Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Joker_28

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    130
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Joker_28

  1. Dzięki za odzew. Gdzie mam się tego dowiedzieć ? Z projektu ? Czy nie można z grubsza określić, który wkład byłby odpowiedniejszy ? Dom - bryła zwarta, dwa balkony, dwie lukarny, wykusz. Pustak max 29 cm + styropian 15 cm. Pod podłogą 10 cm styro, na poddaszu 15 + 5 cm wełny. Kominek umiejscowiony prawie centralnie w salonie 34 m2 do którego przylega półotwarta kuchnia (taka L-ka).
  2. Witam serdecznie i proszę o pomoc. Stoję przed wyborem wkładu kominkowego, a raczej jego mocy. Powierzchnia użytkowa całkowita 160 m2 (po podłodze 170 m2), wysokość ok. 2,6 m. Jest zrobione rozprowadzenie DGP strychem do 5 pomieszczeń (4 pokoje na górze i 1 na parterze), zamontowana turbina - chyba pięćsetka. I teraz do sedna. Wybrałem wkład Tarnavva i waham się który będzie optymalny: - Tarnavva Unica Plus 18 kW (moc nominalna ca. 16 kW) czy też - Tarnavva Unica Plus 16 kW (moc nominalna ca. 12 kW) ??? Wiem, wiem - sporo na ten temat na forum i w sieci, tylko .... w zależności od źródła informacji raz pasuje jeden a raz drugi wkład !!!! Jedni profesjonaliści radzą policzyć 1 kW na 10 m2, a inni znów 0,6 kW na 10 m2. Poproszę praktyków o pilne doradztwo, plizzzzzzzzzzzzz P.S. Ten post umieściłem już w innym wątku, postanowiłem jednak założyć nowy temat, bo pilnie potrzebuję odpowiedzi - z góry dziękuję za rady.
  3. Witam serdecznie i proszę o pomoc. Stoję przed wyborem wkładu kominkowego, a raczej jego mocy. Powierzchnia użytkowa całkowita 160 m2 (po podłodze 170 m2), wysokość ok. 2,6 m. Jest zrobione rozprowadzenie DGP strychem do 5 pomieszczeń (4 pokoje na górze i 1 na parterze), zamontowana turbina - chyba pięćsetka. I teraz do sedna. Wybrałem wkład Tarnavva i waham się który będzie optymalny: - Tarnavva Unica Plus 18 kW (moc nominalna ca. 16 kW) czy też - Tarnavva Unica Plus 16 kW (moc nominalna ca. 12 kW) ??? Wiem, wiem - sporo na ten temat na forum i w sieci, tylko .... w zależności od źródła informacji raz pasuje jeden a raz drugi wkład !!!! Poproszę praktyków o pilne doradztwo, plizzzzzzzzzzzzz
  4. Dołączam się do prośby kolegi. Może ktoś życzliwy zamieści opinię na temat wkładu Tarnavva Unica Plus 18 kW? Byłbym dźwięczny ogromnie
  5. Podpinam się pod temat, szukam właśnie drzwi wejściowych: stalowych w okleinie macore i drewnianych w podobnym kolorze. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ?
  6. Strasznie się cieszę, że już mieszkacie Od początku śledziłem Twój dziennik, mooocno kibicowałem Dla mnie to jedna z najbardziej ulubionych relacji z budowy na forum. Taka prawdziwa, naturalna, żadne tam 'ę','ą' Możecie być z siebie dumni, tyle serducha włożone i tyle 'tymi ręcami' zrobione. Szacun wielgachny !!!
  7. Witam, Pod koniec tygodnia mam mieć montaż 19 okien, a tu panie zima idzie !! Prognozy pokazują w dzień 0 stopni, a w nocy minus 6 stopni. Czy niskie temperatury nie przeszkadzają w prawidłowym montażu okien? Na co zwrócić szczególną uwagę? A może przesunąć montaż na cieplejsze dni ? Z góry dzięki za odpowiedzi !
