Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lukaszl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez lukaszl

  1. Dzień dobry! Chciałbym zrobić użytkowe poddasze w domu parterowym, aktualnie wiem, że bez stropu, po którym można chodzić, budowę domu wyceniono na ok 200 tys zł, jest to niewielki domek parterowy 87 m2, byłbym wdzięczny za informację, o ile więcej może wynieść budowa stosując np. strop teriva. Pozdrawiam!
  2. Dzień dobry! Wszędzie czytam o tym, że pianka poliuretanowa to lek na całe zło przy ociepleniach poddasza, tylko nigdzie nie jest przy tym napisane o ile droższe jest ocieplanie pianką niż wełną. Załóżmy, że dach ma powierzchnię ok 150 m, o ile droższe będzie ocieplenie pianką niż wełną, uśredniając cenę?
  3. A jak zrobić OZC? Wybacz ale jestem nowicjuszem i nie znam się na budowaniu domów itp. Czy pompa ciepła wymaga jakichś*określonych parametrów działki? Działką, jaką chcę*kupić ma 820 mkw, jest w formie prostokąta o froncie 22m.
  4. no właśnie chyba warto zredukować opłaty ale pytanie jakim kosztem? Bo jeżeli ma mi się*to nigdy nie zwrócić to szkoda zachodu
  5. Planuję budowę z generalnym wykonawcą i on w ofercie ma wybudowanie właśnie takiego domu już z takim systemem. Jeszcze decyzja nie zapadła i mogę*zmienić*koncepcję, ale czy faktycznie pompa ciepła to koszt dodatkowego ocieplenia?
  6. Ogrzewanie będzie gazowe(kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny), podłogowe na parterze i w łazience na poddaszu, reszta grzejniki. Zastanawiam się czy jest sens dopłacać np. 10 tys dodatkowo za ulepszenie izolacji a rachunki za ogrzewanie spadną np. o 10%-15%. Zakładając, że koszt ogrzania spadnie o 10% to koszt inwestycji zacznie zwracać się*dopiero po 10 latach, a ja nawet nie wiem czy będę w tym domu jeszcze mieszkał
  7. Dzień dobry! Otrzymałem ofertę na budowę*domu, w której podane są parametry ocieplenia: - ocieplenie muru fundamentowego po obwodzie płytami styropianowymi FS20 gr. 10 cm - mury zewnętrzne z pustaka ceramicznego Poroton gr. 24 cm lub porotherm 25 (który lepszy?) - ściany działowe parteru z bloczków betonu komórkowego Siporex gr. 12 cm - mury fundamentu ocieplone na zewnątrz płytami styropianowymi FS15 gr. 10 cm., wraz z siatką, klejem, gruntowaniem podłoża i wykończeniem w postaci tynku gramaplast - mury budynku ocieplone na zewnątrz płytami styropianowymi FS15 gr. 15 cm, wraz z siatką, klejem, gruntowaniem podłoża i wykończeniem w postaci tynku mineralnego - izolacja cieplna posadzki płyty styropianowe FS20 gr. 10 cm z rozprowadzonymi instalacjami (prąd, woda - c.o. w systemie pexa, mieszacz do podłogówki, bez cyrkulacji) - ocieplenie poddasza wełną mineralną gr. 25 cm (15+10) termomata -płyta kartonowo-gipsowa na poddaszu z wygipsowanymi łączeniami bez gruntowania/malowania - Okna KL=1,0 – system bezołowiowy, 5 komorowy Salamander Co o nim myślicie? Czy coś*należałoby zmienić? Dom, który buduję jest niewielki, 105 pow. użytkowej z użytkowym poddaszem oraz już wliczonym garażem. Czy zmieniając okna na 3szybowe, ocieplenie 20cm grafitowe, wełnę na poddaszu 30cm, różnica w ogrzewaniu budynku będzie znacząca? Pozdrawiam!
  8. Taką informację otrzymałem: -prace geodezyjne - prace ziemne - budowa stanu surowego otwartego - wykonanie konstrukcji dachu i ułożenie dachówki - montaż stolarki okiennej - wykonanie elewacji, parapety zewnętrzne i cokołu tynk mozaikowy - instalacja elektryczna 60 punktów w cenie - tynki maszynowe gipsowe - instalacja Wod kan plus co - parapety wewnętrzne konglomerat marmurowy -sufit podwieszany z KG PLUS wełna mineralna - wykonanie posadzki plus wszystkie izolacje Materiały użyte do budowy są nowe z atestami spełniające polskie normy budowlane które na koniec budowy sa przekazywane inwestorowi W cenie jest policzony pustak ceramiczny oraz dachówka ceramiczna, okna białe pięcio komorowe potrójna szyba profil aluplast okucia roto ,za kolor dopłata 25%
  9. Cześć, dostałem ofertę z firmy, że wybudują mi dom 87m2 w stanie deweloperskim za 175 tys brutto pod Poznaniem, dom budowany metodą tradycyjną o bardzo prostej bryle, zwykła stodoła bez żadnych "bajerków". Co o tym myślicie? Są w stanie? Jest to generalny wykonawca.
