Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

_papa_

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    50
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez _papa_

  1. Jaka reklama!? Ja podobnie jak wielu zapewne miało dylemat co kupić zamiast greenpala z PGG (który już nie jest dostępny). Post ten ma na celu pomoc wybrać niedrogie paliwo do ogrzewania domu. Żadna bezczelna reklama. Ale kolega widzę to taki troll internetowy, lubujący się w nabijaniu postów.
  2. Dlaczego kręcisz i unikasz odpowiedzi. W trolla się bawisz!?
  3. Jakby ktoś szukał zastępstwa dla Greenpalu z PGG to polecam ekomial Panda z przyjaznywegiel.pl Aktualnie w promocji za 710zl/t z dostawą gratis. Węgiel przyjechał suchy jak trzeba. Palety bardzo dobrze zabezpieczone przed wilgocią. W przyszłym tygodniu sprawdzę jak się spala
  4. Zrobisz jak uważasz. Jeśli twierdzisz, że ZZ nie są potrzebne to ich nie montuj. Doświadczalnie stwierdzisz, że miałeś rację. Generalnie woda jako medium grzewcze jest bardzo leniwe i płynie tam gdzie akurat ma lżej. Jeśli nie wymusisz na niej właściwego kierunku (montując ZZ) to instalacja może stać się nieprzewidywalna (nie da się nią właściwie sterować). Może zdarzyć się tak ,ze całe ciepło z kotła popłynie w obieg grzejnikowy, a obieg podłogowy będzie mielił w miejscu. Twoja wola!
  5. To nie nagar. U mnie nagaru nigdzie niema. Jest tylko drobny popiół na wymienniku. To co widać, to rozwarstwiający się wymiennik kotła. Winny za taki stan rzeczy jest prawdopodobnie opał. Ruski węgiel, a dokładniej duża ilość siarki. Jak na 3 lata uważam nie jest źle. Najbardziej cieszy mnie stan zasobnika oraz palnika. Brak widocznych oznak zużycia. Jak widzę u niektórych zdjęcia z palnika to zastanawiam się czy to ja mam jakiś wyjątkowo dobry kocioł, czy inni nie potrafią użytkować takiego typu kotła, albo jedno i drugie... pozdrawiam
  6. Jeśli nie zamontujesz ZW w układach z 3D (w grzejnikowym możesz pominąć) to pracujące pompy będą podbierać cieplejszą wodę z powrotu układu grzejnikowego i złą pracę układów podłogowych, doprowadzając nawet do przegrzewania. Sterowanie zaworami 3D nie poradzi sobie obniżeniem temperatury na OP z braku zimniejszej wody do pod mieszania. Opory hydrauliczne układu grzejnikowego są nieporównywalnie mniejsze niż OP. Patrz rysunek
  7. Świeża woda wodociągowa zawiera w sobie sporo powietrza. Podgrzewając wodę powodujesz jej odgazowanie. Normalny proces i nie ma co się nim przejmować. Za jakiś czas problem z powietrzem ustąpi.
  8. Ja też się pochwalę moim Skam-em po 3 latach. Podajnik bez oznak zużycia, ale wymiennik już zaczyna się łuszczyć
  9. Wykonawca poskąpił piany. Uzupełnij gdzie możesz we własnym zakresie.
  10. Wylać, zrobić z kostki (cokolwiek) na podsypce ze żwiru, doklejając do ocieplenia budynku.
  11. Po to żeby np. gryzonie nie dostały się pod elewację. No ciekawe, aluminium rdzewieje.....
  12. płyty krzemianowo-wapienne
  13. Szlifuje się taką tarczą: https://www.google.pl/search?q=tarcza+do+szlifowania+glazury&client=firefox-b&dcr=0&tbm=isch&imgil=OdzVmJOBpWPbpM%253A%253Bt0glOIansKWlcM%253Bhttps%25253A%25252F%25252Fallegro.pl%25252Flisting%25253Fstring%2525253DTARCZA%2525252520DO%2525252520SZLIFOWANIA%2525252520GRESU%2525252520GLAZURY%2525252520SEMTUL%2525252520gr%2525252520120&source=iu&pf=m&fir=OdzVmJOBpWPbpM%253A%252Ct0glOIansKWlcM%252C_&usg=__U8ksUQbxLZtl2h1B-bqRgoQgIbI%3D&biw=1680&bih=894&ved=0ahUKEwjAusiu4ZvWAhUEYJoKHVv_CIAQyjcIWA&ei=O8m1WYCxJoTA6QTb_qOACA#imgrc=OdzVmJOBpWPbpM:
  14. A mój nie kopci i też grzeje
  15. Jak tak Cie czytam czasem, to współczuje Twoim przyszłym sąsiadom. Nie możesz wrzucać wszystkich kominków do jednego wora. Jeśli nie wierzysz, to zapraszam do mnie. Dymu z komina nie uświadczysz, no może trochę przy rozpalaniu. Sąsiedzi do dzisiaj sądzą, że prądem się ogrzewam. A mam kocioł na eko i kominek w domu. Samą poprawę powietrza daje się*uzyskać przez zmianę sposobu palenia. Zmiany w sposobie użytkowania urządzeń grzewczych dało by się rozpowszechnić potrzeba tylko do tego udziału mediów publicznych. Żyjemy w kraju w którym ludzi nie stać na "czyste" ogrzewanie. To zjawisko nazywa się "ubóstwem energetycznym". I żadne zakazy ich nie zmuszą do wydania pieniędzy na gaz/PC, gdzie ich egzystencja jest na skraju ubóstwa.
  16. Główną ochroną przeciwporażeniową jest obudowa urządzenia w odpowiedniej klasie ochronności. RCD zabezpiecza przed "ucieczką prądu na zewnątrz urządzenia. Przy okazji chroni przed śmiertelnym porażeniem. A to co napisałem to była odpowiedź na absurdy:
  17. Ford Focus 1.5 ecoboost z fabryczną instalacją LPG
  18. To ja też dam ci radę: podłącz się do jakiegoś gniazdka już zabezpieczonego wyłącznikiem różnicowo-prądowym i zobacz co się stanie. Jak sprawdzisz to daj znać. A później sprawdź jaki opór stawia suchy mur dla prądu i powtórz eksperyment z zatynkowanym gniazdkiem.
  19. To żeby się*nie okazało, że po podliczeniu kosztów inwestycji jaką musisz ponieść, mógłbyś się*kilka lat gazem ogrzać. To już lepiej zainwestować w docieplenie mieszkania i nie piep***ć się w grzanie kominkiem. Ja też mam kominek w domu, a nie wyobrażam sobie, że miałbym się*tym ogrzewać na co dzień.
  20. Ciekawe w jaki sposób?! Jakiś magiczny ten prąd chyba albo pewnie jakie czary...... A autorowi gratuluje rozwiązania.
  21. No a szansa na to, że coś się stanie niepożądanego jest jak szansa na trafienie szóstki w totka. Nie przesadzajmy. Przewód nie biegnie w podłodze tylko w ścianie i do tego będzie pod płytkami. Prędzej zadziała wyłącznik nadprądowy niż kogoś porazi. Jak byś widział co ludzie wyprawiają z elektryką to z Twoim podejściem byś oślepł bo nie mógł byś na to patrzeć.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...