  8. Kto niewierny ten niech co chce w co chce wkłada Dziennik mój ma karencję i dobrze mu z tym Wiesz, że spokój mój zmąciłaś tymi dwudziestoma kilogramami projektów onegdaj ? Z powodzi ostało się kilka jeno Jestem właśnie w Wwie, znak znaczy się dany
  9. Hejka Neferko ! Ło matko Ty chrzestna mojej budowy Teraz jest SSO, we wrześniu SSZ A wezne se sznurek i ... nie, nie - nie na więźbie Jest o co już butelczynę rozbić, więc do sznura owego szampana planuję przywiązać i o chrzest wzorem morskiej tradycji prosić
  10. Pan Andrzej jest nieoceniony ! To rzeczywiście były plamy z oleju. Moja ekipa od dachu dała w trakci robót już tyle plam, że te dodatkowe podniosły mi ciśnienie
  11. Panie Andrzeju, Poniweważ mam pilny problem, pozwalam sobie przekleić posta z 'Doświadczeń', licząc na Pana pomoc jn.: Witam, Mam naglący problem. Dekarze właśnie skończyli dach (membrana paraprzepuszczalna + dachówka Roben), dziś większa ulewa. Po paru godzinach od deszczu na poddaszu na membranie widać kilkanaście plam po kapiącej na nią wodzie. Plamy w różnych miejscach, o różnej wielkości. Sprawdzałem - to ślady wody. Czy to dopuszczalne, aby nowy dach tak przeciekał? Co robić? Dodam, że w trakcie wykonywania dachu zwątpiłem w fachowość ekipy - dali już kilka dowodów partactwa! Pomóżcie, jutro mam wypłacić dekarzy a tu taki ZONK !!!
  12. Witam, Mam naglący problem. Dekarze właśnie skończyli dach (membrana paraprzepuszczalna + dachówka Roben), dziś większa ulewa. Po paru godzinach od deszczu na poddaszu na membranie widać kilkanaście plam po kapiącej na nią wodzie. Plamy w różnych miejscach, o różnej wielkości. Sprawdzałem - to ślady wody. Czy to dopuszczalne, aby nowy dach tak przeciekał? Co robić? Dodam, że w trakcie wykonywania dachu zwątpiłem w fachowość ekipy - dali już kilka dowodów partactwa! Pomóżcie, jutro mam wypłacić dekarzy a tu taki ZONK !!!
  13. Witam Panie Andrzeju, Mam pytanie odnośnie docinania dachówki przy kominie i oknie dachowym. U mnie akurat wyszło tak nieszczęśliwie, że krawędź obróbek blacharskich licuje z dachówką - a po jej lewej stronie jest zamek pionowy. Wygląda to tak, że zamki na długości komina (w pionie) i okna dachowego są na wierzchu Nie najpiękniejsze doznanie estetyczne ! Nie ma miejsca by wsadzić dociętą dachówkę pomiędzy. Czy jest jakiś sposób by to ładnie wykończyć? Mój dekarz zaproponował, by spróbować dokleić cieniutki fragment dachówki - tylko końcowy łuk. Jednakże sam wątpi w trwałość takiego rozwiązania - silikon raczej nie wchodzi w grę by przytwierdzić maskujące skrawki dachówki. U przejmie proszę o poradę
  14. Czyli, że zamiast 2x papa na lepiku może być 1x papa termozgrzewalna, dobrze rozumiem ? Nigdzie nie znalazłem na to jednoznacznej odpowiedzi ..
  15. Witam, Im więcej czytam, tym mniej wiem, a więc pilnie pytam ! Chodzi o izolację poziomą przeciwwilgociową na ściany fundamentowe, pod ściany z ceramiki. W projekcie stoi 2 x papa na lepiku. Za namową majstra położyłem 1x papa termozgrzewalna na lepiku na zimno - dysprobit. Jedna warstwa z zakładką 20 cm do wewnątrz, na zewnątrz bez zakładki - równo z licem ściany. Wg niego to wystarczy, papa sama się zwulkanizuje. Ale teraz wilgoć mi się śniła, kapilarna taka i mam spore wątpliwości, czy to wystarczy. Czy nie trzeba położyć aby drugiej warstwy ? I co z zewnętrzną zakładką - zbędna? Chodzi o sen spokojny Mam jeden dzień (jutro), aby jeszcze coś zdziałać, zanim ruszy murarka - doradźcie proszę. Z góry dziękuję!
