Mała autoreklama
W firmie AKAPIT na Dąbrowskiego 96 w Poznaniu możecie kupić kilka worków do przetestowania lub zamówić z dowozem do domu pelet znanych firm jak i okolicznych małych ale sprawdzonych firm. Sprzedajemy pelety drzewne tylko WYSOKIEJ JAKOŚCI I OSOBIŚCIE PRZEZ NAS PRZETESTOWANE. Ceny bardzo konkurencyjne !
http://www.ogrzewanie-akapit.pl
Używając dobrego peletu (jakości Lavy ) otrzymamy nawet ponad 10000 kWh z 2 ton, zatem uważam to wyliczenie jakie podał MigdałXXL za możliwe. Poza tym znam ten piec i jego bardzo wysoka sprawność uprawdopodobnia tą informację.
.
Witam. Poszukuję instalatora(piece c.o. na pelet) lub fachowca z branży kominiarsko-budowlanej (proste piece nadmuchowe na pelet) z południowej Polski, z terenów przygranicznych z Czechami. Chodzi o serwis i montaż pieców na pellet firmy Lechma oraz prostych modeli nadmuchowych włoskiej firmy Artel. Po jednodniowym przeszkoleniu w Poznaniu zapewniam możliwość dużej ilości zleceń w Czechach i południowej Polsce. Proszę o kontakt na priv. Pozdrawiam.
Witam świątecznie forumowiczów. Poszukuję instalatora z okolic Warszawy do zamontowania pieca c.o. Lechma Pellet PL 350. Możliwość stałej współpracy -montaż i serwis. Proszę o kontakt na priv. Pozdrawiam.
Witam świątecznie forumowiczów. Poszukuję instalatora z okolic Warszawy do zamontowania pieca c.o. Lechma Pellet PL 350. Możliwość stałej współpracy -montaż i serwis. Proszę o kontakt na priv. lub na maila firmowego: [email protected] Pozdrawiam.
Panie Klaudiuszu, chyba się Pan pomylił
5KW to za dużo do domu 80-100 m2 ?!
chyba chciał Pan napisać 50KW
a co do kotła na pellet o mocy 1KW, to gdyby taki w ogóle istniał, to ogrzał by Pan nim co najwyżej jeden mały pokój
pozdrawiam
Przy większości pieców na pellet stosuje się rury kwasoodporne 80 mm
Zatem, nie kanał kominowy 80 mm a rura kwasoodporna 80mm podłączona do pieca i wkładana do komina!
Do pieców na pelet z reguły używa się rur kwasoodpornych 80 mm a nie 100 mm ( na przykład ARTEL, LECHMA , MCZ i inne)
Co do peletu (lub jak kto woli pelletu) to zdecydowanie ten z drewna a nie ze słomy.
Sprzedaję te piece. Choć jest to stosunkowo nowy produkt ( w sprzedaży od roku) to już w pełni dopracowany. I bardzo oszczędny. Przy powierzchni 120 m2 i ogrzewaniu podłogowym zużycie peletu w dobrze(ale znów nie ekstremalnie) ocieplonym domu wyniosło w listopadzie i grudniu 300 kg/miesiąc. Temperatura w pokojach 22 stopnie i terma z cwu. 70-kilogramowy zbiornik wystarczał więc na tydzień. Wiadomo,że w styczniu kiedy porządnie przymroziło zużycie trochę się zwiększy... . Szczerze polecam, to oszczędny i kompaktowy piecyk o wielkości dwukomorowej lodówki