Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pikadil

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    55
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Pikadil

  1. Widzieliście ostatni odcinek maja w ogrodzie (465) super pokazany piec ogrodowy w użytku.
  2. Dzeki i jak zamontowałeś już jakoś system regulacji strefowej Jestem ciekawy jakie decyzje i jaki wybór. Jak nie to polecam moje rozwiązanie .
  3. Kto nie miał okazji siedzieć przy piecu ogrodowym to nie wie jak to jest , prawda . W sobotę siedzieliśmy długo w ogrodzie przy rozpalonym piecu, rewelacja . A co z twoim zdjęciem , postaram też coś wrzucić.
  4. Uważam że jest to dobry kierunek, ja użytkuję już taki system Honeywella i jestem bardzo , bardzo zadowolony, mam podłogówkę , grzejniki i piec gazowy , cały budynek podzieliłem na 8 stref grzewczych. Jeśli chodzi o system grzewczy to była najlepsza decyzja no i faktycznie słabo z informacją na ten temat. Kryteria miałem bardzo podobne jak ty ale przede wszystkim chodziło mi o oszczędności a później komfort. Ja znalazłem firmę w Gdańsku która na dużą wiedzę na ten temat
  5. Czy mogę poznać cenę tej mojej automatyki oraz zestawienie ? Wchodzisz w polemikę a nie masz kompletnego pojęcia na ten temat. Co za bełkot , tylko zaśmiecanie forum.
  6. To prawda że komfort to rzecz względna można żyć w jaskini przy ognisku. Automatyka strefowa jest najbardziej sensownym zakupem dla domu i zawsze się zwraca dając przy tym wysoki komfort, oczywiście im większy dom tym szybsza amortyzacja .
  7. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie regulacji strefowej z wpływem na pracę kotła . Przy małych domach nie ma sensu stosowanie regulatora pogodowego chyba że mamy rozbudowaną instalację np. ogrzewanie grzejnikowe / podłogowe . Jednak zdecydowanie polecam system regulacji strefowej np. evohome mam taki od dwóch lat i jest super .
  8. Bardzo rozsądna wypowiedz . Regulacja (automatyka) strefowa daje największy komfort i najkrótszy czas amortyzacji. Jest to najlepsza inwestycja w domu która zarabia na siebie .Szkoda że jeszcze jest taka mała wiedza na ten temat.
  9. Rozumiem że kolegi ogród to asfalt, kostka betonowa , dwie tuje z hipermarketu i grill z bębna starej pralki, ale to kwestia wyobraźni i kreatywności. Trzeba być ciekawym świata. Ta przerośnięta doniczka to piec ogrodowy który pochodzi ze starej tradycji krajów ameryki południowej (Peru, Meksyk, Ekwador itd.) , i służyły( i służą) jako piece grzewcze i do pieczenia tortilli. Akurat ten który mają znajomi jest z Meksyku, siedząc przy nim odczuwaliśmy różnicę temperatury w promieniu 5 m no i klimat , magia ognia coś naprawdę przyjemnego. "Malinowamamba" już ci napisała to się nazywa fizyka, był taki przedmiot w szkole. Ten piec ogrodowy nie jest na zimę tylko właśnie na lato, wiosnę i jesień , kiedy siedzimy w ogrodzie i robi się chłodno rozpalamy taki piec i możemy dalej biesiadować. Co do tej "pszczoły63" zainteresuj się skandynawią tam to są "durnie" wchodzą do sauny a potem na śnieg. Trzeba być ciekawym świata.
  10. Jeżeli jest taka potrzeba można automatykę rozbudować i będzie w odpowiednim czasie otwierała okna minimalizm nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem.
  11. Tak to prawda jeżeli nie ma systemu regulacji strefowej nie da się zapanować nad instalacją i zróżnicować temperatury w pomieszczeniach dlatego tak istotna jest regulacja strefowa dla komfortu i oszczędzania .
  12. Widziałem w telewizji program maja w ogrodzie gdzie pokazują piec ogrodowy z funkcją pieczenia pizzy i grillowania ! odcinek 451.
  13. Bardzo się cieszę na tę wypowiedz. Rozsądnie , zrozumiale i na temat, o to właśnie chodzi w regulacji strefowej . Wiele mądrali może się uczyć.. Pozdrawiam
  14. Moi znajomi pokupowali sobie takie piece ogrodowe, fajny jest ten na zdjęciu taki ma jeden z moich przyjaciół. Jak zdejmiesz komin masz grilla a z kominem możesz używać jako piec i masz ciepło w okół , można siedzieć do późna w ogrodzie naprawdę super miałem okazję być na takim wieczornym spotkaniu rewelacja.
  15. Tak to prawda ten piec ogrodowy to oryginalny wyprodukowany w meksyku , ale kupili go w Polsce:yes:
  16. To chyba najciekawsza oferta http://sterso.pl/ceramiczne.php
  17. To prawda co piszesz , są już w Polsce takie piece ogrodowe z funkcją grillowania gdzie nie używa się węgla drzewnego a tylko drewna .
