Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szczapka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Szczapka

  1. Witam, Mógłbyś bardziej przybliżyć temat i podać koszt? Mam jeszcze pytanie związane z regulacją na kotle i na regulatorze pokojowym. Mogę sterować wszystkimi przyciskami oprócz potencjometru ręcznej zmiany temp. wew. - jest to możliwe tylko z poziomu pokojówki. Gdy przestawiam na kociołku dostaję komunikat "zdalne sterowanie" - czy można to zmienić abym mógł ustawiać z obu paneli? (ciężko sie biega po schodach ) Jak to obejść? Jeszcze jedno, czy warto bawić się w pierwszym sezonie grzewczym w korekty krzywej grzania? Czy poczekać do następnego sezonu. Czytałem na forum że w pierwszym okresie dom musi się "wygrzać" ponieważ jest większe zapotrzebowanie na ciepło i parametry mogą być błędne. Obecnie przy 160 m2 spala 12-14 m3 gazu przy nastawie na 15 stopni. W mieszkaniu jest 19 stopni ( zawsze 3-4 stopnie więcej niż nastawiam - czy tak zawsze będzie?) Czy spalanie jest w normie? Ostatnie pytanie o ciśnienie wody w instalacji - jakie powinno być dla mojego kotła?(obecnie między 1,5 a 2) Pozdrawiam
  2. Witam ponownie, bardzo dziękuję za odzew. Mały powiedz - czy to znaczy że jeżeli dokupię mieszacz z siłownikiem to oba sterowniki, "pogodówka" i "pokojówka" zaczną współpracować przy ustalaniu temp. wew? Jaki jest koszt i czy muszą to być urządzenia Viessmanna? Mam jeszcze jedno pytanie. Przy obecnym nastawieniu np. temp. wew. na 15 stopni, temp. utrzymuje się na poziomie 19. I tak jest przy każdej nastawie - zawsze o 3 stopnie więcej niż ustawiłem. Wydaje mi się że powinna nastąpić korekta krzywej grzania, ale nie wiem czy mam rację i a jeżeli tak to jaką wartość wprowadzić? ( i tu właśnie przydałaby się współpraca obu sterowników) Jeszcze jedna prośba, może ktoś posiada instr. serwisową do mojego kociołka, bo ta użytkownika jest do ........... Oczywiście nie chcę instalować kotłów tylko posiadać wiedzę. Pzdr.
  3. Witam ponownie, bardzo dziękuję za odzew. Mały powiedz - czy to znaczy że jeżeli dokupię mieszacz z siłownikiem to oba sterowniki, "pogodówka" i "pokojówka" zaczną współpracować przy ustalaniu temp. wew? Jaki jest koszt i czy muszą to być urządzenia Viessmanna? Mam jeszcze jedno pytanie. Przy obecnym nastawieniu np. temp. wew. na 15 stopni, temp. utrzymuje się na poziomie 19. I tak jest przy każdej nastawie - zawsze o 3 stopnie więcej niż ustawiłem. Wydaje mi się że powinna nastąpić korekta krzywej grzania, ale nie wiem czy mam rację i a jeżeli tak to jaką wartość wprowadzić? ( i tu właśnie przydałaby się współpraca obu sterowników) Jeszcze jedna prośba, może ktoś posiada instr. serwisową do mojego kociołka, bo ta użytkownika jest do ........... Oczywiście nie chcę instalować kotłów tylko posiadać wiedzę. Pzdr.
  4. Witam, posiadam piec gazowy, kondensacyjny, jednofunkcyjny Vitodens 200 z pogodówką Vitotronic 200 oraz regulatorem pokojowym Vitotrol 200. Mam prośbę do "forumowiczów" o odpowiedzi na moje pytania: 1. Czy w tym zestawie pogodówka współpracuje z pokojówką w celu sterowania temp. pomieszczeń? Mam wrażenie że rola pokojówki ogranicza się w tej konfiguracji tylko do podawania temp.pomieszczeń i przestawienia ręcznie zadanej temp. Czy należy rozłączyć pogodówkę aby nastawy temp odbywały się na podstawie temp. wewnętrznej? Zawsze myślałem że te dwa czujniki współpracują ze sobą. 2. Jak można w Vitotroniku 200 regulować krzywe grzania - brak jest na panelu sterowania odpowiednich przycisków, intrukcja użytkownika milczy na ten temat - może tylko można to zrobić podpinając komputer serwisanta? Chyba że mam inteligentny piec i krzywa sama się "nagina" HA, HA, HA Będę bardzo wdzięczny za fachowe odpowiedzi na te pytania. Pozdrawiam
  5. Dziękuję, tak myślałem. Teraz muszę "tylko" zmusić developera do wycinania drzwi balkonowych i od nowa ich osadzanie, będzie jazda ponieważ jest już zrobione ocieplenie, tynki. Bez kwitów będzie ciężko.
  6. Czyli 0,3 cm. jest O.K? Ja niestety nie jestem fachowcem ale to chyba zbyt mały odstęp na ewentualne tolerancje pracy drzwi balkonowych (z czasem drzwi mogą "obwisnąć") nie mówiąc już o wykończeniu parkietu przy samej framudze. Problem powstał ponieważ montujący okna nie wzieli pod uwagę grubości styropianu i wylewki. Jaka jest rozsądna odległość?
  7. Bardzo proszę o pomoc. Niedługo będę miał odbiór nowego domu i muszę się do niego przygotowąć. Moje pytanie dotyczy odległości jaka powinna zostać pomiędzy dzwiami balkonowymi a wylewką. chodzi mi o jakieś normy, aprobaty techiczne lub coś w tym rodzaju. Wiem że u mnie jest za mało, bo tylko 2,5 cm. a sama klepka ma 2,2. Chcę przy odbiorze machnąć jakimiś normani na papierze aby wyglądało to profesjonalnie. Chyba, że 0,3 cm. może być? Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...