Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kubiako

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kubiako

  1. Witam serdecznie, Mam problem z wymianą odpływu kratowego w murowanym brodziku w starym budownictwie. Łazienka stoi na stropie z cegły postawionej na dłużej krawędzi. Wszelkie rury biegną po suficie w piwnicy. Czy są takie odpływy które opierają się na czymś w rodzaju kołnierza który wpuszcza się pod płytki? Ze względu na grubość i materiał stropu ciężko bedzie zamontować normalny odpływ, musze mieć coś co można zamontować w otworze "na wylot"
  2. Poniższy link przedstawia wyjaśnienie działania ciągłej regulacji ogrzewania poprzez regulatory pokjowe firmy Vailant: http://muratordom.pl/eksperci/pytania/Czy-regulacja-dwustawna-kotla-jest-lepsza/27078/
  3. Zwykłe regulatory może i owszem, ale Vaillant chyba jako jedyna firma umożliwia oprócz tzw. regulacji dwustawnej(on/off) ma jeszcze regulację ciągłą wedle zadanej krzywej określanej jednym współczynnikiem ustawianym na regulatorze ( warunek- musi być to regulator Vaillant). Natomiast określenie carolMATIC jest nazwą jaką Vaillant nazywa swoje regulatory, zarówno pokojowe jak i pogodowe. Powyższy cytat dotyczy akurat pogodowych. Ja mam odpowiednik CalorMATIC 350 tyle że bez możliwości sterowania c.w.u.- mojego modelu nie udało mi się na szybko zaleść w sieci.
  4. Tak jak pisałem wcześniej chcę przejść na regulację ciągła gdzie temperaturę zasilania będzie sobie regulował sam regulator, zależnie od różnicy temperatury zadanej i obecnej w pomieszczeniu.
  5. Witam serdecznie Posiadam piec vaillant turbo tec pro 8-20kW którego użytkuje w mieszkaniu 37m2 ( wiem że to za dużo ale to najmniejszy model). Niestety serwisant Vaillant który uruchamiał piec i podpisywał papierki w ogóle nie dostosował ustawień pieca do warunków temperaturowych mieszkania i jak sprawdzałem ostatnio to się okazało że wszystkie wartości są fabryczne, nawet tryb obciążenia pozostawił 20kW jak dla 150m2 domu( a przypominam że mam 37m2). Bardzo proszę o sugestie jak ustawić poszczególne parametry aby było to wydajne. Na chwilę obecną korzystam z regulacji dwustanowej a chciał bym przejść na ciągłą, ale żeby miało to sens to piec musiał by być dobrze ustawiony. W następnym akapicie postaram się w miarę dokładnie opisać warunki grzewcze. -Piec 8-20kW -mieszkanie na planie kwadratu: zamykany przedpokój 2m( brak ogrzewania), łazienka 5m ( grzejnik łazienkowy), salon z kuchnią 30m (3 grzejniki) - Mieszkanie sprzed 25 lat, ściany chyba z suporeksu. 2 ściany, sufit i podłoga sąsiadują z pomieszczaniami przemysłowymi, raczej nieogrzewanymi ale temperatura w nich nie spada nigdy poniżej zera. 1 ściana bez okien ocieplona w tym roku 15cm styropianu, 1 ściana z oknami( nowe platiki 5-komorowe) i drzwiami, nieocieplona 50cm. -podłoga i sufit z pojedynczej pustej cegły. podłoga ocieplona XPS1cm+panele. Na suficie styropian 5cm. -w salonie 3 nowe grzejniki aluminiowe 1100W każdy dla ^t=50'C. w łazience 1 nowy grzejnik żeberkowy 500W dla ^t=50'C. -Instalacja montowana na nowych rurach plastikowych, średnica 2,5cm. długość około 8m. -grzejniki bez termostatów, maxymalnie otwarte - w pokoju regulator, podstawowy calorMATIC obsługujący tylko obieg c.o. - Być możne jakieś ważne parametry pominąłem, proszę wtedy o pouczenie a zaktualizuję je. Bardzo proszę o wszelkie sugestie co do poprawnego ustawienia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...