najlepiej aby to dobrze trzymało?
-
a może dwie kaczki? sa takie słodkie
-
podciągam pytanie odnośnie kominów stalowo szamotowych - tutaj nie ma bezpośredniego kontaktu z metalem - a szamot swoją grubość było nie było ma.
-
800 zł - z montażem - ale bez klamek
-
przemarzanie drzwi i futryn gerda
pereł odpowiedział gienia1234 → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
a u mnie górny zamekw Gerdzie przemarza(((: w zimniejsze dni gałka jest całkiem mokra - a w silne mrozy widoczy był szron - futryny montowane były na zaprawę z dodatkami pokruszonego styropianu i sa zimniejsze- ale jakoś nie zaobserwowałem przemarzania. -
Dlaczego pod skosami znacznie zimniej?
pereł odpowiedział iwak → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
jest takie ryzyko że was wykonawca oszukał- u mnie pod na poddaszu jet zdecydowanie cieplej niz na parterze .Jest ryzyko że ktoś wam żle ocieplił - może wełna się zsunęła ponieważ nie była odpowiednio osadzona, bez sprawdzenia kiepsko cokolwiek powiedzieć. -
ja tez bym sie nie zmiescił - gdyby nie to że kabina wraz z brodzikiem z wystawki , akurat była zmiana ekspozycji ( po 2 tygodniach wystawiania) i z ceny 4500 zeszli na 2700. )) Jechaliśmy z zamiarem zakupu samej kabiny ( i tak kosmicznie drogiej) i jak sie okazało za mniejsze pieniądze kupiliśmy cały zestaw. A dodatkowo przy fakturowaniu okazało sie że wyjściowa cena na wystawie była zaniżona o 500 zł ( ktoś coś źle zsumował ). ale to niestety jedyny taki przypadek podczas całej budowy kiedy kupiliśmy coś taniej niż mysleliśmy .
-
brodzik marmur mielony 80/100 + kabina Ravak , szkło z pokrywą anticalc- całość około 2500- 2700
-
a ja mam brodzik który jest równy z poziomem podłogi - komplet , kabina i brodzik Ravaka.NIe ma żadnych problemów
-
Pinus niestety - musztarda po obiedzie . tuje kupione w obi - czyli teoretycznie nie jest to firma krzak - ale jak to market - nie ręcza za dostawców. W niektórych przypadkach widac było iż korzenie wyraźnie spajają bryłę ziemi- a w niektórych nie, a slady żółknięcia sa na wszystkich.
-
tuje wsadziłem z pojemników , w kilku przypadkach bryła ziemi wokół korzenia trochę się rozkruszyła - ale w większości przypadków wsadzone były do ziemi w wyjętej z donicy bryle ziemi.
-
włąsnie dzisiaj kupiłem - aczkolwiek nie wiem czy jest przekompostowana.