Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

error86

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

O error86

  • Urodziny 13.07.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łódź
  • Kod pocztowy
    95-020
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

error86's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. co do przyczep holenderek to jak dla mnie maja dwie wady... wysokość pomieszczeń (mam 198 cm wzrostu) , i szerokość przyczepy to ma 3,2/3,7m
  2. "to jest oszukiwanie samego siebie i marnotrawienie pieniędzy, albo chory sen wariata" tekst na 5 z plusem... budowa pełnoprawnego domu to koszt ok 300 tys... ten mikro domek... 35 mk miał by pełnić funkcje domokawalerki... (znajomi wynajmują kawalerki po 1-1.2tys miesiecznie) na 35mk miało by sie składać... sypialka 9mk, łazienka 4mk.. 22mk "salon z aneksem"... na tym etapie mojego życia w którym się znajduje dla mnie jest to rozwiązanie w miarę optymalne... dojazd do pracy 10 min, miasto mnie drażni najzwyczajniej... sąsiedzi którzy chcą za wszelką cene inwigilować cie na wskroś... A docelowo myślę o wybudowanie normalnego domu 80-90mk co będzie wiązać sie z kredytem i zdolnością kredytową 2 osób i spłatę tego przez 2 osoby... bo porywanie się na kredyt budowlany w pojedynkę to strzał w kolano, stope jednocześnie..
  3. hmm chyba nie zrozumieliście mnie do końca... bardziej chodzi mi o takie cos jak pod linkiem http://www.jakzmniejszycrachunki.pl/projekt/
  4. Przymierzam się do budowy domu na tzw zgłoszenie czyli 35mk, w technologi szkieletowej, (mam doświadczenie- takie sobie) budowałem domek letniskowy na działce rekreacyjnej... ma 10 lat i jest ok ... domek letniskowy mam postawiony z belek 90x90 wypełnione wełna itp... generalnie do -5 da się to ogrzać... choć domek stoi na klockach z nieocieplona podłoga … ... ale meritum: mam możliwość zakupu działki w bliskim sąsiedztwie gdzie mieszkam... 100m od domu rodzinnego.... gdzie jestem zameldowany itp... chciałbym wybudować na tej działce mikro domek na zgłoszenie (wiem że budynek gospodarczy, bez praw itp.) PLUSY+ -działka 30tys kredytu => pozostałość ze świnki skarbonki -budowa 35mk w 2-3 osoby to wykonalne jest możliwe w urlop... i wykończenie po godzinach pracy... -koszty: przy zorganizowaniu (drewnianych odpadów z pracy) w tym belki 90x90x3000 -mam pojęcie o obróbce drewna, Tata jest elektrykiem, Brat hydraulikiem - Usamodzielnienie się a to jest bezcenne... - dach nad głową, i możliwość realizacji prawdziwej budowy w kilku etapach czasowych. - mikro domek pozostanie domkiem dla gości Minusy: - każdy będzie miał mnóstwo we głóg swojego uznania pytania: 1) jaki wymiar belek konstrukcyjnych jest odpowiedni? (widziałem domki letniskowe z desek jako konstrukcja ) 2) jaka grubość ocieplenia jest odpowiednia? Ściana + elewacja... 3) jakiej grubości powinien być fundament/płyta/czy miks zastosowanie palowania z połączeniem płyty.
  5. styropian na zewnątrz budynku jest 10 cm.. ocieplając ściany od środka zastosować tak jak w przypadku ocieplenia dachu folie paroszczelną od wewnętrznej strony pomieszczenia i dopiero KG?
  6. pierwsze dwie kondygnacje budynku są budowane w technice ściany 2 warstwowej... i ocieplonej nastepująco... od zewnątrz: styropian 10cm pustak żużlobetonowy połówka+styropian 10 cm+ cały pustak. lecz na ostatniej kondygnacji gdzie ściany mają normalną wysokość 2,30 ściana jest wzniesiona jedynie z całego pustaka i ocieplona od zewnątrz styropianem 10 cm (bo nie wygląda mi na więcej) (a ocieplenie było robione kilka lat temu i nikt nie pamięta czy była 10 czy 20 a zbytnio zmierzyć nie mam jak, tu moje pytanie było czy aby zachowac komfort termiczny ocieplić ściany od wewnątrz wełną czy nie ma sensu, jesli okazało by się że jest 10 cm styropianu na zewnątrz.
