Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AndrzejOkon

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O AndrzejOkon

  • Urodziny 19.04.1966

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wołów
  • Kod pocztowy
    56-100
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

AndrzejOkon's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Zamiast się męczyć z ciągłym pstrykaniem ja zainstalowałem sobie wyłącznik automatyczny, który sam pamięta, aby wyłączać po mnie światło. Najlepsze są wyłączniki, które nie wymagają ciągłego ruszania się, bo w łazience czy w toalecie nie zawsze stale się kiwamy. Jak ktoś chce i nie ma kabiny prysznicowej, to może założyć czujkę ruchu. Jak nam światło zgaśnie, to zawsze można pomachać rękoma i światło się zapali. Jak w łązience jest kabina prysznicowa albo nie chcemy co chwilę machać rękoma, to lepiej założyć wyłącznik liczący osoby wchodzące do łazienki np suno2. Przy tym wyłączniku nawet jak jesteśmy zamknięci w kabinie prysznicowej to światło i tak nam nie zgaśnie.
  2. Jak mowa o wyłącznikach światła, to lepiej wyłącznik zainstalować na zewnątrz ponieważ wewnątrz może występować duża wilgotność co w pewnych sytuacjach może grozić porażeniem prądem. A tak w ogóle, to polecam wyłączniki takie jak ja sam stosuje czyli wyłączniki automatyczne [.....]. Te wyłączniki same zapalają i gaszą światło i nie trzeba się stale ruszać jak to ma miejsce przy czujkach ruchu. Człowiek szybko przyzwyczaja się do wygody.
  3. [Poszukuje odpowiedniego wlacznika/wylacznika swiatla do inteligentnego domu opartego na PLC. Sterownik oprogramuje sobie sam. Zamiast skomplikowanych sterowników PLC proponuję jakikolwiek układ automatyczny. PO co Ci sterować zapalaniem światła w łazience przez internet. W praktyce najwygodniejsze do łazienki jest sterowanie zapalaniem światła z wykorzystaniem układów liczących osoby. Takie urządzenie jak np tu: http://www.orbim.pl/automat lub http://www.eledo.pl pozwalają na samoczynne zapalanie i gaszenie światła bez potrzeby używania wyłącznika. Pierwsze z tych urządzeń jest 2 razy droższe ale nieco bardziej eleganckie. Czujki ruchu nie sprawdzają się w łazience bo szyba kabiny skutecznie odizolowuje promieniowanie działające na czujkę.
  4. U mnie kabina prysznicowa znajduje się za ścianą sypialni ale denerwuje mnie to, że czasem w środku nocy z prysznica lub z deszczownicy nagle wylatuje resztka wody robiąc dużo hałasu. Jak by to było bezpośrednio w sypialni, to obawiam się, że w najbardziej niespodziewanym momencie wyleci resztka wody robiąc hałas i sen poszedł do lasu.
  5. Widać, że dookoła jest wolny teren więc moim zdaniem bez zastanowienie trzeba zainwestować w ogrzewanie za pomocą pompy ciepła. Jak będziesz robił większy remont, to przy okazji można rozkopać obok teren i zamontować w ziemi rurki. Niestety póki co to trochę kosztuje ale potem jest tańsze ciepło.
  6. Można próbować robić różne systemy ale po co się męczyć samemu jak są gotowe rozwiązania urządzeń zliczających przechodzące osoby. Mój sąsiad ma takie coś w domu. Starałem się to to oszukać machając rękami i tańcząc w przejściu ale jakoś zawsze dobrze to liczy przechodzących ludzi. Ma to to chyba wbudowaną jakąś inteligencję, która dodatkowo analizuje sytuację albo jakąś kamerę. Urządzenie nazywa się Automatyczny Wyłącznik Lampon. Sąsiad nadziany to ma różne systemy - mnie niestety na to nie stać. Ja mam czujki ruchu też się dobrze sprawdzają. W razie czego jak światło zgaśnie zawsze mogę pomachać ręką w górze i światło załączy się ponownie. Można się przyzwyczaić. Najfajniej byłoby znaleźć coś co pomału rozjaśnia światło po wejściu do pokoju ale ja nie znalazłem nic taniego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...