Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grzeesiek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    34
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez grzeesiek

  1. Ja keramzytem rownalem dołki na stopie i sypałem pod styropian, ty możesz użyć keramzytu i piany skoro ciężko kawałkami styropianu to wypełnić
  2. Tak czytam te posty i zastanawiam się czy wszyscy tutaj swoje domy na bagnach stawiają? Straszna napinka na izolację poziomą tu jest, ja zrywałem chudziaka po roku od wylania, chudziak był suchy jak i pod nim było sucho. Grunt u mnie raczej ciężki, gliniasto wapienny.
  3. Witam wszystkich serdecznie, cieszę się że mogę dołożyć od siebie przysłowiowe pięć groszy, w sobotę po powrocie z delegacji wystawię na licytację wiśniową nalewkę którą końcem lata "wystrugała" moja małżonka, jest bardzo niepozorna - klarowna, słodka i naprawdę rozgrzewa.
  4. tak w 1/3 płaszczyzna powierzchni stropu "ucieka" w jeden narożnik. Pomalować? cholera nie przejdzie... chyba że tynkarze z tych 4 cm zgubią ze dwa centy..., dwa centymetry na 6m nie bedą tak bardzo widoczne - chyba
  5. Fachofcy przez duże "F" tak wspaniale wylali mi strop że mam 4cm różnicy w poziomie między skrajnymi ścianami, strop nie jest ugięty środkiem tylko krzywy (pochylony) w kierunku jednego z rogów a jako że ten strop jest salonem i ma dość dużą powierzchnie (36m2) to zależy mi na równej płaszczyźnie sufitu. Teraz przyszedł czas na tynki i zastanawiam się co tu teraz zrobić, tynkarz mówi że stropu nie wyrówna zapewnia jednak że nie będzie tej różnicy widać a ja jakoś w to ie wierzę. Po głowie chodzi mi również sufit podwieszany ale nie chciał bym zbytnio obniżać pomieszczenia. Doradźcie proszę co tu zrobić by to w miarę przyzwoicie wyszło. Jak maksymalnie najniższy można wykonać stelaż pod sufit podwieszany? a może kratownicę z drewna wystrugać? gdzieś czytałem że tynk gipsowy można "grubiej' nałożyć ale nie wiem czy to prawda i ile tego "grubiej" można nałożyć, ja zaplanowałem tradycyjny cementowo-wapienny.
  6. Ja zrozumiałem że autor narzeka na opieszałość serwisu a nie na jakość płyty, w końcu przyznał że sam stłukł szkło.
  7. Ja zrywałem chudziaka obniżałem i wylewałem na nowo, z tym że u mnie miałem dwa powody do zrywania... pierwszy to krzywo wylany chudziak a drugi to jak powyżej - mało miejsca na izolację. Obecnie zostawiłem 23cm 15 cm na izolację, 6cm na wylewkę i 2cm na wykończenie podłogi.
  8. Tak patrzę na te fotki i czytam ten twój dziennik to przypomina mi się moja walka z budową, ja również wszystko sam robię z tym że mi powoli chyba psycha siada
  9. Dziękuję, ten model jest bliźniaczy budową różni się jedynie silnikami, ten o który pytałem ma silniki na prąd stały. Najbardziej niepokoi mnie typ wymiennika a w zasadzie jego trwałość.
  10. Cześć Mogę kupić rekuperator od Mitsubishi o wydajności prawie 400 m3 z silnikami prądu stałego i wymiennikiem entaliptycznym, rekuperator zamontowany w budynku lecz nie uruchamiany i nie pracował. Szukam informacji na temat tego urządzenia i generalnie nigdzie nie idzie znaleźć żadnych opini na jego temat, jak myślicie warto się nim zainteresować? jedyne co wiem to fakt że nie jest już produkowany. Wydajnością pasował by do mojego domu, a i cena jest dość atrakcyjna ale z powodu braku dostępności już urządzenia zastanawiam się czy iść w tym kierunku i zakupić go czy odpuścić i rozglądać się za czymś nowym. Co o nim sądzicie? Link do urządzenia http://tuznajdziesz.pl/produkty/produkt/rekuperator-mitsubishi-electric-lossnay-lgh-50rsdc-e-62526,4676/
  11. No i mam co nieco wiedzę na temat cen modułów ampio i jak dla mnie nie ta półka cenowa, muszę rozejrzeć się za czymś tańszym, co tańszego ale jednocześnie nie strasznie badziewnego możesz polecić? Rozważam zestaw alarmowy Ropam Optimagsm plus rozbudowa o ekspandery wejść/wyjść tylko czy to dobry wybór? Bardzo mało jest opinii na temat tego producenta. Więc jeśli nie ropam to co?
  12. Problem mam w wyborze producenta i możliwością zakupu od ręki w ludzkich pieniądzach, jak do tej pory tylko fibaro odpowiedział na zapytanie ofertowe pozostali milczą, chyba nie chcą mi sprzedać.
  13. Już na wstępie napisałem, rolety zewnętrzne i oświetlenie na zewnątrz budynku spięte z alarmem, kilka punktów świetlnych (3-4), oświetlenie wjazdu spięte z napędem bramy i pomiar z zapisem temperatury z trzech-czterech czujek, do tego zdalne sterowanie kilkoma punktami i tyle. Kasa pytasz? na mercedesa mnie nie stać ale na fiata czy dacie mógł bym sobie pozwolić. Nie wiem ile kasy mogę przeznaczyć bo zupełnie nie znam cen urządzeń, jak będzie za drogo ograniczę do minimum a instalację sobie przygotuję na full by kiedyś w przyszłości rozbudować układ.
