Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tedisan

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    51
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Tedisan

  1. Moja Samsung EHS mono pracuje aktualnie właściwie prawie cały czas ale na bardzo małych obrotach, zużywa około 20 kWh dziennie wraz z CWU (300 L i pięć osób w domu więc CWU dość spory stanowi udział). Styczeń całość- CO+CWU- 960 kWh, ustawione w domu na 23*C, ogrzewam ok 150 m, parter podłogówka, piętro grzejniki.
  2. Witam, uszczelniałem ostatnio lepikiem na zimno, z dodatkiem sbs, styk ściany i balkonu (w pionie i poziomie), chciałbym przykleić na to styropian/styrodur, czy jest jakaś bariera, którą mogę zastosować by rozpuszczalniki nie dobrały się do styropianu? Schrzaniłem robotę i szukam sensownego rozwiazania, może folia w płynie na to? Pozdrawiam!
  3. Hej, pierwotnie miałem plan zabudować taras podparty dwoma wylanymi słupami fi 35 bloczkiem H+H 18cm ale pomyślałem, że masa by była na tyle duża, że doszedłem do wniosku, że jedyną opcją jest użyć bloczka 12 cm, czy są jakieś przeciwwskazania by nie-nośną ścianę zewnętrzną, która będzie przykryta styropianem 15 cm postawić z bloczka grubości 12 cm? Załączam zdjęcie z projektu, u mnie taras na parterze to właśnie taki balkon na słupach. Pozdro!
  4. Cześć, Przerabiam nieco moją chatkę i obudowuję przestrzeń pod balkonem tworząc wiatrołap, wejście do domu. Znalazłem takie rozwiązanie: wszystko jest dla mnie jasne poza jednym szczegółem- czy jeśli na pionowej ścianie pod płytą będzie 15 cm styropianu, płyta dociskowa może aż tyle wystawać poza obrys balkonu? Czy nie ma zagrożenia, że to się złamie? Na zdjęciu jest zakołkowany do płyty balkonowej profil, zielony, nr 16, jest on wywinięty że aż zachodzi spod płyty na nią, na nim leży profil od obróbki odprowadzania wody. Taki profil jest konieczny czy też wystarczy szalunek z osb, bez żadnego profilu? Pozdrawiam! @edit Mała poprawka, nie 20 a 15 cm styro
  5. Dokładnie, nie było wykonywane, a do granicy działki jest ponad 7 metrów.
  6. Dzień dobry, remontuję mój domek z lat '80, który kupiłem jakiś czas temu (bez planów, właściciel ich nie posiadał), i odkryłem w ścianie nośnej nadproże nad okno, które w ogóle nie było wykorzystane, pod nim normalnie mur, przed murem pustka powietrzna i ścianka wierzchnia, Czy jeśli chcę wykorzystać je i wstawić tam okno, potrzebne będą jakieś formalności? Pozdrawiam serdecznie!
  7. Dzień dobry, a może zamiast skracać te mocowania, zrobić w płytkach małą otwornicą wgłębienia w miejscach gdzie one się znajdują, zamocować i obrobić silikonem? Myślę, że tak spróbowałbym zrobić gdybym był pod ścianą Poza tym, bez zdjęcia mocowań, ciężko coś uradzić bo jest ich wiele rodzajów, Pozdrawiam!
  8. Oczywiście tak będzie, dom będzie normalnie używany do czasu aż nie skończę całego parteru, części w których pracuję są odseparowane od reszty domu, w jastrychu (FE 50 Knaufa) będzie zatopione zbrojenie do wylewek, przy ścianach opaska ze styropianu 1 cm, część salonową podzielę na trzy 12 m strefy (80 m niebieskiej rury kanthermu 16x2), dylatacja wzdłuż fug ().
  9. Dzień dobry, Mieszkam i remontuję, dom 150 m2, w domu jest ciepło, normalnie ogrzewam, na połowie parteru kładę właśnie podłogówkę i proszę Was o podpowiedź, czy ja muszę to jakoś wygrzewać czy wylewka wyschnie bez problemu sama? Nie planuję używać tej podłogówki przez najbliższy rok, do momentu skończenia remontu na dole, nawet nie mam belki, stąd moje pytanie, nie będę miał jak jej wygrzać, Pozdrawiam!
  10. Cześć, podbijam temat, będę wdzięczny za wszelkie opinie, Myślę o podłogówce- 4 cm styropianu na stropie, 10 cm wełna skalna pod stropem, 4 cm zbrojona wylewka na podłogówce, jastrych. Nie pytam czy będzie hulać, to na pewno, pytam czy tak niewielka izolacja pod rurami nie spowoduje znacznych strat? Pozdrawiam!
