Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

theme

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    2 118
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    4

Ostatnia wygrana theme w dniu 26 Kwietnia 2022

Użytkownicy przyznają theme punkty reputacji!

2 obserwujących

O theme

  • Urodziny 14.10.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

theme's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Posting Machine Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

106

Reputacja

  1. I takie opinie lubię - po jakimś czasie użytkowania. Każde drzwi chwilę po montażu są super świetne. Dopiero to jak zachowują się w czasie pokazuje czy są na prawdę coś warte. Tutaj miałeś łatwy wybór, bo czy wziałbyś Aluhaus czy Aluprof czy Wikęd czy np. jeszcze dorzucić do tego grona np. Hormanna - to każdy z tych wyborów byłoby dobry. Kwestia dopasowania tego co oferuje dany producent do budżetu oraz do swoich preferencji.
  2. Dobrze prawisz. Basic ma ościeżnicę drewnianą z płaszczem stalowym. Otwory widoczne to nic innego jak otwory do przeprowadzenia kotew montażowych. Oczywiście pianka powinna być użyta między murem a drewnianą częścią ościeżnicy. Ościeżnica to coś a'la ościeżnica w obecnej serii Premium Plus.
  3. Trzeba zrobić otwór na elektrozaczep. Nawiercić i nagwintować otwory aby było jak przymocować elektrozaczep. Na dole słupka pewnie jakiś mały otwór na kabel który później pójdzie ziemią. Schematy montażu elektrozaczepu powinny być dołączone do samego akcesorium. No i elektrozaczep nie działa na 230V - przyda się gdzieś po drodze zasilacz.
  4. A jak miałby być dołączony? Większość firm ma dawane osobno progi. Chodzi o zachowanie kolejności montażu drzwi. W większości drzwi zewn. próg będzie między belkami ościeżnicy. Mało jest firm co mają próg montowany pod ościeżnicę (choćby Wikęd w ościeżnicach Termo). Chodzi tutaj o dodatkową precyzję w procesie produkcyjnym, a wiele firm woli iść łatwiejszą drogą. Co nie jest też takie złe. Zamontujesz próg i będzie OK. Nie zgra się to idealnie z fugami ale tak jest w nowoczesnej deweloperce.
  5. Mi też znany tylko Vikking ale znam też wiele odrzuconych reklamacji na te drzwi. Mimo, że chwalą się że nie potrzebują zadaszenia nad drzwiami. Może nie do końca w tym stylu i nie w kompozycie ale zobacz sobie kolekcję Royal z Wikędu. Drzwi stalowe, ramki aluminium. Może coś sobie dobierzesz wizualnie. Ale zadaszenie jest wymagane tam.
  6. AI nawet tutaj? Nie kumam po co to pisze takie posty? Ani to reklama, ani to pomoc? Taki trening pisania dla samego treningu? Co do zabezpieczenia to najlepiej sprawdzi się karton i pokazanie FV chłopakom od elewacji z informacją, że będą pokrywali szkody :).
  7. Fotka się nie wczytuje. Zamieść ponownie.
  8. Nie piszesz co to za drzwi więc ciężko się odnieść. Same w sobie drewniane drzwi będą droższe od drzwi stalowych. Drewno jest bardziej czasochłonne w produkcji. We wspomnianej cenie można pokusić się o sprawdzenie firm typy KMT, Mar-Tom, Wikęd czy jakieś (nie najniższej serii) Delty - poza wspomnianym przez Fina Wiśniowskim.
  9. Może zobacz sobie Stolpaw? Dawno już nie montowałem, bo to nie jest jakoś super popularna marka ale baaardzo miło wspominam te drzwi.
  10. Trochę dużo. Można zamontować i nakitować akrylu ale będzie to wyglądało paskudnie. 2cm to już kawał ściany Ci uciekł. Masz firmy co bodaj robią od 75mm jak chyba Erkado jak mnie pamięć nie myli ale to nie o to tu chodzi. Jak jedną belkę ładnie zamkniesz na 100mm to druga będzie "wyła" na 80mm.
  11. Jak będzie tam z 5mm to dla mnie już trochę za duża "japa". A jak z progiem? Jest prosty? Nie wygiął ci się w łódkę na środku? Bo wiesz, ościeżnica powinna stanąć na progu w tym modelu i cały próg na klinarycie. Dzięki temu drzwi stoją "na ziemi" a nie wiszą w powietrzy na kołkach. Przez takie coś po pewnym czasie jest szansa, że Ci się zaczną drzwi rozregulowywać a Ty będziesz się drapał w głowę i zachodził dlaczego. Piątka za czujność i wprawne oko!
  12. Tak - KMT ma analogiczne zawiasy co Wikęd, Boryszew i wiele innych z tamtych lat czyli trzeba odkręcić małego imbusa aby wybić trzpień. W googlach znajdziesz regulację zawiasów trójdzielnych. Przede wszystkim zobacz co Ci dolega, że musisz regulować i dalej postępuj z instrukcjami z neta.
  13. Wyglądają OK ale jaka cena taka jakość. Gdzieś te 6 koła musieli urwać, a jednak taki marketing o którym pisze Fin kosztuje. Popatrz sobie lepiej w kierunku Parmaxa czy CALa. Oczywiście kwestia dalej szczegółów co chcesz kupić, jaki masz budżet itd.
  14. Zobacz sobie na żywo co Ci się spodoba i co podejdzie do Twojego otworu. Pooglądaj sobie KMT, Mar-Tom czy Wikęd w klasycznych stalowych seriach gdzie masz drewnianą ramę, wsad termoizolacyjny i poszycie z blachy. Jak szukasz czegoś bardziej do mieszkania w bloku o lżejszej konstrukcji to może coś typu Erkado Herse czy Forteca albo z w/w Wikędu masz serię Protect. Co do samych rozmiarów to może podejdzie Ci rozmiar "N" czyli o 40-50mm węższe drzwi (zależnie od serii i producenta). Dzięki temu unikasz kosztownego rozkuwania otworu. No chyba, że masz bardzo uprzejmego montażystę co lubi takie roboty odwalać w czynie społecznym .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...