  14. oczywiście ze moduły tylko nie wiem w którego producenta wejść
  15. Cześć Powolutku muszę się zbierać do tworzenia instalacji w swoim domu a skoro wymyśliłem sobie mini automatykę w domu to pytam się was fachowcy co i gdzie mogę zakupić by zbudować takie mini cudo. Założenia mam nie wielkie, rolety załączane z alarmem, parę punktów świetlnych, oświetlenie wjazdu w automatyce z napędem bramy, pomiar temperatury w dwóch, trzech punktach, fajnie by było mieć zdalny dostęp do całości i chyba tyle. Z wykształcenia i zawodu jestem elektrykiem więc instalację i programowanie ogarnę, ale skąd wziąć zabawki by to poskładać do kupy? Tak, domyślam się ze tu sami instalatorzy co biorą bezpośrednio od producenta a na takich gości jak ja producent wypina cztery litery zresztą instalatorzy też patrzą z góry... ale zaryzykuje, co wybrać i gdzie kupić? Jak dotąd nie mam jeszcze wybranego producenta, ale będę poszukiwał czegoś w przystępnych pieniądzach bo na forsie nie śpię i staram się racjonalnie wydawać pieniądze, początkowo podjarałem się fibaro ale już mi przeszło - jest za drogi i zdecydowałem że u mnie po kablu będzie wszystko szło, potem myślałem nad f&f, ropam i ampio i o ile ropam i f&f można gdzieś tam w czeluści internetu pojedyncze moduły kupić to produktów ampio nie znalazłem. Opinii o ropam też nie bardzo idzie się doszukać więc w którą stronę bym się nie spojrzał tam nic nie widzę. Znajdzie się chętny do pomocy? w jaki system wejść i gdzie mogę go zakupić.
  16. Piętnaście lat temu zamontowałem zwykły kocioł z zamkniętą komorą spalania powiedzmy piec A, kocioł był dość głośny i mimo wbudowanej automatyki pogodowej grzał jak chciał, niby modulował sobie temperaturę do temperatury zewnętrznej ale jakoś słabo mu to wychodziło i z reguły po załączeniu grzał na ostro aż do 60-70 stopni i tak pracował przez piętnaście dwadzieścia minut po czym następnie załączenie za dwie - cztery czasem pięć godzin. Rok temu dzień przed wigilią kocioł padł, zdrutowałem go by święta przeżyć i kupiłem drugi, tym razem nowoczesny z bajerami jakiś tam piec B. W tym ta automatyka pogodowa działa jak by lepiej bardziej reaguje na temperaturę zewnętrzną i pracuje na dużo niższych temperaturach przez zdecydowanie dłuższy czas. Teraz zastanawiacie się po co ja to piszę, już wyjaśniam: Stary piec mimo że był wątpliwej jakości, bardzo głośny i zupełnie niemarkowy był o 30% oszczędniejszy od nowego który jest cichutki ładnie działa w nim automatyka pogodowa i ma ładny wygląd. Teraz nie wiem czy na zużycie gazu wpływ ma fakt że stary grzał wyższą temperaturą przez krótszy czas czy że miał inny bardziej ekonomiczny palnik czy sprawniejszy wymiennik. Ciężko jest jednoznacznie określić który piec będzie miał mniejsze czy większe zużycie gazu dla mocy minimalnej czy maksymalnej bo to wiele zależy od modelu i producenta.
  17. Witam Buduję sobie dom i mam w planie zastosować ogrzewanie płaszczyznowe, czyli standardowo podłogówka i grzane ściany a jako że w projekcje mam zwykłe grzejniki poszukuję osoby która w wolnych chwilach przeprojektuje mi ogrzewanie i przy okazji zarobi z pięć złoty. Jeśli mamy na sali osobę z odpowiednią wiedzą zapraszam na priv.
  18. Poszedłem troszkę w inną stronę właściwie w ta samą tylko poszedłem na łatwiznę i zamiast izolować aluminiowe spiro zamontowałem rury izolowane izolflex, zmieściły się w kanałach terivy bez problemu średnice 100 i 125 (wewnętrzne) Myślę że takie kanały są najwłaściwsze do mojego zastosowania w stropie, są ciche i izolowane termicznie. Uprzedzając pytania, tak zabezpieczyłem kanały w żebrach i wieńca przed uszkodzeniem przy betonowaniu.
  19. Po co w takim razie pakujesz grube pieniądze w solidne ocieplenie ścian i dachu jak przez wywietrzniki w oknach będzie wiało i znaczna część ciepła poleci kominem wentylacyjnym w atmosferę.
  20. Jak w temacie, kanały wentylacyjne spiro aluminiowe średnicy 100mm umieszczone w otworach pustaków teriva w stropie, otwór w pustaku ma 110x150 więc wejdzie bez bólu, koszt znikomy robota łatwa na etapie układania stropu to niewątpliwie zalety a wady...? Czy ma to sens? Zda egzamin w wentylacji mechanicznej z reku? Taki układ był by tylko w stropie między parterem a poddaszem użytkowym i wentylował by parter, ewentualne drgania rury wyeliminował bym poprzez "ogacenie" wełną lub trysk pianki.
  21. Tak zamieściłem fragment przekroju garażu
  22. Fundamenty zostaną przeprojektowane, mam nadzieję że więcej nie będzie niespodzianek, jeszcze konstrukcja dachu mnie niepokoi wydaje mi się ze jest przesadzona jak na pokrycie z blachy.
  23. Projekt indywidualny, trochę lipa z tą poprawą bo chciałem jutro złożyć wniosek na PNB
×
×
  • Dodaj nową pozycję...