  11. Cześć, Czas jakiś temu kupiłem stary domek (`89) i własnymi siłami go remontuję. Wziąłem się za bary z posadzką na parterze, warstwy, od góry, wyglądają następująco: wylewka cementowa- szlaka papa płyta żerańska A pod płytą nieużytkowa część piwnicy, połowa domu jest podpiwniczona i ogrzewana ale mam dostęp do tej drugiej części więc mogę płytę żerańską ocieplić od dołu również w części nieużytkowanej, Miejsca na nową warstwę mam 8 cm, żeby wyjść z wysokością pomieszczeń na 260 cm, chciałbym dać styro 50 mm i 30 mm zbrojonej wylewki, i tu moje pytanie, czy jest sensowne ocieplanie płyty od dołu również? wraz ze ścianami fundamentowymi po obu stronach- w przypadku nieogrzewanej części piwnicy? Wymieniam również okna na prawie-energooszczędne, Uw ~0,8 więc i z podłogą chciałbym się chociaż zbliżyć do WT2021, przykleiłbym wełnę skalną pod płytą i zrobiłbym opaskę po wewnętrznej stronie ściany fundamentowej, wysokości jednej płyty, czy to brzmi sensownie? Czy rozwiązanie- 40 mm styro + 40 mm wylewka z podłogówką ma sens w moim przypadku? Bo wszędzie mam grzejniki ale nadal zastanawiam się czy nie zmienić parteru na podłogówkę, Pozdr!
  12. Panowie dziękuję za uwagi, okno zlicowałem ze ścianą zewnętrzną, koniec końców zdecydowałem się na montaż bez parapetu oraz bez taśm, niestety
  13. Piękne dzięki za odpowiedź, Okien nikt mi nie mierzył, niedrogo kupiłem dobre okna (dwukomorowe, ciepła ramka, profil rehau synego, Uw na poziomie 0,88, listwa podparapetowa), które nie spodobały się żonie inwestora po zamontowaniu ich podczas budowy, powisiały rok i zmieniają na identyczne ale w innym kolorze, stąd będę zmniejszał otwory okienne tak by owe okna zamontować u siebie, sam sobie jestem inwestorem i wykonawcą przeróbek wszelakich ot takie małe hobby, przy okazji oszczędzam na wycieczki z rodzinką Źle ująłem pytanie o rodzaj montażu, chodziło mi właśnie o to na jakiej głębokości on będzie, sam montaż będzie tradycyjny, na kotwy montażowe + piana, jeszcze dumam nad ciepłymi parapetami zamiast listwy, Będę wdzięczny za więcej komentarzy na ten temat, @edit Jeszcze jedno pytanie, czy jeśli zwężę suporeksem otwory okienne, nie będzie on zbytnio dostawał w tył od zewnątrz? Jak go zabezpieczyć tymczasowo przed izolacją, klej + siatka? Pozdrawiam!
  14. Witam, niedługo przybywają do mnie okienka, które udało mi się niedrogo kupić i zastanawiam się nad ich montażem. Ściany są trzywarstwowe, z pustką powietrzną (dom z lat '80), obecne stare okna pvc dochodzą do węgarka i są z zewnątrz na równo zakryte tynkiem, nie podoba mi się to praktycznie cała rama okienna schowana jest w węgarku. Planuję w przyszłym roku/za dwa lata ocieplenie chatki, pewnie styro 150mm i waham się czy nowych okien nie licować ze ścianą zewnętrzną, musiałbym wtedy kotwić je do ścianki za pustką powietrzną, nie wiem czy tak będzie ok? Czy jest jakaś minimalna głębokość parapetów? Jesli zlicuję okna ze ścianą zewnętrzną, parapet będzie głębokości niewiele większej niż styro 150 cm, do tego zastanawiam się jak to będzie wyglądać gdy po stronie wewnętrznej będę miał wnęki z oknami głębokie na prawie 40 cm? Jak myślicie jaki montaż w moim wypadku będzie najlepszy? Pozdrawiam!
  15. Dzięki za pomoc
  16. Podbijam <><><> Czy ktokolwiek pozostawił jętki w łazience? Jak to zrobiliście? Czy wilgoć ich nie zabije? Pozdrawiam!
