Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cot

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez cot

  1. Witam po remoncie kuchni planujemy powiesić szafki kuchenne (wysokość 92 cm lub dwa rzędy szafek 60 cm - czyli 120 cm) na ceglanej ścianie działowej. Mieszkanie znajduje się w starej kamienicy. Ściana działowa oddziela nasze mieszkanie od sąsiedniego. Jest to nieotynkowana cegła, na którą położyliśmy płyty k-g. Chciała bym uniknąć sytuacji przewiercenia się do sąsiada, a jednocześnie mieć pewność, że szafki kuchenne (więc z dość ciężką zawartością) nam nie spadną na głowę. Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Jak z niej wybrnąć?
  2. Czyli wełna powinna leżeć w tej przestrzeni między moim sufitem, a dachem? Czy dobrze zrozumiałam? Z tego co się zorientowałam, to nie ma tam dojścia ze strychu.
  3. Aby obniżyć straty ciepła w mieszkaniu-kawalerce (biorę pod uwagę tylko pokój 25m2) chciałabym ocieplić sufit w mieszkaniu od wewnątrz. Mieszkanie znajduje się w starej kamienicy (ok. 1890 r.) na trzecim piętrze, na poddaszu. Nie mam skosów ani belek w pokoju. Nad moim sufitem jest jeszcze ok. 1 m przestrzeń i dopiero nad nią jest dach. Dodam, że mieszkanie z pewnością będzie zimne: rogowe, sąsiaduje ze strychem-graciarnią, jedynie sąsiedzi z dołu mogą je ogrzać. Zerwałam z sufitu wypukłą starą tapetę, która odchodziła razem z tynkiem, także zostałam z deskami na suficie. Ze szpar między deskami sypał się żwirek i coś w rodzaju popiołu. Wydaje mi się, że to miało kiedyś pełnić funkcję izolacji dla mojego mieszkania. Część szczelin zabezpieczyłam folią budowlaną (wystarczyło, że ciężarówka przejechała pod domem i już miałam ten żwir na podłodze), ale mniejsze zostały odkryte. Chce zamontować na stelażu płyty k-g i przy okazji ocieplić sufit. Ale jak? Co będzie lepsze, wełna, czy pianka? Wystarczy przepleść stelaż wełną? Nie mogę też stosować bardzo grubych materiałów, ponieważ mieszkanie ma tylko 2,5 m wysokości. Dziękuję za wszelkie podpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...