  18. Odwiedziłem niedawno znajomych(przed upałami ) którzy kupili piec ogrodowy i muszę przyznać że rewelacja, chociaż trochę wątpiłem w opowieści. Ciepełko, magia ognia, siedzieliśmy w ogrodzie do bardzo późna z ogromną przyjemnością a spotkanie zakończyło się pieczeniem ziemniaków i kiełbasek w piecu. Polecam, naprawdę coś fajnego. Są podobno jeszcze piece do grillowania i pieczenia pizzy.
  19. Jeżeli nie zastosujemy regulacji strefowej przy ogrzewaniu podłogowym , nie będziemy mieli możliwości zróżnicowania temperatur w poszczególnych pomieszczenia. Również będzie problem w utrzymaniu równych temperatur w poszczególnych pomieszczenia . W przypadku ogrzewania grzejnikowego taką rolę spełniają zawory termostatyczne, chociaż i tu zaleca się montaż regulacji strefowej.
  20. Jeżeli chcemy osiągnąć naprawdę wysoki komfort oraz oszczędności przy eksploatacji ogrzewania podłogowego to system sterowania powinien składać się z trzech elementów : 1. Sterownik kontrolujący pracę zaworu mieszającego 3D 2. zawór mieszający 3D który centralnie kontroluje temperaturę czynnika grzewczego 3. koniecznie system regulacji strefowej W takim przypadku możemy mówić że mamy porządnie wykonany system kontroli pracy ogrzewania podłogowego.
  21. Nie zgadzam się z tym że do podłogówki powinno być najprostsze sterowanie. Nie da się osiągnąć wysokiego komfortu oraz oszczędności przy zastosowaniu prostych rozwiązań. Podam jeden prosty przykład Zastosowanie zwykłych termostatów on/off jest błędem, dlaczego. Zasada działania takiego termostatu - gdy ustawimy termostat na 20 stopni, będzie wymuszał grzanie układu aż do momentu gdy termostat wykryje że temperatura została osiągnięta i wyłączy przy 20 stopniach, ale nie uwzględnia bezwładności instalacji ogrzewania podłogowego i co się dzieje po chwili zamiast 20 stopni mamy np. 21,5 a bywa i 23 zależy od wykonania instalacji podłogowej, po pewnym czasie temperatura spada poniżej 20 stopni i tak w kółko, to jest koszmar i duży dyskomfort . oraz mała efektywność instalacji . Wysokiej jakości systemy regulacji strefowej nie dopuszczają do takiej pracy pozwalają zróżnicować temperaturę w różnych pomieszczeniach i jak ustawimy 20 stopni to mamy 20 stopni.
  22. Tego nawet nie warto komentować , przynajmniej trochę wysiłku w poznanie tematu, a nie wypisywać takie kompletne bzdury .
  23. Widzę że kolega wie że gdzieś dzwony biją tylko nie wie w jakim kościele . Nie chcę zanudzać zainteresowanych bo temat dotyczy sterowania podłogówką. Kolega nie rozumie procesów automatyzacji . Spróbuję krótko. 1. poproszę o wyjaśnienie do czego służą zawory mieszające tylko nie takie jak FuzzyLogic bo to jest katastrofa. 2.Automatyka kotłowa nie jest automatyką strefową są to dwa różne pojęcia, tak ja obiegi grzewcze nie są bezpośrednim elementem regulacji strefowej. Regulacja strefowa to regulacja strefowa a obiegi grzewcze to obiegi grzewcze, oba elementy spełniają róże zadania w układach grzewczych i służą zupełnie do czego innego. Na pewno automatyka kotłowa w standardzie nie realizowała czterech obiegów grzewczych należało za rozszerzenie dopłacić albo kolega musiał dokupić automatykę zewnętrzna i proszę nie opowiadać bajek i wprowadzać zainteresowanych w błąd , bardzo chętnie tą automatykę w standardzie poznam. 3.Na podstawie czego kolega twierdzi że automatyka strefowa sprawdza się tylko w dużych domach, kompletna bzdura(czy chodziło o pochwalenie się 400 metrowym domem). Kolega nie ma zielonego pojęcia o trybach regulacji . O trybie regulacji decyduje automatyka a nie elementy wykonawcze jakimi są siłowniki. W przypadku siłowników termicznych zawsze są to siłowniki typu ON/OFF, jeżeli kolega zastosuje termostaty ON/OFF będzie regulacja w trybie ON/OFF (tak jak to zapewne zrobił kolega u siebie )a jeżeli do siłowników ON/OFF zastosujemy automatykę Fuzzy Logic to mamy regulacje w trybie fuzzy Logic. Termostaty ON/OFF nie nadają się do systemów ogrzewania podłogowego ponieważ nie radzą sobie z bezwładnością instalacji i będą powodowały dyskomfort i proszę nie wypisywać bzdur .Dlatego jeżeli decydujemy się na ogrzewanie podłogowe w całym domu powinniśmy zadbać o regulację strefową dobrej jakości. Lepiej zainwestować mniej w kocioł a różnicę przeznaczyć na regulację strefową.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...