Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

theme

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    2 126
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    4

Ostatnia wygrana theme w dniu 26 Kwietnia 2022

Użytkownicy przyznają theme punkty reputacji!

2 obserwujących

O theme

  • Urodziny 14.10.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

theme's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

  • Reacting Well Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Posting Machine Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

106

Reputacja

  1. Poza wykończeniem tego miejsca pod względem optycznym, to jeszcze należy zapewnić izolację hydro, osłonić tą piankę która jak pisałem jest tutaj od czapy.
  2. Blaszaki marketowe będą OK. Masz też firmy "salonowe" typu Delta czy Mar-Tom z tanimi seriami też będzie OK. Możesz popatrzeć na coś typu Wikęd Basic, KMT 55ki czy coś w drugą stronę np. Erkado Herse, Interdoors Tower. Drzwi płytowe. Do wyboru do koloru. Tutaj będą dobrą opcją drzwi wewnątrzklatkowe czyli wspomniane wyżej płytówki z dodatkową uszczelką opadającą. Coś typu DRE Enter (choć wg, mnie jakość ich nie jest powalająca) albo Wikęd Protect. Te znowu trochę droższe ale o wiele solidniejsze.
  3. To totalnie nie tak powinno wyglądać i najbardziej boję się o drzwi. Napisz co to za producent, jak były montowane, czy masz tam jakąś ciepłą podwalinę typu Klinaryt jaki masz np. w Wikędzie czy też Purenit np. z CAL. Masz tam zrobioną hydroiolację? Co do samej kostki to zaciną się ją pod kątem 45 stopni i tak samo podcina się izolację fundamentu. Jest też szczelina dylatacyjna co w naszym klimacie jest obowiązkowe. Martwi mnie ta ilość wystającej i zdegradowanej już pianki. Między czym a czym ona jest użyta?
  4. Zwróć też uwagę na to jak wygląda szczelina między skrzydłem a ościeżnicą obecnie, a jak będzie wyglądała po regulacji. Powinna być ona równa o ile masz równo zamontowaną ościeżnicę i wyregulowane pod nią skrzydło. Choć w obecnej sytuacji powinna pojawić się u Ciebie asymetryczna "japa".
  5. A jak z reklamacją poszło? Uznali czy lawirowali w paragrafach gwarancji?
  6. Dziwi mnie tylko, że producent nie przejął reklamacji skoro jego pośrednik zwinął się z rynku. Niekiedy firmy proszą inny podmiot o poprowadzenie sprawy. Wizerunkowo wygląda to fajnie, a i dana firma w ramach podziękowania od producenta dostanie kilka % rabatu więcej na kolejne zamówienie. W ten sposób odbije sobie koszty. Każdy jest zadowolony. Ja miałem tak co prawda z sektorem drzwi. Miałem okazję poprowadzić nie moją reklamację na prośbę Wikędu. Akurat dużo tych drzwi sprzedaję i tak jakoś wyszło, że inna firma zawinęła się z rynku. Nie chcąc zostawić klienta na lodzie to jakoś to się ogarnęło. Ja w bramach nie siedzę ale Wiśniowskiego również uważałem za dobrą firmę w tych ich wyższych wariantach. Z drzwiami są OK więc nie chcę tutaj w wątku mieszać różnych produktów. Myślę, że będziesz zadowolony z Hormanna. Lekcja życiowa została, choć szkoda, że taka droga.
  7. Aha ... no to spamerzy doszli już do tego poziomu, że nie ogarniam :). Albo to kolejny bot AI który pisze dla samego pisania. Co za czasy.
  8. I takie opinie lubię - po jakimś czasie użytkowania. Każde drzwi chwilę po montażu są super świetne. Dopiero to jak zachowują się w czasie pokazuje czy są na prawdę coś warte. Tutaj miałeś łatwy wybór, bo czy wziałbyś Aluhaus czy Aluprof czy Wikęd czy np. jeszcze dorzucić do tego grona np. Hormanna - to każdy z tych wyborów byłoby dobry. Kwestia dopasowania tego co oferuje dany producent do budżetu oraz do swoich preferencji.
  9. Dobrze prawisz. Basic ma ościeżnicę drewnianą z płaszczem stalowym. Otwory widoczne to nic innego jak otwory do przeprowadzenia kotew montażowych. Oczywiście pianka powinna być użyta między murem a drewnianą częścią ościeżnicy. Ościeżnica to coś a'la ościeżnica w obecnej serii Premium Plus.
  10. Trzeba zrobić otwór na elektrozaczep. Nawiercić i nagwintować otwory aby było jak przymocować elektrozaczep. Na dole słupka pewnie jakiś mały otwór na kabel który później pójdzie ziemią. Schematy montażu elektrozaczepu powinny być dołączone do samego akcesorium. No i elektrozaczep nie działa na 230V - przyda się gdzieś po drodze zasilacz.
  11. A jak miałby być dołączony? Większość firm ma dawane osobno progi. Chodzi o zachowanie kolejności montażu drzwi. W większości drzwi zewn. próg będzie między belkami ościeżnicy. Mało jest firm co mają próg montowany pod ościeżnicę (choćby Wikęd w ościeżnicach Termo). Chodzi tutaj o dodatkową precyzję w procesie produkcyjnym, a wiele firm woli iść łatwiejszą drogą. Co nie jest też takie złe. Zamontujesz próg i będzie OK. Nie zgra się to idealnie z fugami ale tak jest w nowoczesnej deweloperce.
  12. Mi też znany tylko Vikking ale znam też wiele odrzuconych reklamacji na te drzwi. Mimo, że chwalą się że nie potrzebują zadaszenia nad drzwiami. Może nie do końca w tym stylu i nie w kompozycie ale zobacz sobie kolekcję Royal z Wikędu. Drzwi stalowe, ramki aluminium. Może coś sobie dobierzesz wizualnie. Ale zadaszenie jest wymagane tam.
  13. AI nawet tutaj? Nie kumam po co to pisze takie posty? Ani to reklama, ani to pomoc? Taki trening pisania dla samego treningu? Co do zabezpieczenia to najlepiej sprawdzi się karton i pokazanie FV chłopakom od elewacji z informacją, że będą pokrywali szkody :).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...