  10. Cześć, Bardzo ładny domek, sam mam w planach budowę parterówki, tylko trochę mniejszej, ok 80m2. Przebijam się przez tą masę postów, ale nie mogę nigdzie poszukać informacji o tym ile faktycznie wyniósł was ten domek? W jakim budżecie planowaliście go wykonać i ile ostatecznie wydaliście?
  11. Cześć! Zamierzam wybudować mały domek, 80m2. Może być parterowy z poddaszem użytkowym, zwyczajny parterowy... obojętnie, zależy mi na tańszej opcji. Podoba mi się projekt z256, bardzo prosta bryła, bez jakichś udziwnień, typ stodoły. I teraz do sedna, jak myślicie, jaki byłby koszt budowy w stanie deweloperskim takiego domku? Chcę go wybudować w okolicy Poznania. Dzięki za pomoc
  12. Witam! Tak jak w temacie, szukam generalnego wykonawcę do budowy domu w Wielkopolsce - Poznaniu, kogo polecacie? A na kogo uważasz i unikać? Pozdrawiam
  13. Dzień dobry! Zdecydowałem się wybudować dom metodą tradycyjną ( trochę boję się prefabrykatów drewnianych ) i chciałbym zmieścić się w kwocie do 250 tyś brutto, chciałbym w tej cenie wybudować 90-100 m2. Czy to jest możliwe korzystając z generalnego wykonawcy? A jeżeli jest, to jakie projekty polecilibyście? Nie ma dla mnie znaczenia czy to dom parterowy, czy z użytkowym poddaszem czy może piętrowy. Szukam baaardzo prostej bryły, bez kombinacji, proste ściany, tani dach ale 2spadowy. Będę wdzięczny za każdą pomoc.
  14. Witam! Szukam generalnego wykonawcy w wielkopolsce do budowy domu metodą tradycyjną lub z prefabrykatów. Kogo polecacie? Jeżeli to nie problem to prosiłbym również*o informację o cenie m2. Pozdrawiam!
  15. No ale to nie moje słowa, tak można przeczytać w necie i dlatego jeżeli macie większą wiedzę to fajnie jakbyście wyprowadzili mnie z błędu
  16. ok, tylko teraz pytanie czy warto dopłacać? Jeżeli twierdzisz, że będzie drożej, to jaka jest na oko średnia różnica w cenie ? Ludzie piszą o prefabrykatach, że domy z prefabrykatów nie są tak wytrzymałe jak murowane, to prawda?
  17. Dzień dobry! Zadecydowałem, że trzeba wybudować dom. Jestem na etapie wyboru działki. Dodatkowo zastanawiam się nad technologią budowy domu. Nie mam nic wspólnego z budowlanką i dla mnie to "czarna magia" dlatego zwracam się do was z prośbą o porady, wady i zalety domów murowanych i z prefabrykatów. Jeżeli prefabrykaty to czy lepiej prefabrykaty betonowe czy drewniane? Osobiście bardziej skłaniam się do prefabrykatów ze względu na gwarancję, czas realizacji, stałe koszta, generalny wykonawca, energooszczędność. Co wy o tym myślicie? Planuję zbudować baaardzo prosty domek, w stylu stodoły, same proste ściany, dach 2spadowy, ok 90 m2 (max 100m2). Interesuje mnie też to ile na oko budowa takiego domku może kosztować. Pozdrawiam!
  18. Witam. Mam do was, ekspertów, pytanie. Mam w łazience, między wanną a ścianą ubytki, oraz zabrudzenia we fugach i uszczelnieniu silikonem, których nie da się już domyć, jeżeli chciałbym to uszczelnić oraz ubytki uzupełnić, to cały silikon stary, powinienem najpierw wyskrobać, żeby została szczelina i dopiero później uszczelnić silikonem od nowa? Dobrze myślę? A może jest na to jakaś inna rada? Pozdrawiam. Łukasz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...