  7. chodziło mi bardziej czy 20 cm styropiany wystarczy
  8. Witam, na wiosnę chce zaadaptować poddasze na mieszkanie, problem w tym że cały strych nie jest ocieplony. Dach: konstrukcja drewniana o pełnym deskowaniu pokrycie dachowe papa (posmarowana dysperbitem) + blachodachówka pytanie: 1. czy powinienem dawać nad wełnę folię paroprzepuszczalną? 2. czy powinienem pozostawić pomiędzy wełną, a deskami szczelinę? 3. czy od wewnętrznej strony (od strony mieszkania) powinienem dawać folię nisko przepuszczalną? ściany: pustak żużlobetonowe tzw połówki+ styropian na zewnątrz 20cm 4. ściany ocieplać wełną to też dawać folię tak jak na dachu? 5. też pozostawić szczelinę? 6. planowana grubość wełny to 15cm między krokwie i 15 cm na całość (wystarczy?) jutro dorzucę zdjęcia.
  9. Witam kupiłem działkę nad jeziorem (jeździłem tam od małolata na działkę rodziców), nadarzyła się okazja aby kupić obok i tak poszło. 600m2 tylko sęk w tym iż jest to teren objęty ochroną przyrody, i tu pojawił się problem z zagospodarowaniem działki. W życie weszły przepisy o zakazie zabudowy od linii brzegowej 100m i moja działka nie spełnia tego. Najśmieszniejsze jest to że jest to działka w tzw 2 linii działek (są działki które bezpośrednio graniczą z 10m skarpą jeziora) choć były to działki kupione i zagospodarowane w 2000 roku. Co w tej sytuacji można zrobić? z kim rozmawiać? do kogo i jakie pisma pisać? Pomocy! bo nie chciał bym tam tylko posadzić ziemniaków:/
  10. Witam jak można uzyskać indywidualne ZW jeśli gmina wydała negatywne wniosek? Sprawa polega na tym iż działka 600m2 (min. wymógł gminy) znajduje się w odległości 80 m od linii brzegowej jeziora (a według prawa powinno być min 100m ) w tym sęk że działka o której myślę znajduję się w drugim rzędzie działek (są działki położone 15 m od linii brzegowej) Czy sprawa jest przegrana i darować sobie czy starać się odwiedzić nie gminę ,a starostwo?
  11. Z godnie z prawem do budowy takiej altany potrzebuje plan.... * czy musi być to profesjonalny plan z biura czy może być to plan zrobiony w autocadzie przeze mnie skoro to altana o powiecmy 30m2 ? * jak kierownik budowy ma się do budów altan budowanych w standardzie kanadyjskim?
  12. Witam, przepraszam za ewentualne błędy które na pewno się pojawią pierwsze moje kroki na forum Braci Budowlańców W zeszłym roku zakupiłem działkę rekreacyjną 600m2, (rodzice mają obok działkę 800m2) czyli 1400m2 jednej działki bo na planie zagospodarowania jak i w dokumentach w gminie figuruje jako jedna działka. Rodzice na działce mają tzw. przyczepę Holenderke. Chciałbym wybudować domek letniskowy z przeznaczeniem mieszkania od wiosny do jesieni. Konstrukcja szkieletowa. Nigdzie nie znalazłem (nawet wizyta w gminie nie pomogła) czy i jaki domek mogę wybudować na tzw. zgłoszenie w WZ wynika że teren jest przeznaczony na rekreacje. (jest to typowa wieś gdzie zimą to tylko wiatr hula po polach i lasach) Jaki domek mogę postawić na zgłoszenie? W którymś z nr Muratora migneło mi że,mogę wybudować domek do 35m2 i do 5m wysokości (na wsi) oraz jak by było to miasto to 25m2 i 5 m wysokości. Czy może ktoś moje dane potwierdzić?, oraz jaki rodzaj fundamentu może być zastosowany? czy konstrukcja oparta na słupach z bloczków betonowych czy klasyczny fundament? Jak przepisy prawa regulują komin w takim domu (chciałbym zamontować kominek lub przeszkloną kozę) Pozdrawiam i przepraszam jeśli nie wcelowałem z trafnością pytań.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...