  16. Nie ma tu pomyłki ? Cena netto / brutto ? W Krakowie cena grubo powyżej 3 PLN
  17. Przyjrzyj się dachówce Bogen Innovo12.Jest super a jakość trudno do robena porównać. Na forum Bogen jest chwalony. Niestety w Krakowie Bogena nie widziałem, to chyba u nas jeszcze rzadkość. Czy Roben jest rzeczywiście taki zły? Wyceny innych dachówek miedzianych dla tego samego dachu: 1) Roben Monza Plus - 14.000 PLN 2) Rupp Sirius - 17.500 PLN 3) Creaton Premion - 20.000 PLN We wszystkich przypadkach dodatkowo koszt akcesorii nie-ceramicznych tj. folia, grzebienie etc. to ok. 3.600 PLN. Jak widać Roben cenowo jest najlepszy, a jakość ... hmmm ... chyba akceptowalna ?
  18. Witam, Przymierzam się do zakupu dachówki - krycie dachu w II połowie przyszłego roku. Wizualnie i cenowo podoba mi się Roben plus miedziany. Powierzchnia dachu: dom - 200 m2, garaż - 70 m2, w sumie 270 m2 dachu. Obecnie Roben jest chyba w dobrej cenie - ok. 30 PLN/m2 dachówki podstawowej. Oczywiście cenę robią dodatki. Kompletna wycena na elementy ceramiczne włączając skrajne, gąsiory, wentylacyjne, dekle itd. pokazuje 14.000 PLN brutto za oba budynki. I teraz zagwozdka Czy kupić wszystko już teraz, czy może w przyszłym roku jeszcze stanieje ? Z tego co słyszałem od sprzedawców tak tanio jeszcze nie było Co byście doradzili ?
  19. Witam, Mam wątpliwość na którą odpowiedzi nie udało mi się znaleźć na forum. W świetle prawa można odliczyć VAT za faktury na materiały budowlane kupione po dacie uzyskania pozwolenia na budowę. No właśnie - czy w tym przypadku liczy się data wydania decyzji PnB czy też jej uprawomocnienia. Jest to o tyle ważne, że obie daty w moim przypadku dzieli prawie miesiąc, a właściwie wszystkie wydatki związane z fundamentami i materiałami na ściany zostały poniesione przed uprawomocnieniem PnB Pomóżcie plizzzzz !!!
  20. Witam, Planuję budowę wolnostojącego garażu wg projektu: http://www.pro-arte.pl/projekty-garaze/114/ Budynek 6,5 m x 7,3 m z doprojektowanym stropem i ścianami szczytowymi. W projekcie grubość ścian to 25 cm, majster który będzie garaż stawiał mówi: : "Paaaanie, damy maxa wzdłuż i będzie - wszyscy tak przeca robią". W związku z tym pytanie: czy odchudzenie grubości ściany z 25 cm na 19 cm, nie spowoduje żadnych negatywnych skutków? Mam kupionego maxa, a więc alternatywą jest ściana 29 cm, a to już dużo za dużo. Doradźcie proszę
  21. Witam ! Niedawno kupiłem pustaki Max z odroczonym terminem dostawy, najpóźniej w marcu 2009. W związku z tym pytanie. Czy są jakieś przeciwskazania co do składowania pustaków na działce przez zimę? Czy są one na paletach odpowiednio zabezpieczone i sroga zima nie wyrządzi im krzywdy? Nie mam pojęcia jak są takie Maxy pakowane i foliowane stąd żółtego dzioba pytanie Doradźcie plizzz
  22. Ceny z Tarnowa. Zakład produkcyjny Leier jest pod Tarnowem, ale kupiłem u pośrednika (dystrybutora). W samej cegielni podobno mają drożej, dystrybutorzy dostają duże rabaty. Co z tą stalą, będzie taniej ?
  23. Witam, Właśnie kupiłem pustak Max Leier z dostawą w marcu, po 2,45 PLN brutto z transportem - dobra ta cena ? Do tego cegłę pełną - po 0,85 PLN. Cena stali fi 12 na dziś to 2.150 PLN / t. Potrzebuję 2,5 tony stali - kupować już teraz czy czekać? Fundamenty w trakcie, mury wczesną wiosną.
  24. Ja z kolei zlikwidowałem podcień w salonie, w miejscu słupa będzie ściana. W ten sposób salon nieznacznie się powiększył - do 34 m2. Myślę, że taki salon mi wystarczy - jak będzie - wszystko wyjdzie 'w praniu'
×
×
  • Dodaj nową pozycję...