  17. Dzień dobry! Chciałbym znać Wasze zdanie na temat ocieplenia sufitu na poddaszu domu z dachem dwuspadowym, Biorę się za remont łazienki na piętrze wraz z wymianą warstwy ocieplenia w krokwiach i na suficie i mam pewne pytania: 1) Jeśli dach jest odeskowany (z papą), konieczna jest dylatacja między wewnętrzną stroną deskowania a wełną mineralną między krokwiami? Jeśli tak, czy sznurek w odległości ~3 cm wystarczy? Oraz czy nie powinna to być membrana dylatowana od deskowania? 2) Wysokość pomieszczenia, od podłogi do jętki wynosi 248 cm, nie chciałbym tego bardzo zmniejszać, myślałem nawet o odsłonięciu jętek i umieszczeniu izolacji ponad nimi,czy możecie podsunąć swoje pomysły na izolację tego? Ja rozważam dwie opcje: a) od góry- między jętkami- wypełnienie wełną mineralną - nakręcenie na jętki od dołu płyt PIR 40 mm - folia paroizolacyjna- profile CD 60 - płyta gk b) jętki pozostawione- nad nimi płyty PIR XX mm + wełna mineralna? między jętkami przykręcone pasy płyty (na pewnie drewniane dystanse) momalowane na biało, jętki wyszlifowane, zabejcowane Jak byście to rozwiązali przy obu opcjach- odcięcie płytą gk nie obniżając za bardzo pomieszczenia oraz pozostawienie jętek na wierzchu? I jeszcze jedna ważna uwaga, czy jak zaimpregunję jętki, nie zaszkodzi im obecność w toalecie? Pozdrawiam!
  18. Dzień dobry, będę wdzięczny Panowie (i Panie) za opinię czy poniższe zadanie jest wykonalne (i sensowne ) Mieszkam w domku jednorodzinnym z podwyższonym parterem (powierzchnia ok 72m2) ale z piwnicą tylko na połowie tego parteru (36m2), druga połowa podpiwniczenia, nad którą jest salon, istnieje ale nie ma posadzki i nie ma wybranej ziemii z poziomu zero (można powiedzieć, że ziemia jest obudowana ścianami fundamentowymi i nośną idącą przez środek domu). Myślę o pozbyciu się stropu znad piwnicy i wyzerowanie poziomu salonu do gruntu (salon będzie wtedy wysoki na około 4m), przedłużenie otworów okiennych w dół do samej ziemi (powstaną dwa duże okna tarasowe, o wysokości około 2,8m), powstanie wtedy dwupoziomowy parter, z różnicą około 1.2m wysokości. Czy myślicie, że takie coś wchodzi w grę i jest wykonalne? Pozdrawiam serdecznie i dzięki za opinie!
  19. To jeszcze proszę o pomysł czym to przykleić, coś mocnego w tubie?
  20. I to to właśnie jest zagwostka, wykręci taką deskę czy nie? Ona sama też jest sklejana z innych desek ale tylko w jednej płaszczyźnie.
  21. Dzień dobry, nie wiem czy ktoś to kiedyś przerabiał ale mam "piękne" parapety z 4 cm lastryko zakotwione w ścianach nad wnękami gdzie umiejscowione są grzejniki (dom z lat 90). Wymyśliłem sobie, że z góry przykleję dociętą z niewielkim zapasem deskę grubości 16 mm, polakierowaną/zawoskowaną, jeszcze nie wiem, ze szczytu dam listewkę 50mm i podkleję od spodu 10mm styropianem (teraz parapet grzeje się od grzejnika i oddaje górą, gdybym przykleił deskę pewnie oddawałby w ścianę. Jak uważacie, taki pomysł ma rację bytu? Pozdrawiam!
  22. Tedisan

    Drżenie pompki C.O.

    Rozumiem, dzięki wielkie za rady.
  23. Dzięki cysiokysio, zrozumiałem w momencie jak zobaczyłem, że masz DS-a, wcześniej nie przeczytałem, wybacz. Oglądając zdjęcia sam zastanawiam się nad przeróbką mojego Zębca: Na dolne spalanie choć nie wiem czy nie za bardzo zmniejszy mi się komora spalania. Jaka powinna być optymalna szerokość kanału (odległość od ścianki paleniska do szamotu), którym spaliny będą uciekać, orientujecie się?
  24. Tedisan

    Drżenie pompki C.O.

    @mark3k Nie widzę nic dziwnego w prostej metodzie oszczędzania, wieczorkiem zejść zakręcić zawór, po pobudce zejść odkręcić zawór. Śmieszy Cię taka mała oszczędność? To sobie pomnóż ją razy te 180 dni grzewczych. Niech to będzie garść węgla/dobę. @gersik Dlaczego błąd? Widziałem kilka instalacji w życiu, może jedna miała dodatkową pompę na mały obieg (stare, co prawda, te instalacje, ale działały lata bezawaryjnie).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...